[cle1: REDIRECTION_DANS Lang:sk] [cle1: SECONDES Lang:sk]

NOVÝ SUV CITROËN C5 AIRCROSS

ABSOLÚTNY KOMFORT S VÝRAZNEJŠÍM A REPREZENTATÍVNEJŠÍM DIZAJNOM

  • Nový model Citroën SUV C5 Aircross, ktorý ponúka jedinečný zážitok z pokoja na palube, získal nový vzhľad a srší z neho väčšia sila a výnimočnosť. Model SUV C5 Aircross, ktorý je meradlom dokonalosti
    z hľadiska komfortu a variability a je k dispozícii aj v plug-in hybridnej verzii, prešiel faceliftom a pôsobí teraz dospelejšie.
  • Pri pohľade spredu predstavuje Citroën SUV C5 Aircross nový štýl dizajnu, v ktorom krivky nahradili štruktúrovanejšie línie. Predná časť má nový, vertikálnejší a modernejší vzhľad, ktorý posilňuje dojem šírky a charakter impozantného a bezpečného vozidla.
  • Luxusný dojem dovedený do najmenšieho detailu podporuje aj trojrozmerný svetelný podpis na zadnej časti, nové 18-palcové disky kolies s diamantovým výbrusom a nová elegantnejšia a výraznejšia ponuka možností individualizácie. V interiéri umocňuje reprezentatívny charakter kabíny nový dizajn 10-palcového dotykového displeja na stredovej konzole.
  • Citroën SUV C5 Aircross, ktorý je od svojho príchodu na trh meradlom komfortu na palube, ponúka odpruženie Citroën Advanced Comfort®, nové sedadlá Citroën Advanced Comfort®, bezkonkurenčný priestor a variabilitu, ako aj moderné technológie asistenčných systémov, ako je Highway Driver Assist, ktoré každú jazdu premenia na pokojný a pozitívny zážitok.

Priestor, variabilita a komfort

Vo svojom segmente nemá konkurenciu

Nový model Citroën SUV C5 Aircross si od svojho uvedenia na trh v roku 2018 pripísal viac ako 260 000 predaných kusov a vo vysoko konkurenčnom segmente kompaktných SUV sa presadil vďaka svojmu priestoru na palube, variabilite a predovšetkým komfortu, ktorý nemá v tomto segmente konkurenciu. Príjemný charakter kabíny, ktorý sa opiera o naše know-how a skúsenosti s vozidlami MPV, je typickým znakom vozidiel značky Citroën, ktorým sa značka odlišuje od konkurencie. Aj model SUV Citroën C5 Aircross je vzorom z hľadiska praktického využitia a ponúka pokojnejší zážitok na palube. Tento pocit umocňuje aj plug-in hybridná verzia, ktorá už v Európe tvorí viac ako 30 % predaných vozidiel. 

Pre nový model Citroën SUV C5 Aircross je typická zmena výrazu a snaha o zlepšenie vnímanej kvality a elegancie. Nadobúda na zrelosti a obracia sa na klientelu, ktorá očakáva výraznejší a prestížnejší charakter. 

Už pôvodná verzia modelu Citroën SUV C5 Aircross sa vyznačovala jedinečným sebavedomým vzhľadom. Zmeny sa sústredia predovšetkým na prednú časť vozidla, ktorá získala výraznejší a dynamickejší štýl. Automobil sa mení a na ceste vyžaruje viac atraktivity a elegancie.

Nový SUV Citroën C5 Aircross

IMPOZANTNEJŠÍ , MODERNEJŠÍ A REPREZENTATÍVNEJŠÍ VZHĽAD SUV

MODERNEJŠIA A TECHNOLOGICKY VYSPELÁ PREDNÁ ČASŤ JE ŠTRUKTÚROVANEJŠIA A UŽŠIA.

Citroën C5 Aircross svetelný podpis

Nový model Citroën SUV C5 Aircross, ktorý je na pohľad väčší a pôsobivejší, predstavuje nový dizajnový jazyk, v ktorom krivky ustupujú štruktúrovanejším líniám. Predná časť vozidla získala novú, vertikálnejšiu tvár, ktorá umocňuje jeho charakter. Priehľadné línie a vertikálna stupňovitá konštrukcia prispievajú k vizuálnemu rozšíreniu prednej časti nového vozidla Citroën SUV C5 Aircross. Na ceste pôsobí širším a impozantnejším dojmom a ponúka veľmi sebavedomý postoj. 

