[cle1: REDIRECTION_DANS Lang:sk] [cle1: SECONDES Lang:sk]
CACTUSm

CITROËN ZVÝRAZŇUJE SVOJE TROMFY NA AUTOSALÓNE VO FRANKFURTE 2015

Značka CITROËN už viac ako 95 rokov prináša do sveta automobilov svieži dych. Robí to svojou kreativitou a novátorským prístupom k tvorbe nadčasových, komfortných a účelných automobilov. Na automobily sa nepozerá iba ako na spotrebný tovar, ale svojim klientom ponúka pre ich vyšší pocit spokojnosti a jedinečný zážitok aj inovatívne doplnkové služby a širokú servisnú sieť. CITROËN tak stavia na svojom jedinečnom duchu. Ten sa mu darí prenášať do súčasnosti a ukazuje ním aj ďalšie smerovanie.

Dôležitou súčasťou značky je aj úspešné pôsobenie v automobilovom športe a to v seriáloch WTCC a WRC. Na medzinárodnom autosalóne vo Frankfurte predstaví svoje odvážne ambície, ktoré budú reprezentovať:

ODVÁŽNE A KREATÍVNE ŠTÚDIE

Na autosalóne vo Frankfurte sa značka CITROËN predstaví s dvoma dizajnovo výraznými štúdiami, ktorými naznačí   svoj pohľad na ďalšie smerovanie automobilov:

- Svetová premiéra: štúdia CACTUS M. CITROËN predstaví sviežu a energickú verziu modelu C4 Cactus, jedinečného vozidla s nezameniteľnou osobnosťou a tvarom. Vo Frankfurte sa predstaví ako optimistická outdoorová štúdia zameraná na voľný čas. Odvoláva sa pritom na legendárny model Méhari, ktorý bol jedinečným zosobnením hodnôt značky CITROËN.

- Európska premiéra: štúdia AIRCROSS predstavuje moderný pohľad značky CITROËN na vozidlo kategórie SUV. V Európe sa predstaví po prvý raz. Vozidlo ukáže potenciál značky na svetových trhoch v súlade so zámerom automobilky presadiť sa aj v prémiovom segmente.

CITROËN potvrdzuje svoju identitu, kreativitu a schopnosť prekvapovať.

VYNOVENÁ A STÁLE ATRAKTÍVNEJŠIA MODELOVÁ PONUKA

Modernizovaný modelový rad

Značka CITROËN predstavila v ostatných mesiacoch viacero modelov, ktoré naplno vystihujú jej hodnoty. Najprv C4 Cactus: novodobý crossover, ktorý svojím komfortom aj technológiami dokonale zapadne do mestského aj vidieckeho prostredia. Získal viac ako 35 ocenení vrátane prestížneho "World Design Car of the Year", ktoré mu odborná porota udelila 2. apríla v New-Yorku. C4 Cactus dostane pri príležitosti autosalónu vo Frankfurte nové a očakávané prvky výbavy (najmä zadnú lavicu delenú v pomere 2/3 - 1/3), nový motor (BlueHDi 100 S&S ETG6) a nový červený lak (Jelly Red). S novou výbavou (Active City Brake, AFIL) a novými farebnými kombináciami, vrátane modrej Blue Lagoon, sa predstaví aj model CITROËN C1. 

Vynovené predajné hity

Návštevníci uvidia aj dva vynovené predajné hity, ktoré budú viac vyhovovať ich predstavám: nový modelový rad C4 a nové Berlingo Multispace.

Spoločný menovateľ: komfort

Spoločný menovateľ modernizovaného modelového radu je komfort. CITROËN má množstvo skúseností s tvorbou modelov, ktoré majiteľov rozmaznávajú komfortom. Prejavujú sa aj vo vynovenom modelovom rade, ktorý spája komfort s najnovšími technológiami, ktoré posúvajú automobily na špičku ich segmentov.

