[cle1: REDIRECTION_DANS Lang:SK] [cle1: SECONDES Lang:SK]

V roku 2017 spustil Citroën úplne novú ofenzívu v segmente SUV odhalením dvoch nových vozidiel. Po odhalení C5 AIRCROSS na šanghajskom autosalóne je teraz na rade  Citroën C3 AIRCROSS, aby sa predstavil v celej svojej kráse!

ODHAĽTE HO VO VIDEU

Nový Citroën C3 AIRCROSS, inšpirovaný konceptom C-Aircross, ktorý bol odhalený začiatkom roka 2017, pokračuje v ofenzíve značky v segmente SUV a presadzuje sa prirodzeným spôsobom svojou odlišnosťou: v jeho jedinečnom štýle sa snúbi robustnosť a originalita v súlade s DNA značky Citroën a so základnými princípmi segmentu SUV. Odhaľte ho vo videu.

 

597x500_SUV_Nouvelle_Génération_C3_Aircross-flou

SUV NOVEJ GENERÁCIE

Citroën C3 AIRCROSS sa vo svete SUV odlišuje svojim postojom plným sily, originality a sviežosti.

V jeho štýle sa snúbi robustnosť a ochrana vďaka vysokej kapote, korú zvýrazňujú chrómované dvojité šípy, v ktorých je inegrovaný svetelný LED podpis.

Zadné postranné okienka stvárnené podľa vzoru konceptu C-Aircross, vyhotovené z karbonátu s farebnou fóliou v strede, vytvárajú ostrý grafický kontrast
v úrovni zadného stĺpika.

Na palube tohto SUV novej generácie využijete originálnu vysokú polohu miesta vodiča.

POHODLNÁ JAZDA NA VŠETKÝCH TYPOCH TERÉNU: GRIP CONTROL S HILL ASSIST DESCENT

747x322_Grip_Control_C3_Aircross-flou

Ovládajte cestu s týmto SUV! Zvýšená svetlá výška vozidla, veľké kolesá a systém Grip Control s Hill Assist Descent umožňujú vydať sa za dobrodružstvom na akomkoľvek type cesty.

Citroën C3 AIRCROSS tak môže modulovať pohyblivosť svojich predných kolies v závislosti od daného terénu a uchovávať svoju rýchlosť klesania aj pri veľkom sklone svahu.

OBRATNÝ V MESTE VĎAKA PARKOVACIEMU ASISTENTOVI S REŽIMOM TOP REAR VISION

747x322_Agilite_C3_Aircross-flou

Citroën C3 AIRCROSS, ktorý zvláda bez problémov jazdu v meste ako aj na cestách mimo mesta, vám zjednoduší váš každodenný život. V meste vám technológia Park Assist pomôže pri vašich parkovacích manévrovaniach.

Cúvacia kamera s režimom Top Rear Vision umožňuje zobraziť na 7’’ dotykovom displeji priestor za vozidlom v uhle 180°.

VNÚTORNÝ PRIESTOR & VÝBORNÁ MODULARITA

Vysoko posadená a vynaliezavá architektúra vozidla Citroën C3 AIRCROSS mu zabezpečuje najlepší vnútorný priestor vo svojej kategórii a nevídaný komfort: 5 miest na sedenie so širokým priestorom na nohy a nad hlavami.

Batožinový priestor má výnimočný objem 410 litrov, ktorý sa vďaka jeho lavici delenej v pomere 2/3-1/3 dá zväčšiť až na 520 litrov.

Na zabezpečenie kompletnej modularity možno sedadlo spolujazdca vpredu sklopiť a získať tak nakladaciu dĺžku 2,4 metra.
1500x646_Habitabilité_C3_Aircross_flou

ROBUSTNÝ A OCHRANNÝ DIZAJN

Nový C3 AIRCROSS má úplne nový postoj v tomto segmente vďaka jeho krátkej a zároveň vysoko posadenej svalnatej kapote. Pôsobí robustne a svojou horizontálnou rovnováhou a ušľachtilými vypuklými kontúrami presadzuje svoj svetelný podpis vpredu i vzadu bez akéhokoľvek náznaku agresivity.

