Zavrieť
Zavrieť
Zavrieť

Citroën C-Elysée

Testovaný na 4 000 000 km

Citroën C-Elysée využíva technické a štylistické know-how značky Citroën. Bol navrhnutý predovšetkým pre potreby medzinárodných trhov.

C-Elysee

Silné stránky

  • Hodnotný a harmonický štýl, vyvážená a štatutárna silueta
  • Robustné a trvácne vozidlo, ktoré bolo testované na 4 miliónoch km
  • Výnimočný vnútorný priestor, referenčný priestor na zadných sedadlách
  • Atraktívny pomer cena/úžitková hodnota
  • Benzínové motory PureTech VTi 72, emisie CO2 od 116g/km a spotreba 5,0 l/100 km
  • Bezpečné vozidlo, ktoré dobre drží na ceste vďaka širokému rozchodu kolies
  • Audio systém s priestorovým riešením zvuku a Connecting Box (Bluetooth hands-free súprava a vstup USB/Jack)

Elegantná silueta

Línie modelu Citroën C-Elysée a harmónia jeho rozmerov vám ihneď odhalia charakter vozidla: charakter moderného a priestranného sedanu.
Model Citroën C-Elysée je  vyvážený vďaka širokému rozchodu kolies, vysokým bočným líniám  a výrazným blatníkom. Jeho impozantný štýl upúta vašu pozornosť.

Expresívny pohľad

Citroën C-Elysée - Expresívny pohľad

Predná maska Citroënu C-Elysée na prvý pohľad vyjadruje príslušnosť k značke Citroën, a to najmä vďaka širokému chrómovému znaku, ktorý zvýrazňuje elegantne klenutú kapotu.

Moderný interiér

Citroën C-Elysée - Moderný interiér

Priestranný interiér Citroënu C-Elysée je hodný prémiových sedanov, o čom svedčí aj možnosť doplniť palubnú dosku o modernú ozdobnú lištu.  
Sedadlá sú mimoriadne pohodlné. Výber materálov podliehal elegantnému a robustnému charakteru vozidla.

Rekordne veľký vnútorný priestor

Vnútorný priestor

Citroën C-Elysée - Vnútorný priestor

Svojím veľkým vnútorným priestorom Citroën C-Elysée dokonale uspokojí všetky vaše potreby. Mimoriadny komfort je dopriaty nielen cestujúcim vpredu. Zadný cestujúci tiež určite ocenia jedinečný priestor, ktorý majú k dispozícii: pozoruhodný priestor na nohy vyhovie celej rodine.

Referenčný batožinový priestor

Citroën C-Elysée - Referenčný batožinový priestor

Ľahko prístupný, praktický a využiteľný batožinový priestor, ktorý neobmedzuje vnútorný priestor vozidla, sa s objemom 506 litrov radí na špičku svojho segmentu. Obsahuje tiež odkladací priestor o objeme 20 litrov pod podlahou, ktorý je ideálny na odkladanie malých predmetov.

Veľkorysé odkladacie priestory

Citroën C-Elysée - Veľkorysé odkladacie priestory

Citroën C-Elysée poskytuje užitočné, vynaliezavé a ľahko prístupné odkladacie priestory: priestranná odkladacia schránka pred spolujazdcom, odkladacie priestory vo dverách a v lakťovej opierke, odkladacie kapsy na zadnej strane predných sedadiel. Každý cestujúci tak môže denne využívať množstvo užitočných odkladacích priestorov.

KAŽDODENNÉ POHODLIE NA PALUBE

Connecting Box

Audio systém

Tempomat/obmedzovač rýchlosti

Vyhrievaná spodná časť čelného skla

Klimatizácia

Connecting Box v Citroëne C-Elysée obsahuje:

  • konektor Jack
  • konektor USB
  • Bluetooth™ hands-free súpravu.

Umožňuje pripojiť váš MP3 prehrávač alebo USB kľúč a maximálne bezpečne používať kompatibilný mobilný telefón.

Audio systém CD RDS Citroënu C-Elysée, ktorý je kompatibilný s formátom MP3, je možné ovládať prostredníctvom ovládačov pod volantom.
Vďaka inovatívnemu zvukovému procesoru a modernej technológii, ktorá umožňuje riadiť rozptyl zvuku podľa vašej potreby, ponúka tento systém pre vaše potešenie tlmenú a pokojnú atmosféru s optimálnou kvalitou posluchu.

Pre zabezpečenie pohodlnej a pokojnej jazdy ponúka Citroën C-Elysée tempomat/obmedzovač rýchlosti. Obmedzovač rýchlosti umožňuje nastaviť rýchlosť, ktorú nechcete prekročiť. Tempomat udržiava konštantnú rýchlosť bez toho, aby ste museli stláčať plynový pedál.

Citroën C-Elysée bol vytvorený na to, aby odolával najdrsnejším klimatickým podmienkam a tuhej zime. Preto okrem vyhrievaných sedadiel ponúka aj funkciu "vyhrievaná spodná časť čelného skla".  Táto technológia umožňuje urýchliť odmrazovanie čelného skla a rýchle uvoľnenie primrznutých stieračov.

Citroën C-Elysée bol vytvorený na to, aby odolával najdrsnejším klimatickým podmienkam a extrémnym hrúčavám. Preto je v tomto vozidle kladená veľká pozornosť klimatizácii.
Modely vybavené digitálnym displejom obsahujú funkciu "AC Max", ktorá zabezpečuje okamžité a maximálne chladenie.

Optimálna úroveň kvality

Citroën C-Elysée využíva všetky skúsenosti Značky či už ide o podvozkové časti a držanie na ceste, kvalitu alebo technológie. Citroën C-Elysée je verný štandardu Značky a preto disponuje dlhým rázvorom a širokým rozchodom kolies vpredu aj vzadu. Tým zabezpečuje nadštandardnú bezpečnosť a správanie sa na ceste v meste ako aj na dlhších trasách.

Aktívne bezpečnostné prvky

Citroën C-Elysée - Bezpečnosť na najvyššej úrovni

Citroën C-Elysée je vybavený aktívnymi bezpečnostnými prvkami na vysokej úrovni.
Napríklad brzdový systém vozidla zahŕňa systém ABS (Antiblokovací systém), ktorý elektronicky reguluje brzdový tlak, a tým zabraňuje zablokovaniu kolies pri brzdení. Funkcia AFU (Asistent núdzového brzdenia) okamžite zvýši brzdový tlak pri prudkom zošliapnutí brzdového pedálu a skracuje tak brzdnú dráhu.
Citroën C-Elysée je tiež vybavený elektronickým stabilizačným systémom (ESP) a štyrmi airbagmi.

Optimalizovaná spoľahlivosť a trvácnosť

Citroën C-Elysée - Optimalizovaná spoľahlivosť a trvácnosť

Dôraz bol kladený na trvácnosť vášho vozidla a to najmä vďaka dvojitej izolácii dverí, ktorá je nevyhnutnou ochranou proti hluku a prachu.
Pri výbere vonkajších materiálov boli do úvahy brané viaceré aspekty: estetický vzhľad, kvalita a odolnosť.  
Citroën C-Elysée bol počas vývoja testovaný na štyroch miliónoch kilometrov po celom svete a  vo všetkých možných jazdných podmienkach.
Je to robustné vozidlo, schopné odolať času, ktorého každý detail bol vyvinutý s cieľom zabezpečiť dlhú životnosť.
Top