[cle1: REDIRECTION_DANS Lang:SK] [cle1: SECONDES Lang:SK]
Zavrieť
Zavrieť
Zavrieť

ODHAĽTE HO!

 

 

Vytvorený s najlepším know-how značky, je nový Grand C4 Picasso moderným 7-miestnym monospacom.  Inteligentné podporné prvky riadenia, pocity za volantom, filozofia globálneho komfortu (program CITROËN ADVANCED COMFORT®) a efektívnosť: odhaľte všetky jeho novinky! 

DIZAJN

1500x500_Design_Grand_C4_Picasso.jpg

Ako zosúladiť potreby rodiny s potešením z jazdy? Zaručené riešenie tejto neľahkej rovnice ponúka nový CITROËN Grand C4 Picasso! Táto modernizovaná, dynamická nová verzia Grand C4 Picasso (7 miest) sa vyznačuje jedinečným dizajnom a ľahko ju možno rozpoznať od jej predchodcu. Odvážny vzhľad tohto originálneho monospacu zušľachťuje predná časť s plynulými líniami, ktorá inšpiruje dynamiku a výkon, ako aj dva nové laky karosérie: elegantná sivá Acier a modrá Lazuli Blue plná energie. 

PREDNÁ STRANA

747x322_Face_Avant_Grand_C4_Picasso.jpg

Grand C4 Picasso má novú prednú masku, ktorá je dynamickejšia a zároveň luxusnejšia. Zachovala si trojúrovňový svetelný podpis, ktorý je charakteristický pre súčasné vozidlá značky CITROËN. Maska chladiča je rozdelená na dve časti oddelené nárazníkom vo farbe karosérie. Aj pretiahnuté svetlomety dostali novú masku, vďaka ktorej sú predĺženejšie smerom von.


STREŠNÉ NOSIČE

747x322_barres_toit_Grand_C4_Picasso.jpg

Citroën Grand C4 Picasso zdobia strešné nosiče v novej striebornej farbe. Tento štýlový efekt vytvára podpis špecifický pre Grand C4 Picasso, ktorý zvyšuje jeho eleganciu.

PROPORCIE

- Dĺžka: 4,602 m
- Šírka: 1,826 m (vrátane spätných zrkadiel)
- Výška: 1,644 m
- Rázvor kolies: 2,840 m

747x322_dimensions_Grand_C4_Picasso.jpg

ZADNÉ SVETLOMETY S 3D EFEKTOM

747x322_3D_LEDGrand_C4_Picasso.jpg

.

Čoraz viacej hypnotizujúce svetlá! V sériovej výbave je model Grand C4 Picasso vybavený novými zadnými svetlometmi s 3D efektom. Tento nový, moderný a technologický dizajn vytvára hĺbkový efekt svetelných signálov, ktoré akoby sa  večne opakovali.

17-PALCOVÉ DISKY KOLIES

Tranche-3_2.jpg

.

Diamantový výbrus súčasných diskov kolies bol prefarbený na čierno v súlade s novou farbou laku karosérie Lazuli Blue.

DVOJITÉ ŠÍPY V ZADNEJ ČASTI

747x322_chevrons.jpg

.

V zadnej časti modelu Grand C4 Picasso dominuje nové čierne lesklé logo v tvare štylizovaných dvojitých šípov orámovaných chrómovanou lištou, ktoré pripomína pozicionovanie značky (od modelu CITROËN C4 Cactus) a potvrdzuje súčasnosť 7-miestneho monospacu.

1 MONOSPACE, 4 ŠTÝLY INTERIÉRU

ŠTÝL INTERIÉRU SERIE

ŠTÝL INTERIÉRU WILD BLUE

ŠTÝL INTERIÉRU DUNE BEIGE

ŠTÝL INTERIÉRU HYPE GREY

.