Citroën SUV C5 Aircross získal nové poňatie loga v tvare dvojitých šípov, ktoré sa postupne osamostatňujú a oddeľujú od svetiel pre denné svietenie, čo predstavuje zmenu oproti ostatným modelom radu, kde k týmto svetlám pokračovali vo forme chrómovaných prvkov. Dvojité šípy sú teraz čierno lakované a zvýraznené chrómom. Vizuálne ich preťahuje rad chrómovaných a čiernych prvkov, ktoré sa postupne zužujú a splývajú s LED svetlami pre denné svietenie. Logo má vďaka tomu uprostred masky chladiča väčší priestor.

Charakteristickým rysom novej identity značky Citroën je štíhly svetelný podpis LED v tvare písmena V, ktorý vytvára vďaka klavírnym klávesom 3D efekt. Tieto svetlá pre denné svietenie dodávajú vozidlu hlboký, technologický vzhľad. Okrem toho pôsobia svetlomety LED Vision decentnejšie a majú tmavú úpravu, ktorá umocňuje vizuálnu náväznosť na lesklo čiernu masku chladiča a posilňuje tak dojem robustnosti vozidla. 

Logo a svetelný podpis v tvare písmena V v spodnej časti mriežky zvýrazňuje čierno lakovaná lišta, ktorá je starostlivo prepracovaná do posledného detailu: dvojitá lišta, ktorá sa začína pod logom, prechádza do zvislej polohy a prebieha rovnobežne s klavírnymi klávesmi vytvárajúcimi podpis denného svietenia.

Pod mriežkou chladiča sa predná maska vozidla Citroën SUV C5 Aircross vďaka novému štýlu časti pre prívod vzduchu opticky rozširuje a na ceste pôsobí impozantnejším dojmom. Otvorené a funkčné bočné mriežky nasávania vzduchu pôsobia, akoby boli tvarované vzduchom a pomáhajú zlepšovať aerodynamiku. Farba vnútorných častí bočných mriežok prispieva k luxusnému vzhľadu vozidla, a to vďaka lesklým alebo perleťovým odtieňom, ako sú lesklo čierna alebo tmavo chrómovaná. Aj hlavný vstup vzduchu uprostred je dynamickejší a elegantnejší a to vďaka ostrým líniám v súlade so štýlom stredových prívodov vzduchu modelov C4 a C5 X. 

Nový stredový ochranný kryt v spodnej časti predného nárazníka zvyšuje dynamiku prednej časti vozidla a dodáva jej kvalitnejší a prestížnejší vzhľad. V závislosti od stupňa výbavy je k dispozícii vo dvoch veľmi atraktívnych materiáloch: vo výbave Live, Live Pack a Feel je lesklo čierny a vo výbavách Feel Pack, C-Series, Shine a Shine Pack lesklo hliníkový.

DYNAMICKÝ PROFIL, NOVÝ VIZUÁLNY PODPIS NA ZADNEJ ČASTI

Nový vertikálny a štruktúrovaný profil prednej časti

Nový vertikálny a štruktúrovaný profil prednej časti na prvý pohľad posilňuje dojem sily a robustnosti. Toto vylepšenie sa prejavilo aj na zadnej časti a to v nových štruktúrovaných šošovkách svetlometov. Nový model Citroën SUV C5 Aircross pôsobí rozhodne, má veľkorysé plné tvary, vysokú horizontálnu kapotu a 360° presklenú plochu s typickou chrómovanou lištou v tvare písmena C, ktorá opticky ohraničuje priestor interiéru a zároveň umožňuje vyniknúť streche zdanlivo plávajúcej v priestore. Všetky tieto prvky dodávajú vozidlu jedinečnú rovnováhu a osobitosť. Atribúty výkonného a sebavedomého SUV sa prejavujú aj v prepracovaných blatníkoch. Patrí medzi ne svetlá výška s hodnotou 230 mm, veľké kolesá s priemerom 720 mm, 360° ochrana vrátane prvkov Airbump® a podbehov kolies, výrazné a funkčné strešné lišty a dominantná pozícia vodiča. 

