Želáte si obdržať cenovú ponuku?

Nechajte sa viesť nižšie uvedeným formulárom a vyberte si vozidlo, pre ktoré si želáte obdržať cenovú ponuku. Vaša žiadosť bude postúpená vami zvolenému predajnému miestu.

Zavrieť
Želáte si absolvovať testovaciu jazdu s určitým konkrétnym modelom?

Nechajte sa viesť nižšie uvedeným formulárom a vyberte si model vozidla, s ktorým máte záujem absolvovať testovaciu jazdu. Vaša žiadosť bude postúpená predajnému miestu, ktoré si zvolíte.

Zavrieť
Želáte si obdržať dokumentáciu?

Nechajte sa viesť nižšie uvedeným formulárom a vyberte si vozidlo, pre ktoré si želáte dostať jednu alebo viacero brožúr.

Zavrieť
MOTOR ROKA

MOTOR PURETECH ZÍSKAL MEDZINÁRODNÉ OCENENIE MOTOR ROKA 2015!

Trojvalcový prepĺňaný motor PURE TECH vyvinutý skupinou PSA Peugeot Citroën získal medzinárodné ocenenie MOTOR ROKA 2015 !

Porota 17. ročníka medzinárodnej súťaže "The International Engine of the Year Awards" (Medzinárodný motor roka), ktorú organizuje britský magazín "Engine Technology International", dňa 17. júna v Stuttgarte rozhodla, že najlepším motorom v kategórii 1,0 až 1,4 litra je 3-valcový prepĺňaný motor PureTech, vyvinutý skupinou PSA Peugeot Citroën.

Táto cena korunuje úspech motora, ktorý sa v prepĺňanej verzii vyrába vo fabrike Française de Mécanique v meste Douvrin v severofrancúzskom regióne Pas-de-Calais. Tieto pohonné jednotky si pripísali už viac ako 100 000 vyrobených kusov.

Rodina výkonných 3-valcových motorov PureTech sa oproti ich predchodcom vyznačuje znížením spotreby a emisií CO2 v priemere o 18 %. Motory vo verziách s objemom 1,0 a 1,2 litra sa od roku 2012 vyrábajú v meste Trémery (región Moselle). Výrobná kapacita fabriky je 640 000 motorov ročne. Prepĺňaná verzia s objemom 1,2 litra sa od roku 2014 vyrába vo fabrike Française de Mécanique s kapacitou 320 000 motorov ročne a v Číne vo fabrike Xiangyang s kapacitou 200 000 vyrobených motorov ročne.

Prepĺňané motory PureTech sa dodávajú do viacerých modelov skupiny PSA Peugeot Citroën. Vysoký záujem zákazníkov o tieto motory sa podpísal pod zvýšenie výrobnej kapacity vo fabrike Trémery o 200 000 motorov ročne. Túto skvelú správu oznámila skupina PSA Peugeot Citroën v máji 2015 v prítomnosti prezidenta Francúzskej republiky Françoisa Hollanda.

Motory PureTech sa montujú do modelov Peugeot 108, 208, 308, 2008, 3008 a 5008, Citroën C1, C3, C3 Picasso, C4, C4 Cactus a C4 Picasso, DS 3 a DS 4 ako aj Dongfeng Peugeot 308S a 408.

Christian Chapelle, riaditeľ oddelenia pohonov a podvozkov, pri preberaní ocenenia povedal: "Naše motory vypúšťajú iba 110,3 g CO2/km, čo skupine PSA zaručuje čelné postavenie medzi európskymi motormi. Táto prestížna pocta, ktorú získal náš 3-valcový motor Turbo PureTech, je ocenením konštruktérskych schopností skupiny v oblasti benzínových motorov. Je to veľmi pozitívne uznanie technologického pokroku, ktorý robí PSA vo vývoji a výskume pre neustále znižovanie spotreby paliva.

Cena Medzinárodný motor roka:

Anketu Medzinárodný motor roka organizuje časopis Engine Technology International. Víťazov volí medzinárodná porota 84 novinárov z 34 krajín. Ide o najvýznamnejšie ocenenie pre výrobcov automobilov. Porota vyhodnocuje motory na základe testovacích jázd najnovších modelov. Hľadá motor s najlepšími jazdnými vlastnosťami, výkonom, najnižšou spotrebou ako aj s najpokrokovejšími technológiami.

PSA Peugeot Citroën

Skupinu PSA tvoria tri značky Peugeot, Citroën a DS so svetovým renomé, ktoré v koku 2014 predali po celom svete 3 milióny automobilov. Druhý najväčší európsky výrobca automobilov dosiahol v roku 2014 obrat 54 miliárd eur. Skupina PSA je s priemernou hodnotou 110,3 g/km európskym lídrom v oblasti emisií CO2 za rok 2014. Skupina PSA Peugeot Citroën pôsobí v 160 krajinách. Jej aktivity siahajú aj do finančných služieb (Banka PSA Finance) a do výroby automobilového príslušenstva (Faurecia).

Top