SUV preberá grafický podpis Citroën so svetlometmi rozdelenými do dvoch úrovní. Zhodnocujú výraz prednej strany vozidla a dodávajú mu rovnaký svetelný podpis nových kreácií značky.
 
Výrazná zadná časť vozidla C3 AIRCROSS zvýrazňuje šírku a svalnatý charakter SUV. Zadné svetlá s 3D efektom pripomínajú ducha príbuzenstva s novým  Citroënom C3 a konceptom C-Aircross.

Ako ozajstné SUV, nový C3 AIRCROSS má rozširovacie lemy blatníkov na úrovni podbehov kolies a čierne prahy karosérie v hmote na ochranu proti drobným nárazom.

Combinaisons_C3_Aircross-flou

85 KOMBINÁCIÍ :
ODVÁŽTE SA VYBRAŤ SI FARBU!

Citroën C3 AIRCROSS si môžete upraviť podľa vášho vkusu: ponúka 8 farieb karosérie, 3 farby strechy a 4 Packs Color. Celkovo si môžete vybrať spomedzi 85 kombinácií.

Nič nie je nechané na náhodu, personalizácia je premyslená do najmenších detailov: sklá zadných postranných okienok s efektom žalúzií a strešné nosiče dopĺňajú farebné kryty spätných zrkadiel, ozdobné rámy svetlometov a stredové krytky kolies. Úpravy na mieru sa prejavujú aj v interiéri, ktorú ponúka na výber 5 veľmi odlišných vyhotovení.

Vyhotovenia Ambiances série, Metropolitan Grey, Urban Red, Hype Mistral a Hype Colorado: ponúkajú rôznorodé spracovania interiéru inšpirované svetom módy alebo zariadení do bytu.

Môžete si podľa vašej chuti vybrať klasické farby alebo zmierniť kontrasty. Takisto si môžete upraviť podľa vášho vkusu kolesá a vybrať si zo škály 16’’ ozdobných krytov kolies a 16’’ alebo 17’’ hliníkových diskov alebo diskov s diamantovým výbrusom.

CITROËN ADVANCED COMFORT®

1500x500_Citroen_Advanced_Comfort_flou

Verný DNA Značky a programu Citroën Advanced Comfort®, nový C3 Aircross využíva celé know-how Citroën a poskytuje vám optimálny jazdný komfort.

Cieľom je z každej cesty urobiť stále príjemnejší moment života odfiltrovaním všetkých nerovností ako v ochrannej ulite. Príkladný komfort vo vozidle zabezpečuje:

    - komfort sedadiel vďaka ich širokým a veľkorysým sedákom,
    - komfort odpruženia poskytujúci referenčný systém odpruženia Citroën vo všetkých jazdných podmienkach,
    - komfort odizolovania so starostlivo vypracovanou akustickou izoláciou.

OTVÁRATEĽNÉ PANORAMATICKÉ STREŠNÉ OKNO


Veľká presklená plocha (skoro jeden meter vnútronej dĺžky okna) a otvor veľkých rozmerov umožňuje výnimočné presvetlenie a posilňuje pocit pohody na palube, či už je strešné okno otvorené alebo zatvorené.

Každá cesta sa stane plnohodnotným zážitkom.

Dva elektrické ovládače umožňujú intuitívnym spôsobom ovládať funkciu otvárania strešného okna  ako aj polohu tieniacej clony, aby ste si nastavili želanú úroveň presvetlenia v kabíne.

UŽITOČNÉ TECHNOLÓGIE

FAREBNÝ HEAD-UP DISPLEJ

747x322_Affichage_Tete_Haute_C3_Aircross-flou

Pomocou head-up displeja máte neustále k dispozícii základné informácie o jazde bez toho, aby ste opustili zrak z vozovky: tieto informácie sa premietajú vo farbe na vysúvaciu lamelu priamo vo vašom zornom poli. 