Eleganciu a modernosť vozidla okrem toho umocňuje niekoľko nových štýlových prvkov na bokoch, ako sú napríklad nové 18-palcové disky kolies z ľahkých zliatin PULSAR s diamantovým výbrusom, ktoré vďaka svojmu aerodynamickému dizajnu a jemnej hre farieb a materiálov medzi hliníkom a lesklou čiernou pôsobí veľmi graficky, nový je aj lesklo čierny odtieň krytov spätných zrkadiel, ktorý je štandardom pre celý modelový rad, pričom je zladený s odtieňom stĺpikov čelného skla, čo zvyšuje eleganciu a ladnosť celku. K tomu sa pridávajú aj lesklé čierne funkčné strešné lišty s novou matnou čiernou vložkou v spodnej časti a nový dizajn farebných prvkov Airbump®, ktorý kopíruje odtieň farby prvkov zabudovaných do prednej masky. 

V zadnej časti vozidla Citroën SUV C5 Aircross sa objavuje nový trojrozmerný svetelný podpis LED, ktorý ladí s prednou časťou. Bez toho, aby optická jednotka zmenila veľkosť, je vybavená štruktúrovaným tmavým sklom v tvare troch modulov LED, ktoré vytvárajú trvalý svetelný podpis. Tento nový moderný dizajn podčiarkuje eleganciu a súlad so svetelným podpisom vpredu. Podobne ako na prednej strane, jemný dizajn klavírnych klávesov umocňuje hlboký 3D efekt celého svetelného podpisu.

Zadný svetelný podpis C5 Aircross

ELEGANTNEJŠIE A DYNAMICKEJŠIE MOŽNOSTI INDIVIDUALIZÁCIE

Splní vaše očakávania

Nový C5 Aircross SUV 2022

Aby nový model Citroën SUV C5 Aircross lepšie splnil očakávania zákazníkov v segmente C-SUV, stavia na elegantné prvky individualizácie, ktoré výrazne zvyšujú atraktivitu vozidla. 

Citroën SUV C5 Aircross používa nový, veľmi sýty a elegantný modrý odtieň Eclipse Blue, ktorý sa v závislosti od vonkajšieho svetla mení od tmavomodrého po čierny. Ponuka sa zúžila na prestížne odtiene, ktoré sú medzi zákazníkmi obľúbené: biela Blanc Banquise, biela Blanc Noir Nacré, čierna Perla Nera, šedá Gris Platinium, šedá Gris Artense a nová modrá Bleu Eclipse. 

Na vstupoch vzduchu v prednej časti a na prvkoch Airbump® sa objavujú nové odtiene farebných balíkov Pack Color. Vďaka štyrom novým balíkom Pack Color potvrdzuje model Citroën SUV C5 Aircross svoj charakter a eleganciu SUV – ide o odtiene čierna Glossy Black, chrómová Dark Chrome, bronzová Anodized Bronze a modrá Energetic Blue. Vozidlo je od úrovne výbavy Shine k dispozícii v dvojfarebnej kombinácii s čiernou strechou Noir, ktorá sa spája aj s novým balíkom čiernych doplnkov Pack Color Noir, ktorý zahŕňa čierne 19-palcové disky kolies z ľahkých zliatin ART a s balíkom Gloss Black Color Pack, čo vozidlo posúva na ešte reprezentatívnejšiu úroveň.

INTERIÉR, KTORÝ SA POSÚVA SMEROM K VYŠŠIEMU KOMFORTU A ELEGANCII

NOVÝ DOTYKOVÝ 10-PALCOVÝ DISPLEJ

Interiér nového vozidla Citroën SUV C5 Aircross získal v nadväznosti na zmenu vzhľadu exteriéru dynamickejší a elegantnejší vzhľad, pričom väčšia kvalita a komfort kabíny sú zrejmé už na prvý pohľad. Vysoká pozícia za volantom, vnímaná kvalita materiálov, ergonómia a praktickosť rozhrania z neho robia moderné a výnimočné SUV.

Nový model Citroën SUV C5 Aircross je vybavený novým 10-palcovým dotykovým displejom, ktorý pôsobí, akoby sa vznášal na palubnej doske a vodiča i cestujúcich okamžite vtiahne do modernejšieho priestoru. Nový, väčší displej zlepšuje ergonómiu, pretože ponúka priamy prístup k ovládacím prvkom klimatizácie a je umiestnený vo vyššej polohe, takže vodič nemusí spúšťať oči z vozovky. Výduchy ventilácie sa teraz nachádzajú pod displejom a majú modernejší vzhľad s novým ostrým horizontálnym dizajnom. Nový 10-palcový dotykový displej bude v prípade spaľovacích motorov montovaný do verzií s navigáciou a v prípade hybridov od verzie výbavy Feel. 

