Želáte si obdržať cenovú ponuku?

Nechajte sa viesť nižšie uvedeným formulárom a vyberte si vozidlo, pre ktoré si želáte obdržať cenovú ponuku. Vaša žiadosť bude postúpená vami zvolenému predajnému miestu.

Zavrieť
Želáte si absolvovať testovaciu jazdu s určitým konkrétnym modelom?

Nechajte sa viesť nižšie uvedeným formulárom a vyberte si model vozidla, s ktorým máte záujem absolvovať testovaciu jazdu. Vaša žiadosť bude postúpená predajnému miestu, ktoré si zvolíte.

Zavrieť
Želáte si obdržať dokumentáciu?

Nechajte sa viesť nižšie uvedeným formulárom a vyberte si vozidlo, pre ktoré si želáte dostať jednu alebo viacero brožúr.

Zavrieť

Citroën Racing

Záväzky značky Citroën v automobilovom športe

História hodnôt

Od Čiernej a Žltej výpravy v rokoch 1924 a 1931 až po účasť na šampionáte WTCC v roku 2014, cez úspechy na Rely Paríž-Dakar, značka vždy uplatňovala svoje hodnoty kreativity a technológie v automobilovom športe.

CITROËN RACING V SÚČASNOSTI

196 mužov a žien z oddelenia automobilového športu  Citroën Racing  v továrni vo Versailles Satory, ako aj na pretekárskych okruhoch, každý deň pretvárajú toto oddelenie na ozajstné laboratórium kreatívnych technológií.

Továreň v Satory

Výroba vozidiel

Logistika

Továreň Citroën Racing, zriadená od roku 2000 v Satory, je chrbticou víťazného ťaženia značky v automobilovom športe.

Celé know-how značky v oblasti automobilových pretekov sa ukrýva na adrese 19 allée des Marronniers, kde sa na ploche 15 000 m² nachádza výstavná hala, kancelárie inžinierov, jednotlivé dielne, laboratóriá, sklad náhradných dielov a montážna hala a priľahlý testovací okruh vo Val d'Or-Du hall .

Odhaľte hlavné etapy výroby pretekárskych automobilov Citroën Racing.

CAD konštrukčný návrh

Citroën Racing - CAD konštrukčný návrh

Od generálneho plánu dizajnu až po najmenšie detaily sa pri realizácii nového vozidla na počítačoch s programom CAD vypracuje vyše 4000 plánov.  Citroën Racing využíva pre výpočet pevnosti materiálov a mechaniky kvapalín a plynov technológie vyvinuté skupinou PSA.

Laboratórium plastov

Citroën Racing - Laboratórium plastov

V tomto laboratóriu sa zrodil napríklad model Citroën DS3 WRC.  realizácia prvej makety v mierke 1:4 umožnilo vycibriť dizajn a vykonať prvé jazdné testy pred vyhotovením modelu v originálnej mierke 1:1. 

Laboratórium plechových výrobkov

Citroën Racing - Laboratórium plechových výrobkov

Úlohou tohto laboratória je vyrobiť podvozok. Na základe sériovo vyrobenej holej škrupiny technici vyrežú oblúkovú vzperu, prevodový tunel, kotviace body odpruženia a rôzne výstuhy .

Oddelenie motorov

Citroën Racing - Oddelenie motorov

Pokiaľ ide o model Citroën DS3 WRC, v tomto oddelení Citroën Racing po prvýkrát navrhol 100 %  komponentov motora a to až po blok valcov, ktorý bol priamo vyrezaný v hliníkovom bloku.  Montáž motora a jeho otestovanie na skúšobnej lavici, - ktorá sa nachádza v priľahlej miestnosti, - trvá približne dva týždne.

Laboratóriá "mechanické orgány"

Citroën Racing - Laboratóriá

V dvoch laboratóriách "Pruženie riadenie brzdy" a "prevodovky a prevod" sú pracoviská venované mechanickým orgánom ako sú tlmiče, vidlice, kolískové rámy, brzdy, riadenie v prvom laboratóriu a prevodovky a prevody v druhom laboratóriu.  

Elektrické a elektronické laboratórium

Citroën Racing - Elektrické a elektronické laboratórium

Elektrické a elektronické laboratórium má za úlohu vyrábať elektrické káblové zväzky. Na zmontovanie každého elektrického káblového zväzku, ktorý pozostáva z tisícov spojovacích bodov,  treba počítať približne 7 týždňov.

Metrologické laboratórium

Citroën Racing - Metrologické laboratórium

Všetky diely - či už z laboratórií továrne alebo od subdodávateľov, z ktorých sa budú skladať pretekárske automobily, prejdú týmto metrologickým laboratóriom, ktoré je vybavené meracími 3D jednotkami.

Montážna hala

750x423_citroen-racing-hall-montage.jpg

Po dobe skladovania na sklade sa náhradné diely zmontujú v hlavnej montážnej hale. Táto hala je rozdelená na dve časti. Jedna časť je určená pre pretekárske vozidlá a druhá časť pre testovacie vozidlá. 

Logistika Citroën Racing na majstrovstvá sveta WRC aWTCC, predstavuje:

  • 40 osôb na každých pretekoch a 20 osôb na testovacie jazdy v priemere.
  • 25 pretekov v oboch šampionátoch a asi pätnásť testov na testovacom okruhu.
  • 20 nákladných vozidiel na preteky a testovacie jazdy.
  • 12 kontajnerov po celom svete na zámorské preteky WRC a WTCC.
  • 10 ton leteckého nákladu na každý zámorský pretek WRC.
  • 15000 jedál ročne.
  • 1500 leteniek ročne.
  • 400 zapožičaných vozidiel ročne.
  • 5 logistikov a 15 obslužných osôb (vodičov nákladných vozidiel, inštalatérov).
  • 6500 nocľahov ročne.
Top