Tento funkčný štýl interiéru sa vyznačuje praktickosťou a kvalitou materiálov v kabíne nového Grand C4 Picasso so sivým látkovým čalúnením Milazzo Grey, ktorá dokonale ladí s palubnou doskou.

calodras.jpg
bleu_terpa_prusse.jpg

Milovníci veľkých priestorov ocenia štýl interiéru Wild Blue orientovaný na modularitu pre aktívny športový život. Sklopenie sedadla spolujazdca do polohy stolíka a posuvné zadné sedadlá vám umožňujú využívať celú modularitu modelu Grand C4 Picasso.

.

Štýl interiéru Dune Beige kladie dôraz na svetlo a jemnosť. Relax sedadlo so svojou funkciou zvýšeného komfortu a predné sedadlá s masážnou funkciou ponúkajú neporovnateľnú pohodu. Látka Yatago Grey, osobitne jemná na dotyk a parfémovaný osviežovač vzduchu umožňujú cestovať úplne pokojne.

yatago.jpg
mi-cuir.jpg

.

Štýl interiéru Hype Grey spája v sebe rafinovanosť  kombinovaného látkového a koženého čalúnenia s funkciami balíčkov Pack Lounge a Pack Enfant, aby ste mohli využívať výnimočný komfort.

POHODA

1500x500_C4_Picasso_Bien-etre-v2.jpg

S týmto monospacom zameraným na pohodu upevňuje značka CITROËN svoju legitimitu a technickú zručnosť v oblasti komfortu. Grand C4 Picasso vás vyzýva k cestovaniu s vašimi blízkymi alebo priateľmi a zaručuje vám jedinečný zážitok z riadenia, ktorý v sebe spája jazdnú mrštnosť a zariadenia vynájdené pre vaše potešenie na palube.

PACK LOUNGE: KOMFORT V ŠTÝLE LOFTU

747x322_sièges-confort.jpg

Interiér vozidla Grand C4 Picasso je spracovaný v "duchu loftu", ktorý je presvetlený prirodzeným svetlom a v ktorom dominuje priateľská atmosféra a priestor. V závislosti od verzií ponúka monospace balík Pack Lounge s nasledovnými prvkami: 
- predné sedadlá s masážnou funkciou,
- sedadlo spolujazdca vpredu so zvýšeným komfortom umožňujúce cestovať s vystretými nohami.

Predné miesta sú vybavené relax opierkami hlavy s 3 úrovňami nastavenia s nastaviteľnými bočnicami na správne držanie hlavy. Na nič sa nezabudlo, pretože zadné stolíky sú vybavené individuálnymi lampičkami na čítanie. Pack Lounge je k dispozícii so štýlmi interiéru Dune Beige a Hype Grey.

PRÍJEMNÉ MATERIÁLY

747x322_matières.jpg

Paluba vozidla privíta všetkých pasažierov mäkkými a príjemnými materiálmi. Nový CITROËN Grand C4 Picasso je vybavený palubnou doskou z materiálu slush a ponúka špecifické spracovanie dverných panelov, ktoré sú pružné na dotyk. K tomu sa pridáva široká ponuka kvalitných  látok a koží (v závislosti od vybraného štýlu interiéru).

CITROËN ADVANCED COMFORT®

CITROËN vypracoval kompletný postup zameraný na zabezpečenie úplne nového globálneho komfortu pre každého člena posádky vozidla, vodičov a pasažiérov. Cieľom tohto programu s názvom CITROËN ADVANCED COMFORT ® je poskytnúť inovatívne, technologické a inteligentné riešenia venované pohode tela a ducha.
Tento program na zaistenie dokonalej pohody sa zameriava na štyri oblasti: ochrana posádky pred rušivými vplyvmi exteriéru a nežiadúcimi zvukmi, praktickosť vnútorného priestoru za každých okolností, zabezpečenie pokoja spočívajúce v poskytovaní iba nevyhnutných potrebných informácií a nakoniec intuitívna a užitočná technológia.
Tranche-5.jpg
597x597_Habitabilite_Grand_C4_Picasso.jpg

MAXIMÁLNY VNÚTORNÝ PRIESTOR

Potrebujete veľký nákladný priestor? Nový Grand CITROËN C4 Picasso boli skoncipovaný tak, aby uspokojil všetky vaše požiadavky a ponúka veľkorysý a modulovateľný priestor.

