Zavrieť
Zavrieť
Zavrieť

DIZAJN

1500x646_V2_Design_C3.jpg

Čistá silueta, tiahle línie... morfológiu vozidla Citroën C3 všetci poznajú a rozpoznajú! Jeho energická predná časť a horná maska chladiča zahŕňajú dvojité šípy a špecifický LED svetelný podpis.

500x500_v2_visiodrive_C3.jpg

VISIODRIVE: SVETLO, MOTOR, AKCIA!

Čelné sklo Zénith vozidla C3 vám poskytne jedinečný panoramatický výhľad! Čelné sklo Zénith je skutočným technologickým majstrovským kúskom. Výnimočná dĺžka skla 1350mm zvyšuje predné zorné pole o 80° a zlepšuje výhľad.

Úplné ponorenie sa do krajiny!

747x322_Panorama_C3.jpg

Vypuklé a zaoblené panoramatické čelné sklo poskytne všetkým pasažierom pocit úplného splynutia s okolitou krajinou. Ponúka silný zážitok, vďaka ktorému je každá cesta komfortná.

Ochrana voči slnku

747x322_luminosite_C3.jpg

Čelné sklo Zénith je v hornej časti tónované a tiež disponuje pevnou slnečnou clonou so samostatnými slnečnými clonami pre vodiča a spolujazdca.

Prostredie plné svetla

747x322_ambiance_lumineuse_C3.jpg

Či je deň alebo noc, pasažieri modelu Citroën C3 sa cítia ako v svetelnej guli:

 • -prirodzené osvetlenie prenikajúce do interiéru cez presklené plochy
 • -umelé osvetlenie s nastaviteľnou intenzitou, nachádzajúce sa na rôznych miestach interiéru.

Inteligentná a kompaktná architektúra

747x322_proportions_C3.jpg

Citroën C3 patrí medzi najkompaktnejšie modely v rámci svojho segmentu a neprekročil hranicu 4 m (dĺžka 3,94 m, šírka 1,73 m a výška 1,52 m). Vozidlo ponúka kompaktné rozmery, pričom jeho vnútorný a batožinový priestor patrí medzi najväčšie vo svojom segmente.
Okrem toho disponuje ideálnymi rozmermi pre mestskú premávku, a to vďaka stopovému priemeru otáčania 10,2 m.

Kvalita na najlepšej úrovni

747x322_qualité_C3.jpg

Citroën C3 je etalónom kvality vo svojej kategórii.
Vysoký kvalitatívny štandard je viditeľný najmä v povrchovej úprave materiálov, lícovaní dielov a v použití chrómovaných prvkov - kľučky dverí, lišty okien a koncovka výfuku.

ŠTÝL INTERIÉRU

Štýl interiéru Citroën C3 odráža vonkajší dizajn a vyznačuje sa eleganciou a dynamickými líniami.

Vycibrená palubná doska, kvalitné materiály, ergonomický prístup ku všetkým ovládačom vytvárajú upokojujúci interiér a prispievajú kk potešeniu z jazdy pre každého na palube.
1500x646_V2_Inter_C3.jpg

POHODA

155x646_BIEN-ETRE.jpg

Keď nasadnete do Citroënu C3, odhalíte interiér orientovaný na vodiča.
Stredová konzola je na dosah ruky. Vaša poloha pri šoférovaní je veľmi pohodlná. Váš komfort? Optimalizovaný. Máte už len jediné želanie - riadiť toto vozidlo.

5 plnohodnotných miest na sedenie

Napriek kompaktným vonkajším rozmerom má Citroën C3 dostatočný vnútorný priestor pre pohodlné usadenie piatich dospelých cestujúcich.
Toto inteligentné priestorové riešenie si vyžadovalo množstvo kreatívnych podnetov už pri samotnom navrhovaní koncepcie vozidla. Príkladom sú:

 • - odkladacia schránka pred spolujazdcom vďaka svojim rozmerom ponecháva dostatočný priestor pre nohy
 • - "štíhle" predné sedadlá poskytujú dostatočný priestor pre kolená cestujúcich vzadu
 • - vyvýšené zadné sedadlá uvoľňujú priestor pre nohy cestujúcich vzadu.