ZMYSLUPLNÉ TECHNOLÓGIE

Stále účinnejšie motory

CITROËN prináša svojim klientom stále najlepšie technológie. Prejavujú sa aj v ponuke najnovších motorov. V modelovom rade CITROËN C5 sú to nové naftové motory BlueHDi 150 S&S BVM6 a BlueHDi 180 S&S EAT6.  Novými benzínovými motormi sú jednotky PureTech. Úplne nový 3-valec PureTech turbo získal ocenenie "Engine of the Year" a bude k dispozícii v modeloch C3, C3 Picasso, C4 Cactus, C4, C4 Picasso a Grand C4 Picasso.

Služby konektivity

Značka pripravila aj kompletnú ponuku služieb konektivity CITROËN CONNECT, ktorá uľahčí každodenné cestovanie. Služby sa rozšíria s príchodom novinky CITROËN CONNECT PACK.

KOMPLEXNÁ STAROSTLIVOSŤ

Ambíciou značky CITROËN je ponúkať svojim klientom také služby, aby ich odbremenili od stresu, boli prehľadné a spoľahlivé a zamerali sa na hlavný cieľ: aby si značka vydobyla pozíciu automobilky, ktorú jej klienti najviac odporúčajú. Tento zážitok sa má odvíjať od produktov a pokračovať cez služby, ktoré uľahčujú kontakt majiteľa so značkou. Jedným z príkladov je CITROËN Service Racing - servisná prehliadka za hodinu a bez ďalších príplatkov.  CITROËN rozširuje svoju komunikáciu so zákazníkmi o CITROËN & VOUS. Najviditeľnejším prejavom bude CITROËN ADVISOR, interaktívna internetová stránka na komunikáciu. Medzi automobilovými konštruktérmi bude mať takáto služba premiéru.

Podrobne:

1. ODVÁŽNE A KREATÍVNE ŠTÚDIE

SVETOVÁ PREMIÉRA: ŠTÚDIA CACTUS M, FREE YOUR MIND!

Značka CITROËN predstaví na autosalóne vo Frankfurte svetovú novinku v podobe štúdie inšpirovanej modelom Méhari: CITROËN CACTUS M. Značka CITROËN zosobňuje v tejto novej štúdii svoj vlastný pohľad na vozidlá určené na voľný čas. Vychádza pritom z modelu C4 Cactus, ktorý je teraz ešte sviežejší a optimistickejší. V dizajne sa naplno prejavuje radosť zo života a zameranie na voľný čas, ktoré značka CITROËN presadzuje vo svojich automobiloch. Štúdia CACTUS M má vyvolávať pohodu, pocit voľnosti, slobodu a radosť zo života a to na všetkých povrchoch a za každej situácie.

crossover S NEBOM NAD HLAVOU

Dizajn novej štúdie CACTUS M rozvíja možnosti modelu CITROËN C4 Cactus a odkazuje aj na štúdiu CITROËN Aircross, ktorá sa v apríli predstavila na autosalóne v Šanghaji.  Kolesá obopínajú výrazné blatníky a vozidlu tak dodávajú svalnatý vzhľad. Zameranie na voľný čas podčiarkujú kolmejšie čelné sklo, zvýšené boky karosérie ako aj väčšie kolesá. Poznávacím znakom vozidla sú aj veľké a ľahké bočné dvere z plastu. Konštrukcia pripomína známy model Méhari, čo bolo vozidlo s ambíciou prekonávať všetky prekážky. Potvrdzuje to aj úplne otvorená karoséria, ktorá umožňuje, aby cestujúci na zadné sedadlá naskakovali cez jej okraj. Pri tom môžu využiť výstupok nad zadným blatníkom. Medzi pasažiermi a okolitým svetom nie sú žiadne prekážky.

ŠIKOVNÝ A ZAMERANÝ NA VOĽNÝ ČAS

Štúdia CITROËN CACTUS M sa zameriava na voľný čas a zážitku z jazdy dodáva priam umelecký rozmer. Prejavuje sa to aj v interiéri, ktorému dominujú technické poťahy, odolávajúce poveternostným vplyvom. Nekompromisnému využitiu sa podriadilo aj spracovanie interiéru. Ten sa dá vystriekať prúdom vody, čomu napomáhajú aj priepusty v priestore na nohy. Konštrukcia sedadiel sa inšpirovala svetom surfov. Sú dvojdielne a potiahnuté farebným neoprénom. Vďaka tomu sú dostatočne komfortné a nepriepustné. CITROËN CACTUS M je zároveň aj veľmi variabilný. Pasažieri na jeho palube bez problémov prevezú športové náradie ako surf, wakeboard či windsurf. Všetko je navrhnuté pre maximálny komfort a pokoj duše.