Zaklopením sedadiel v druhom rade do podlahy získate úplne rovnú podlahu a môžete využiť aj sklopenie operadla sedadla spolujazdca v prvom rade na nakladanie dlhých predmetov (dlhších ako 2,5 m). Ak sa rodina rozrastie, stačí vyklopiť sedadlá ukryté pod podlahou.

OBJEM BATOŽINOVÉHO PRIESTORU & HANDS-FREE ZADNÉ VÝKLOPNÉ DVERE

Ďalšou silnou stránkou nového Grand C4 Picasso je jeho batožinový priestor. Dizajn obopínajúcich zadných výklopných dverí batožinového priestoru prezrádza jeho priestrannosť a robustnosť. Je do neho ľahký prístup a vnútri sa ukrýva priestor o objeme 645 litrov, ktorý možno posunutím sedadiel v 2. rade dopredu zväčšiť na 704 litrov.

Okrem elektrického ovládania sa u nového CITROËNU Grand C4 Picasso objavuje novinka - handsfree otváranie zadných výklopných dverí, ktoré umožňuje ľahké otváranie zadných výklopných dverí aj s plnými rukami. Slúži na to snímač umiestnený pod zadnými nárazníkmi. Stačí vsunúť nohu pod zadný nárazník a zadné výklopné dvere batožinového priestoru sa sami otvoria alebo zatvoria. Tak sa veľmi ľahko dostanete do veľkého a širokého batožinového priestoru vášho nového vozidla.
597x597_coffre_Grand_C4_Picasso.jpg
C4 et Grand C4 Pic

OBJAVTE CITROËN C4 PICASSO 5-MIESTNE

Nie je vám treba toľko miesta vo vašom rodinnom vozidle? C4 Picasso 5-miestne je pre vás ako stvorené ! So svojimi 5 miestami na palube a kufrom o objeme 537 litrov vám táto verzia umožní naložiť celú vašu rodinu do menšieho priestoru.

TECHNOLOGICKÁ INTELIGENCIA

Navigation-connectée-Nouveau-C4-Picasso.jpg

CITROËN C4 Picasso je vybavený novým 7-palcovým dotykovým displejom, ktorý má vylepšené rozhranie a  kapacitívnu obrazovku (podobnú ako majú smartfóny poslednej generácie). Táto nová verzia monospacu poskytuje aj možnosť  ovládať  nezávislú 12-palcovú obrazovku a dotykový displej a ponúka úplne nové navigačné rozhranie Connect Nav.

CONNECT NAV

Tento nový online dotykový navigačný 3D systém umožňuje vykonávať pomocou 2 prstov zoom (typ iPad) a vďaka vylepšenému systému máp uľahčuje navádzanie.

Na zjednodušenie dotykových rozhraní a zaistenie väčšej bezpečnosti pri riadení je k dispozícii funkcia hlasového ovládania.

520x293_C4_Picasso_Connect_Nav.jpg

PODPORNÉ PRVKY RIADENIA

ADAPTÍVNY TEMPOMAT S FUNKCIOU STOP

747x322_C4_Picasso_régulateur-vitesse-adaptatif.jpg

Zariadenie využívajúce radarový snímač zistí prítomnosť vozidla pred vozidlom a pomocou brzdového pedálu a pedálu akcelerátora automaticky udrží bezpečnú vzdialenosť, ktorú si vodič vopred nastaví. (V ponuke u verzie s motorom BlueHDi 150 S&S EAT6 a pre ostatné motory bez funkcie Stop.)