Batožinový priestor: objem až 300 litrov!

Citroën C3 ponúka príkladný objem batožinového priestoru 300 litrov a zadné sedadlá sklopiteľné v pomere 2/3 k 1/3. Po sklopení operadiel zadných sedadiel dosahuje nakladaciu dĺžku až 1,19m.
K dispozícii je množstvo ďalších odkladacích priestorov a navyše môžu byť doplnené stredovou lakťovou opierkou s úložnými priestormi alebo odkladacou zásuvkou pod sedadlom vodiča.

TECHNOLOGICKÁ INTELIGENCIA

1500x646_techno_C3_v2.jpg

CITROËN C3 ponúka širokú škálu multimediálnych systémov. Nový 7-palcový dotykový displej zabudovaný vo vrchnej časti stedovej konzoly otvára prístup k množstvu funkcií a služieb.

CÚVACIA KAMERA

747x322_camera_recul_C3.jpg

Zadný parkovací asistent a cúvacia kamera, ktorej snímky sa zobrazujú na 7 " farebnom displeji , uľahčí vaše manévre. V závislosti od motorizácií umožňuje asistent rozjazdu do kopca úplne pokojné rozbiehanie sa na svahu v teréne so sklonom vyšším ako 3 %.

6 Airbagov

210x91_Airbag.jpg

Citroën C3 ponúka komplexnú ochranu cestujúcich vďaka šiestim airbagom:

 • -dva predné airbagy
 • -dva bočné airbagy vpredu
 • -dva hlavové airbagy integrované v streche.

Pre úplnú bezpečnosť je  Citroën C3 tiež vybavený sťahovacím stĺpikom riadenia pre prípad čelného nárazu.

Výkonné brzdy

747x322_freinage_C3.jpg

Citroën C3 poskytuje aktívnu bezpečnosť na vysokej úrovni najmä vďaka výkonnému brzdnému systému. Pre dosiahnutie vysokého brzdného účinku je tento model sériovo vybavený:

 • -ABS (Antiblokovací systém)
 • -REF (Elektronický rozdeľovač brzdného účinku)
 • -AFU (Asistent núdzového brzdenia)
 • -automatické spustenie výstražných svetiel

Bezpečnosť detí

747x322_securite_enfant_C3.jpg

Na palube Citroënu C3 cestujú vaše deti v úplnom bezpečí. Pre upevnenie destkých sedačiek sú dve bočné zadné sedadlá sériovo vybavené bezpečnostnými úchytmi Isofix.
Citroën C3 je tiež možné v rámci príplatkovej výbavy dovybaviť elektrickou detskou poistkou zadných dverí a okien.

EKOLOGICKO ÚČINNÝ!

PureTech

BlueHDI

Motory PureTech využívajú najnovšie účinné a úsporné technológie. CITROËN C3 využíva motory PureTech 68 (od 102 g C02/km) a PureTech 82 (od 97 g C02/km pre PureTech 82 S&S ETG).

Technológia SCR (Selective Catalytic Reduction), ktorou je vybavený motor BlueHDi 75, umožňuje vozidlu CITROËN C3 dosiahnuť najnižšie emisie CO2 vo svojej kategórii (79 g C02/km).

500x500_Poids_contenu.jpg

Zníženie hmotnosti

Citroën C3 sa môže pýšiť tým, že narástol bez toho, aby nabral na hmotnosti. Je to výsledok dlhodobého vývoja a prác na znížení hmotnosti, počas ktorého konštruktéri odľahčili všetky miesta, na ktorých to bolo možné. Znížením hmotnosti a optimalizovaním aerodynamiky Citroën C3 zaručuje inteligentné riadenie spotreby paliva a teda aj emisií CO2.Zavrieť
Zavrieť
Zavrieť
Top