Vodič má ďalej k dispozícii prístrojovú dosku s nastaviteľným digitálnym displejom s uhlopriečkou 12,3 palca, na ktorom sa mu priamo v zornom poli zobrazujú všetky dôležité informácie, ktoré potrebuje, a to podľa vlastného výberu: navigácia, informácie o aktívnych asistenčných systémoch, informácie o aktuálnom toku energie hybridného pohonu a mnohé ďalšie, takže vodič nemusí spustiť oči z vozovky a môže riadiť úplne bezpečne.

NOVÉ SEDADLÁ CITROËN ADVANCED COMFORT®

Nový model Citroën SUV C5 Aircross je vybavený novou generáciou sedadiel Citroën Advanced Comfort®, ktoré sú už súčasťou modelov C4 a C5 X. Sedadlá Citroën Advanced Comfort® kombinujú penu s vysokou hustotou uprostred sedadiel so silnou penou s hrúbkou 15 mm na povrchu. Sedadlá Citroën Advanced Comfort® ponúkajú jedinečný vizuálny komfort vďaka špecifickému čalúneniu, komfort pri dosadnutí a stály dynamický komfort vďaka typu použitých materiálov, pri ktorých nedochádza k ich postupnému presedeniu. Pre ešte väčší komfort vodiča a spolujazdca sú predné sedadlá vyhrievané a vybavené masážnou funkciou.

Práca špecialistov na farby a materiály navyše priniesla ďalšie zvýšenie prémiového charakteru vozidla vďaka výberu materiálov, ktoré podčiarkujú pohodlie a vyššiu kvalitu. V základnej výbave sú sedadlá potiahnuté novou modernou štruktúrovanou látkou, vo verzii výbavy Shine ponúkajú nový materiál Alcantara s mäkkým povrchom a v najvyššej výbave perforovanú kožu. Lakťové opierky a stredová konzola sú potiahnuté novou čiernou látkou s efektom kože a rovnaká štruktúrovaná látka sa objavuje aj na palubnej doske, ktorá je príjemná na pohľad aj na dotyk. 

Modernizované základné vyhotovenie interiéru a štyri nové verzie Advanced Comfort vytvárajú elegantnejšie, dynamickejšie a kvalitnejšie prostredie. V základnej úrovni výbavy sa zmenilo prešívanie na modrú farbu, ktorá sa objavuje vo všetkých vyhotoveniach, aby ladilo s ostatným prešívaním v kabíne (lakťové opierky vo dverách a ozdobný popruh na palubnej doske). Čierny interiér Wild Black, ktorý nahrádza sivé vyhotovenie Wild Grey, ponúka novú štruktúrovanú čiernu látku Flamine kombinovanú s novou látkou s efektom šedej kože a s modrým prešívaním. Vyhotovenie Urban Black kombinuje novú čiernu Alcantaru a čiernu látku s efektom kože. Verzia Metropolitan Black nahrádza súčasný Metropolitan Grey a používa novú čiernu zrnitú kožu a sivú látku s efektom kože. A nakoniec došlo aj k vylepšeniu interiéru Hype Black v luxusnej verzii výbavy, ktorý tvorí decentná kombinácia novej perforovanej kože Paloma a modrej kože Nappa Bleu. 

NOVÁ STREDOVÁ KONZOLA

Vysoká a široká stredová konzola získala modernejší vzhľad. Jej ozdobné prvky sú potiahnuté látkou s efektom čiernej kože a s chrómovaný lemovaním. V prípade automatických prevodoviek ponúka ergonomickejšie usporiadanie ovládacích prvkov: volič prevodovky e-Toggle s chrómovaným povrchom, ktorý je ideálne umiestnený pod rukou vodiča, volič jazdných režimov, ktorý môže pri spaľovacích motoroch zahŕňať funkciu Grip Control a pri plug-in hybridných motoroch intuitívnu voľbu jazdného režimu (Electric, Hybrid alebo Sport). Stredová konzola ponúka aj veľkú úložnú priehradku, v ktorej sa nachádzajú dva USB konektory a systém bezdrôtového indukčného nabíjania telefónu.