BEZDRÔTOVÉ NABÍJANIE SMARTFÓNOV

747x322_Recharge_Sans_Fil_C3_Aircross-flou

Citroën C3 AIRCROSS ponúka konektivitu s intuitívnym ovládaním. Odkladací priestor v stredovej konzole umožňuje indukčné bezdrôtové nabíjanie vášho smartfónu.

PODPORNÉ PRVKY RIADENIA

BEZPEČNOSŤ A KĽUD

PARKOVACÍ ASISTENT (PARK ASSIST)

AUTOMATICKÉ PREPÍNANIE DIAĽKOVÝCH SVETIE

SYSTÉM ROZPOZNÁVANIA DOPRAVNÝCH ZNAČIEK

ACTIVE SAFETY BRAKE

1500x500_ADAS-flou

Nový C3 Aircross zhromažďuje intuitívne ovládanie technológií pre kľud a bezpečnosť pri jazde v strede palubnej dosky v dotykovom displeji, za ktorým sa skrýva taktiež množstvo prvkov prispievajúcich k pomoci a bezpečnosti pri jazde.

Citroën C3 AIRCROSS sa ľahko ovláda v meste ako aj na cestách mimo mesta a je praktickým vozidlom na každodenný život, ktoré sa ľahko zaparkuje pomocou cúvacej kamery a radarov. Technológia  Park  Assist uľahčuje a sprevádza vaše parkovacie manévrovanie pri paralelnom, pozdĺžnom a šikmom parkovaní.

Táto funkcia zabezpečuje prepínanie diaľkových a stretávacích svetiel v závislosti od premávky, keď systém detekuje vozidlá. Jazda v noci je bezpečnejšia a umožňuje vám sústrediť sa naplno na cestu.

Rozpoznávanie dopravných značiek s rýchlostným značením a rýchlosť odporúčaná systémom umožňujú vášmu SUV prispôsobiť rýchlosť jazdy podľa informácií, ktoré zachytáva kamera. Obmedzenie rýchlosti sa nepretržite zobrazuje.

1500x500_C3_Aircross_Active_Safety_Brake-flou

Multifunkčná kamera v hornej časti čelného skla rozpozná prekážky, ako napríklad vozidlá, ktoré jazdia rovnakým smerom alebo zastavujú. Pri rýchlosti od 5 km/h do 85 km/h snímač pracuje automaticky na brzdách v prípade, že zistí riziko kolízie.

KONEKTIVITA & INTUITÍVNOSŤ

MIRROR SCREEN

747x322_Mirror_Screen_C3_Aircross-flou

Funkcia Mirror Screen zahŕňa Android Auto, Apple Car Play™ a MirrorLink® a umožňuje bezpečné využívanie  multimediálneho obsahu a aplikácií vo vašom smartfóne ich duplikovaním a  ovládaním cez 7-palcovú dotykovú obrazovku.

CONNECT NAV 3D

747x322_Connect_Nav_C3_Aircross-flou

Táto navigácia novej generácie disponuje mapovými podkladmi TomTom, ktoré sú pravidelne aktualizované.

CITROËN CONNECT BOX

747x322_Connect_Box_C3_Aircross-flou

Táto služba (alebo tiesňové volanie) vám umožňuje neustály kontakt s centrom špecializovaných asistenčných služieb v prípade poruchy alebo dopravnej nehody.

4 ÚČINNÉ MOTORIZÁCIE

K pokrokovým technológiam a prísľubu jedinečných jázd prispieva široká škála úsporných a účinných motorizácii najnovšej generácie. Toto SUV má v ponuke benzínové motorizácie PureTech (82, 110) a dieselové motorizácie BlueHDi (100 a 120).


Automatická prevodovka spojená so systémom Stop & Start je v ponuke s benzínovým motorom PureTech 110, zatiaľ čo mechanická 6-stupňová prevodovka sa bude dodávať s dieselovým motorom BlueHDi 120.

1500x646_Moteurs_C3_Aircross_Flou
Top