[cle1: REDIRECTION_DANS Lang:sk] [cle1: SECONDES Lang:sk]

CITROËN ZNOVU OBJAVUJE KOMPAKTNÝ HATCHBACK

Citroën pokračuje v roku 2020 vo svojej elektrickej ofenzíve s vozidlami Nová Citroën ë-C4 Electric a Nová C4, ktoré predstavujú: novú dizajnovú etapu značky Citroën, mimoriadny komfort na palube a možnosť voľby pohonu: 100% elektrický, benzínový alebo naftový pohon.

Elektrická ë-C4 a C4 sú dôstojnými pokračovateľkami 92-ročného vývoja kompaktných hatchbackov značky Citroën.


DIZAJN

VÝRAZNÝ ŠTÝL, JEDINEČNÁ IDENTITA

C4-Design

Citroën C4 sa presadzuje svojou odlišnosťou spojením:

 • elegancie, plynulých línií a dynamiky kompaktného hatchbacku: aerodnymická silueta, jemné línie a identifikačné grafické prvky, nový svetelný podpis vpredu a vzadu,
 • sily a výrazného charakteru SUV: veľké kolesá, výrazné a svalnaté línie.

 

Predná strana

Profil

Zadná strana

Personalizácia

Citroen-C4-Design_Avant_553x317

Inovatívna predná strana

Citroën C4 má energický a rozhodný postoj :

Vysoko posadená kapota, predná strana preberajúca nové estetické princípy značky Citroën: svetelný podpis v tvare písmena V so svetlometmi rozdelenými do dvoch úrovní a chrómované dvojité šípy, ktoré sú pretiahnuté po celej šírke vozidla.

V tomto jedinečnom vyhotovení vyniká technológia Citroën 100% LED Vision na denných svetlách, svetlometoch a hmlových svetlometoch.
Citroen-C4-Design_Arriere_553x317

Zadná strana vyžarujúca dynamiku a robustnosť

Zadná strana dodáva vozidlu dynamiku a robustnosť a súčasne ukazuje, aký veľkorysý je objem batožinového priestoru (380 l).

So svojim zadným šikmým oknom, aerodynamickým spojlerom a svetlami spojenými lesklou čiernou lištou, Citroën C4 ponúka jedinečné, odlišné vyhotovenie, v ktorom po prvýkrát vytvára nový svetelný LED podpis v tvare písmena V.
Citroën C4

Aerodynamický profil

Aerodynamický profil ponúka veľkorysé objemy, ktoré podčiarkuje zopár jemných a zároveň svalnatých línií karosérie, prepracovaných "na telo" a prinášajúcich silu a výrazný charakter.

Krátke predné a zadné previsy v kombinácii s kolesami s veľkým priemerom (690 mm) a svetlá výška 156 mm, dodávajú vozidlu jedinečný vyvýšený postoj, ktorý je výrazný a rozhodný, „pripravený na vyštartovanie“.
Citroën C4 - Garnissage

31 kombinácií exteriéru,
6 štýlov interiéru

7 odtieňov karosérie: Biela Banquise, Čierna Obsidien, Sivá Acier, Sivá Platinium, Červená Elixir, Hnedá Caramel a Modrá Iceland.

5 balíčkov Packs Color : Glossy Black, Vapor Grey, Textured Grey, Anodised Red a Anodised Blue, pričom posledný z nich je výhradne určený pre elektrický Citroën ë-C4.

6 štýlov interiéru s teplými mäkkými materiálmi v tmavšom alebo svetlejšom vyhotovení: sériový štýl interiéru a 5 štýlov interiéru so sedadlami Advanced Comfort: Urban Grey, Metropolitan Grey, Metropolitan Blue, Hype Black a Hype Red.
JAZDNÝ KOMFORT
JAZDNÝ KOMFORT

Citroën C4 je vybavený odpružením s progresívnymi hydraulickými dorazmi®, ktoré poskytujú dokonalý komfort a pocit jazdy na lietajúcom koberci, v prospech pohody na palube a dynamiky a pohodlného riadenia. 

KOMFORT SEDENIA
KOMFORT SEDENIA

Sedadlá Advanced Comfort, ktoré sú exkluzívnou inováciou značky Citroën obsahujú:


Mäkkú penu o hrúbke 15 mm, ktorá už od prvého kontaktu poskytuje mäkkosť a oporu,

penu vysokej hustoty umožňujúcu optimálny komfort: lepšie filtruje vibrácie, nevysedí sa a má dlhú životnosť.