ASISTENT POZORNOSTI VODIČA

747x322_C4_Picasso_alerte-attention-conducteur.jpg

Tento systém zabezpečuje dvojitú signalizáciu nepozornosti vodiča: pri prvej detekcii lavírovania (nedostatočnej pozornosti vodiča) signalizuje výstrahu zobrazením správy typu "buďte opatrný" sprevádzanú zvukovou signalizáciou. Pri 4. detekcii lavírovania (nedostatočnej pozornosti vodiča) je zvuková signalizácia silnejšia a zobrazí sa správa "urobte si prestávku". Systém nezasahuje do ovládania vozidla, aby ste stále mali vozidlo pod kontrolou.

SYSTÉM VAROVANIA PRED NEÚMYSELNÝM OPUSTENÍM JAZDNÉHO PRUHU

Tranche-9_3.jpg

Systém varovania pred neúmyselným opustením jazdného pruhu pomáha bojovať proti nedostatočnej bdelosti alebo obyčajnej nepozornosti za volantom. Používa kameru, ktorá umožňuje rozpoznať vodorovné značenie na vozovke. Systém upravuje dráhu vozidla a varuje vás, len čo zistí riziko prekročenia deliacej čiary bez zapnutých smeroviek.  

AKTÍVNY SYSTÉM MONITOROVANIA MŔTVEHO UHLA

747x322_SAM.jpg

Tento systém upozorňuje vodiča v spätných zrkadlách na prítomnosť iného vozidla v mŕtvom uhle (naľavo alebo napravo). Ak je systém aktivovaný, skoriguje trajektóriu, keď sa vodič priblíži k detekovanému vozidlu.

ACTIVE SAFETY BRAKE

747x322_Active-Safety-Break_Grand_C4_Picasso.jpg

Tento systém núdzového brzdenia umožňuje vyhnúť sa kolíziám. Kamera umiestnená v hornej časti čelného skla zistí prekážku, ako je auto idúce v tom istom smere alebo stojace auto. Funguje pri rýchlosti od 5 km/hod pre fixné alebo pohyblivé predmety a s chodcami do určitej rýchlosti. Ak systém vyhodnotí, že hrozí kolízia, signalizuje to vodičovi. Ak vodič nereaguje na túto výstrahu, systém aktivuje automaticky brzdenie vozidla.

IDENTIFIKÁTOR DOPRAVNÝCH ZNAČIEK S OBMEDZENÍM RÝCHLOSTI

747x322_Panneaux_Vitesse_Grand_C4_Picasso.jpg

Systém rozpozná dopravné značky s obmedzením rýchlosti a poskytne túto informáciu vodičovi prostredníctvom združeného prístroja. Túto rýchlosť možno nastaviť do tempomatu alebo obmedzovača rýchlosti. Funguje v celom rozsahu rýchlostí.

VAROVANIE PRED RIZIKOM KOLÍZIE

Tranche-9_2.jpg

Táto funkcia umožňuje varovať vodiča v prípade, že je jeho vozidlo priveľmi blízko vozidla pred ním a  hrozí kolízia. Tento systém funguje od rýchlosti 30 km/hod vďaka radaru, ktorý sa nachádza v prednej časti vozidla.

NAFTOVÝ motor BlueHDI: najlepší vo svojej triede!

Conso_Grand_C4_Picasso.jpg

Vďaka svojim naftovým motorom BlueHDi je Grand C4 Picasso veľmi úsporným monospacom z hľadiska spotreby paliva a je šetrný k životnému prostrediu z hľadiska emisií CO2. Dôkazom toho je monospace, ktorý je "Best in Class" (najlepší v svojej kategórii)  v oblasti emisií CO2 od 98 g CO2/km (spotreba: 3,8 l/100 km) s naftovým motorom BlueHDI 120 S&S so 6-stupňovou manuálnou prevodovkou BVM6.

BENZÍNOVÝ motor PureTech

747x322_C4_Picasso_PureTech-v2.jpg

Ponuku motorov v roku 2016 obohacuje nový motor PureTech 130 S&S EAT6. Nový Citroën Grand C4 Picasso spája vynikajúci benzínový motor PureTech130 S&S s účinnosťou 6-stupňovej automatickej prevodovky EAT6 na zabezpečenie bezstarostnej mobility.
Zavrieť
Zavrieť
Top