Naši predajné miesta sú už otvorené a servisy sú vám plne k dispozícii

Viac info

[cle1: REDIRECTION_DANS Lang:sk] [cle1: SECONDES Lang:sk]
SVK_Ring

CITROËN, NAJÚSPEŠNEJŠIA ZNAČKA V SERIÁLI PRETEKOV WTCC, PRICHÁDZA NA SLOVENSKO!

Už o niekoľko dní, cez víkend 19. – 21. júna sa na slovenskom okruhu Slovakia Ring predstaví aj značka Citroën, ktorá vedie hodnotenie majstrovstiev sveta WTCC jazdcov aj konštruktérov. Fanúšikovia motoristického športu sa majú na čo tešiť. Vo francúzskom tíme, ktorý si pre svoju poznávaciu farbu a dominanciu vyslúžil prezývku Červená armáda, jazdí viacero legiend motoristického športu.

Aktuálny líder hodnotenia a úradujúci majster sveta je taktiež z tímu Citroën. Je ním argentínsky jazdec José María Lopéz. Mladík preukazuje už druhú sezónu veľmi dobré jazdecké schopnosti a dravosť. V nabitom štartovom poli nie je vôbec jednoduché udržiavať si čelnú pozíciu. A Pechito, ako Lópezovi všetci hovoria, má pred druhým v poradí náskok 35 bodov.

Tím Citroën má vo svojom strede aj legendu pretekov WTCC. Francúz Yvan Muller má na svojom konte 4 tituly majstra sveta a do celkového poradia bude chcieť prehovoriť aj na okruhu pri Bratislave. So svojimi skúsenosťami si určite poradí s nástrahami náročného okruhu, ktorý preverí najmä motor, brzdy a predné kolesá. Yvan Muller bude určite bojovať o každý kúsok slovenského asfaltu. V aktuálnom hodnotení majstrovstiev sveta WTCC mu patrí druhá pozícia. Pri jeho najvyšších ambíciách s tým nemôže byť spokojný a určite bude útočiť na víťazstvo.

Najväčšou hviezdou a najznámejším jazdcom celého štartového poľa je Sébastien Loeb, 9-násobný majster sveta v rely. Vo farbách značky Citroën pokračuje v kariére aj na okruhoch a patrí medzi hlavné lákadlá každých pretekov. O jeho nespornom talente svedčí aj to, že v tvrdej konkurencii má stále najvyššie ambície. V aktuálnej sezóne mu v celkovom hodnotení patrí tretia pozícia, pričom pred štvrtým jazdcom v poradí má viac ako 30-bodový náskok.

Na okruhu Slovakia Ring čakajú na divákov napínavé preteky. S použitím dodatočnej záťaže pre najúspešnejších jazdcov sa štartové pole vyrovnáva, no Citroën bude mať najvyššie ambície. Viackrát ovládol prvé pozície na štartovom rošte aj v cieli a iný scenár nechce pripustiť ani na Slovensku. Spoliehať sa pritom bude predovšetkým na vozidlo Citroën C-Elysée WTCC. Pretekárske auto poháňané prepĺňaným benzínovým motorom s objemom 1,6 litra sa vyznačuje mimoriadnou spoľahlivosťou a odolnosťou. Jazdci sa vozidlu za jeho služby pravidelne odvďačujú vavrínmi. Tím Citroën Racing je vďaka talentu jazdcov a jedinečným výkonom automobilu na čele hodnotenia konštruktérov. V tejto sezóne má doteraz na svojom konte 434 bodov a svoj odstup pred druhým tímom v poradí bude chcieť v pretekoch na Slovensku zvýšiť na viac, ako je súčasných 116 bodov.

Top