[cle1: REDIRECTION_DANS Lang:SK] [cle1: SECONDES Lang:SK]

Nedávno sa rad členov rodiny CITROËN rozrástol o ďalšieho člena, stal sa ním slovenský herec s nájúžasnejším hlasom Dušan Jamrich. Svoj  nový  CITROËN C5 už jazdí niekoľko týždňov, tak sme ho vyspovedali.

» Pán Jamrich, ste majster slovenského herectva, preto je na mieste otázka, či Vaše rozhodnutie pre vozidlo Citroën C5 bolo len čisto racionálne a praktické, alebo zapôsobili aj emócie – azda skúsenosti s vozidlom tejto značky v minulosti, či tradícia francúzskej elegancie a dizajn modelu C5, resp. očakávanie povestného francúzskeho komfortu na dlhých cestách za nakrúcaním?

Áno, rozumové. Ale zapôsobila na mňa aj estetika C5-ky. Zaujala ma a páči sa mi zvnútra i zvonku. Auto je tvarovo dotiahnuté tak, ako bývajú iba modely, ktoré sa vyrábajú dlhšie. Pre niekoho je model C5 možno konzervatívny, pre mňa je však inteligentne elegantný. Samozrejme, dôležitá pri rozhodovaní bola aj moja skúsenosť s Citroënom C5 v minulosti. Mal som možnosť si na C5-ke týždeň zajazdiť a komfort, ktorý poskytuje hydroaktívne pruženie, ma oslovil.

» C5 Tourer v najvyššej výbave vlastníte už niekoľko týždňov, máte nejaké nové, pozitívne skúsenosti, odlišujúce toto vozidlo od vozidla inej značky, ktorým ste ešte nedávno jazdili?

Na predošlé auto nedám dopustiť. Bolo pracovité a spoľahlivé. Slúžilo a ešte bude slúžiť dlho. Konečne som si však doprial krásne auto, C5-ka mi navyše poskytuje pohodlie aj na menej kvalitných cestách.

» Vozidlá Citroën sú dnes vybavené mnohými unikátnymi technológiami, ktoré zvyšujú komfort jazdy aj jej bezpečnosť. Činnosť aspoň niektorých z nich ste počas jazdy určite zaznamenali, boli pre Vás prínosom?

Oceňujem možnosť zdvihnúť si auto, napríklad pri parkovaní na vysokom obrubníku či na horšom teréne… Pruženie Hydractiv III+, ktoré toto dokáže, funguje skvele. Veľmi užitočné sú napríklad aj natáčacie bi-xenóny a parkovacie senzory v kombinácii s cúvacou kamerou sú jednoducho úžasné. Moja chrbtica sa teší, keď ju sedadlo pomasíruje. Dobré je aj to, že autíčko mi všetko oznamuje. Citroën C5 je v interiéri vynikajúco odhlučnený. Keď k tomu prirátam dažďový senzor, meranie tlaku v pneumatikách, veľmi dobré sedadlá so širokými možnosťami nastavenia, šoférovo sedadlo s pamäťou, rádio, ktoré  si samo vytvorí zoznam dostupných staníc a ešte aj skvelý tempomat, tak sa naozaj teším na každú jazdu.

» Ako majiteľ vozidla Citroën ste sa automaticky stali členom Clubu Citroën. Od začiatku roku 2014 značka Citroën informuje členov svojho klubu o rôznych klubových výhodách, zaznamenali ste e-mail značky Citroën s takouto ponukou?

Citroën C5 vlastním iba krátko, zároveň som mal veľa pracovných povinností, takže ponuky Clubu Citroën som si ešte nestihol všimnúť, ale v budúcnosti samozrejme využijem všetky výhody, ktoré ponúka svojim členom. Vyhovuje mi aj nevtieravá a predsa osobná forma oslovenia e-mailom.

» Ďakujeme Vám za odpovede a želáme veľa bezpečných kilometrov s Vašim Citroënom.

Dovoľte, aby som sa aj týmto spôsobom ešte raz poďakoval pánom Škovierovi a Kernovi z predajne Citroën, ktorí ma pri kúpe auta veľmi potešili profesionálnymi odpoveďami na všetky moje otázky a navyše mi poskytli veľa ďalších praktických informácií – ďakujem!

Zavrieť
Zavrieť
Zavrieť
Top