 

 

DLHODOBÝ VZOR Z HĽADISKA POKOJA NA PALUBE

CHARAKTERISTICKÉ PRVKY KOMFORTU NA PALUBE

Nový C5 Aircross SUV 2022

Nový model Citroën SUV C5 Aircross je dôstojným predstaviteľom komfortu, ktorý je súčasťou samotnej DNA značky Citroën a zachováva si charakteristické prvky svojho segmentu, ktoré prispievajú k celkovému zážitku zameranému na pohodu a ľahšie používanie.

Odpruženie s Tlmičmi s progresívnymi hydraulickými dorazmi®, čo je exkluzívny prvok značky Citroën, zlepšuje kvalitu filtrovania nerovností vozovky a ponúka cestujúcim absolútne pohodlie navodzujúce pocit z jazdy ako na lietajúcom koberci.

Citroën C5 Aircross, ktorý ponúka ako jediné SUV v segmente tri samostatné zadné sedadlá, ktoré sú sklopné a pozdĺžne posuvné s nastavením sklonu operadla, poskytuje variabilitu na úrovni segmentu MPV. Objem batožinového priestoru je rekordný v tomto segmente: 580 – 720 l vo verzii so spaľovacím motorom a 460 – 600 l v plug-in hybridnej verzii.

Osobitná pozornosť sa venovala aj akustickej úprave s možnosťou využiť akustické vrstvené predné okná, vďaka ktorým sa posádka vo vozidle cíti ako v bavlnke.

PLUG-IN HYBRID: MAXIMÁLNY ZÁŽITOK Z KOMFORTU

Ponuka plug-in hybridného pohonu

Ponuka plug-in hybridného pohonu umocňuje pohodu na palube vďaka výhodám jazdy v elektrickom režime pri každodenných cestách do 55 km a neobmedzenom dojazde pri dlhých cestách vďaka benzínovému motoru. 

Vozidlo dokáže jazdiť v elektrickom režime ticho a bez vibrácií až do rýchlosti 135 km/h, ponúka okamžitú dostupnosť krútiaceho momentu 320 Nm, ktorý zaisťuje pohodlnú jazdu za všetkých okolností a v každom okamihu zaručuje dynamickú akceleráciu. S nulovými emisiami CO2 v elektrickom režime ponúka voľný prístup do častí miest, kam je vjazd vozidiel so spaľovacími motormi zakázaný. 

Zákazníci plug-in hybridného vozidla Citroën SUV C5 Aircross môžu taktiež využívať rad služieb, ktoré im uľahčia dobíjanie, s ovládaním buď priamo vo vozidle, alebo prostredníctvom mobilného telefónu, ako aj možnosť naprogramovania doby dobíjania. Rýchle dobíjanie prostredníctvom Wall boxu trvá menej ako 2 hodiny.

BEZSTAROSTNÁ JAZDA VĎAKA TECHNOLÓGIAM NA PALUBE

Citroën SUV C5 Aircross ponúka širokú škálu technológií najnovšej generácie, ktoré majú zlepšiť každodenné pohodlie a bezpečnosť cestujúcich. Vodič modelu Citroën SUV C5 Aircross môže využívať 20 asistenčných systémov, ktoré sú
v segmente kompaktných SUV úplne ukážkové. Patrí medzi ne napríklad aj Highway Driver Assist, systém autonómnej jazdy 2. stupňa, ktorý spája systémy adaptívneho tempomatu s funkciou Stop & Go a aktívneho systému varovania pred neúmyselným opustením jazdného pruhu a vďaka trvalo zvýšenej pozornosti vodiča, ktorý môže riadenie kedykoľvek prevziať, poskytuje väčší pocit bezpečia.

Nový C5 Aircross SUV 2022

TECHNICKÉ ÚDAJE

Dĺžka: 4 500 mm

Šírka: 1 840 mm

Výška: 1 670 mm (so strešnými lištami)

Rázvor: 2 730 mm

Svetlá výška: 230 mm

Priemer kolies: 720 mm

Objem batožinového priestoru (spaľovací motor): 580 – 720 l, so sklopenými sedadlami až 1 630 l

Objem batožinového priestoru (hybridný motor): 460 – 600 l

Top