POTEŠENIE NA VŠETKÝCH POVRCHOCH

CITROËN CACTUS M vznikol aj so zámerom dosiahnuť a preskúmať nové končiny. Bez ohľadu na aktivity, počasie či podklad. Všetko sa podriaďuje potrebám posádky. Systém Grip Control sa stará o optimálny pohyb na všetkých druhoch podkladov a ciest. CACTUS M predstavuje maximum slobody aj preto, že interiér sa môže premeniť na lehátko a z nafukovacej strechy umiestnenej pod dnom batožinového priestoru sa dá spraviť stan. Inovatívny systém nafukovania poskytne dostatočnú ochranu aj v prípade dažďa. CITROËN CACTUS M má na palube aj najnovšie výdobytky známe z modelu C4 Cactus (dotyková obrazovka, ovládanie prevodovky Easypush…).

Štúdia CACTUS M je modernou interpretáciou myšlienok, ktoré viedli k vzniku legendárneho modelu Méhari. Značka CITROËN ešte aj dnes veľmi dobre pozná hodnoty ako komfort, pohodlie a zábava vo voľnom čase. Štúdia CACTUS M vychádza z modelu C4 Cactus a zo štúdie Aircross, čím ilustruje životaschopnosť a jednotnosť značky.

EURÓPSKA PREMIÉRA: ŠTÚDIA AIRCROSS, CITROËN POZÝVA NA CESTY

CITROËN predstaví na autosalóne vo Frankfurte európskemu publiku kreatívnu a odvážnu štúdiu. Značka tak potvrdzuje svoje schopnosti vývoja a potenciál smerom k prémiovému segmentu:

- medzinárodného pôsobenia: CITROËN AIRCROSS ilustruje ambície značky na medzinárodných trhoch. Potvrdili sa už v prípade modelu C4 Cactus, ktorý zaznamenal celosvetový ohlas.

- odlišnosti: CITROËN AIRCROSS rúca zažité predstavy, pritom je však stále plnohodnotným SUV. Dizajn exteriéru a atmosféra interiéru sa vyznačujú modernosťou a jedinečnými prvkami, ktoré načrtol už model C4 Cactus. CITROËN ukazuje schopnosť vtlačiť svoju identitu viacerým vozidlám z rôznych segmentov.

Štúdia CITROËN AIRCROSS pokračuje v tom, čo priniesol model C4 CACTUS a rozvíja jeho možnosti:

-   Jedinečný vzhľad: mix výkonu a pozitívnej energie. CITROËN AIRCROSS je sympatické SUV, ktoré chráni svoju posádku. Jeho optimistický dizajn odstránil agresivitu a zdôrazňuje:

  • Jedinečnú osobnosť, čistú a optimistickú. Podarilo sa to dosiahnuť vyvážením horizontálnych línií a veľkých plôch. Dôraz sa kládol na výrazné grafické prvky ako Alloy Bump či Air Sign. Dojem zintenzívňuje červeno-oranžový lak karosérie, symbol energie a rozvahy ako aj inovatívne materiály evokujúce robustnosť;
  • Dizajn, ktorý sa podriadil funkčnosti a aerodynamike.

- Pozýva cestovať v interiéri, ktorý sa vyznačuje pocitom ULTRA KOMFORTU a je aj ZDROJOM ENERGIE. Všetko na palube štúdie CITROËN AIRCROSS sa podriadilo vytvoreniu maximálneho pohodlia pre telo aj dušu. Komfort pre telo prinášajú široké a pohodlné sedadlá, príjemné materiály a jasné teplé farby. Napnuté línie podporujú pocit priestoru a geometrické tvary dodávajú interiéru nový rozmer. Každý kúsok spája estetiku a funkčnosť. CITROËN AIRCROSS evokuje tému cestovania aj usporiadaním a tvarom odkladacích priestorov a používaním popruhov v interiéri.

- Inteligentné technológie sú dokonale funkčné a užívateľom dávajú možnosť vybrať si medzi ich spoločným alebo individuálnym využívaním. CITROËN AIRCROSS má dve HD obrazovky s uhlopriečkou 12’’. Jedna z nich je posuvná a môže ju využívať aj spolujazdec. Každé sedadlo je vybavené reproduktormi a mikrofónmi, čo uľahčuje komunikáciu medzi pasažiermi. Technologická vyspelosť sa prejavuje aj výberom pohonu Plug-In Hybrid, ktorý spája nízku spotrebu a vysoký výkon. Technológie sa zameriavajú na pokojnú jazdu a na nové zážitky na palube.

  1. VYNOVENÁ A STÁLE ATRAKTÍVNEJŠIA MODELOVÁ PONUKA

      MODERNIZOVANÝ MODELOVÝ RAD

C4 Cactus: NOVINKY PRE "World Design Car of the Year"

Model C4 Cactus je novodobý crossover, jedinečný zjav v mestskej premávke, ktorý sa vyznačuje komfortom a pokrokovými technológiami. Počas svojej kariéry získal už viac ako 35 ocenení. Medzi nimi vyčnieva prestížna cena  "World Design Car of the Year", ktorú získal 2. apríla v New Yorku. C4 Cactus si dodnes pripísala viac ako 60 000 predaných kusov, pričom viac ako 50 % bolo vo vyšších výbavách.

Pri príležitosti autosalónu vo Frankfurte sa ponuka modelového radu C4 Cactus rozširuje o:

- Dizajn, ktorý dostane nový svieži, nápadný a štýlový červený lak Jelly Red: dômyselný mix červene s malinovým nádychom. Bude k dispozícii v kombináciách s Airbump® Black, Airbump® Dune a Airbump® Grey, aby si kažý našiel svoju ideálnu farbu. Ponuku poťahov rozšíri látkový poťah Mica Red, ktorý dokonale ladí s novou farbou  Jelly Red;

- Variabilitu zvyšuje zadné sedadlo delené v pomere 2/3 - 1/3;

- Úspornejší naftový motor BlueHDi 100 S&S ETG6.

LA CITROËN C1: VÝRAZNEJŠIA OSOBNOSŤ

Z tohto modelu sa od začiatku predaja v roku 2005 predalo už takmer 800 000 exemplárov. Mestské vozidlo sa predáva vo verziách s 3- a 5-dverovou karosériou. Konštruktéri vytvorili aj novú otváraciu plátennú strechu nazývanú Airscape. Vďaka svojej silnej osobnosti je nový CITROËN C1 výrazným a nezameniteľným vozidlom. Predstavuje optimistický prístup k potrebám mestskej mobility a prispieva k novej ére značky CITROËN.

Pri príležitosti autosalónu vo Frankfurte dostane nový modrý lak Blue Lagoon. Rozšíri tak paletu lakov, ktoré sa v 3- aj 5-dverovej verzii môžu použiť aj ako dvojfarebné lakovanie s rozdielnou farbou bokov karosérie a strechy. Farbu dopĺňa aj interiérový farebný koncept Pack Color Blue Lagoon, ktorý sa prejaví v okolí multimediálneho rozhrania, na hlavici radiacej páky a dopĺňa ho nový poťah Zebra Blue Lagoon. Farebný koncept sa prejavuje aj na kobercoch.

CITROËN C1 prináša aj viac komfortu a každodennú využiteľnosť v podobe kompaktných rozmerov (iba 3,46 m), agility a ovládateľnosti (s polomerom otáčania 4,80 m), čo mu umožňuje prešmyknúť sa úplne všade. Prispieva k tomu aj komfort pruženia a neopakovateľné jazdné vlastnosti vrátane systému automatického brzdenia do rýchlosti 30 km/h s názvom Active City Brake, ktorý pomáha predchádzať nehodám v hustej mestskej premávke.

Bezpečnosť modelu CITROËN C1 zvyšuje aj Výstraha pred neúmyselným opustením jazdného pruhu, ktorá pomáha zabraňovať opusteniu jazdného pruhu v prípade mikrospánku či nepozornosti pri riadení.

Top