ŽIVOTNÝ KOMFORT
ŽIVOTNÝ KOMFORT

Citroën C4 poskytuje kompaktné vonkajšie rozmery, pričom si zachováva mrštnosť pre každodenné použitie a veľkorysý vnútorný priestor, najmä vďaka výbornému priestoru pre kolená cestujúcich na zadných sedadlách (198 mm).

KOMFORT DUŠE
KOMFORT DUŠE

Citroën C4 má veľké strešné okno, otvárajúce sa elektrickým ovládaním, ktoré zaplavuje kabínu svetlom.

UŽÍVATEĽSKÝ KOMFORT
UŽÍVATEĽSKÝ KOMFORT

V Citroëne C4 k užívateľskému komfortu prispieva 20 bezpečnostných technologických a asistenčných systémov riadenia, ktoré zabezpečuje plynulé a pokojné používanie vozidla.
Dopĺňa ich 6 technológií konektivity.

ODPRUŽENIE CITROËN S PROGRESÍVNYMI HYDRAULICKÝMI DORAZMI®

EC4-CAC

Citroën C4 je vybavený odpružením s progresívnymi hydraulickými dorazmi®, ktoré poskytujú dokonalý komfort a pocit jazdy na lietajúcom koberci, v prospech pohody na palube, dynamiky a pohodlnej jazdy.

Princíp jeho fungovania je jednoduchý. V odpružení s progresívnymi hydraulickými dorazmi® sa pridávajú dva hydraulické dorazy z jednej a z druhej strany: jeden na rozpínanie a jeden na stlačenie. Odpruženie tak pracuje v dvoch fázach podľa potrieb zaťaženia:

 • V prípade miernych stlačení a rozpínaní riadi pružina a tlmič spoločne vertikálne pohyby bez toho, aby sa museli zapojiť aj hydraulické dorazy. Vytvára to dojem, že vozidlo doslova letí nad nerovnosťami vozovky: pocit "lietajúceho koberca". 
 • V prípade väčších stlačení a rozpínaní sa k pružine a tlmiču pridávajú aj hydraulické dorazy, ktoré postupne spomaľujú pohyb, takže na konci nedôjde k prudkému zastaveniu. Hydraulický doraz absorbuje a rozptyľuje nahromadenú energiu. Vďaka tomu nedôjde k odrazu a cestujúci sú dokonale izolovaní od vozovky.

UŽITOČNÉ A DÔMYSELNÉ ODKLADACIE PRIESTORY

V Citroëne C4 je cieľom spríjemniť cestovanie vďaka veľkorysým objemom, praktickým odkladacím priestorom a ich vynaliezavému rozmiestneniu.

 

Smart Pad Support®

Stredová konzola

Zadné odkladacie priestory

Batožinový priestor

Exkluzívny vysúvací systém držiaka Smart Pad Support® Citroën

Exkluzívny vysúvací systém držiaka Smart Pad Support® Citroën

Citroën C4 ponúka jedinečné priehradky a výbavu pre spolujazdca na prednom sedadle:

Smart Pad Support® Citroën je dômyselný vysúvací systém držiaka, priamo zabudovaný do palubnej dosky, na ktorý možno bezpečne pripevniť digitálny tablet všetkých značiek, aby spolujazdec mohol využiť jeho obsah.

Posuvná zásuvka, umiestnená pred spolujazcom vpredu, slúži najmä na uloženie tabletu.
Stredová konzola C4

Stredová konzola

Vysoká a široká stredová konzola je navrhnutá tak, aby poskytla priestor pre maximum odkladacích priehradiek:

Otvorená nabíjacia zóna, kam možno odložiť smartfón a nechať ho ľahko nabiť, vybavená,
2 USB zásuvkami.
Veľká úložná plocha pred konzolou s rozdeľovacou roletkou.
Úzka odkladacia schránka pred rýchlostnou pákou na uloženie rôznych drobných predmetov.
Široká stredová odkladacia schránka s roletkou, pod ktorou sa ukrývajú dva držiaky na nápoje.
Veľká odkladacia priehradka pod stredovou posuvnou lakťovou opierkou.
Veľkorysý zadný priestor

Veľkorysý zadný priestor

Citroën C4 ponúka:

Veľkorysý vnútorný priestor poskytujúci čo najväčší komfort cestujúcim na zadných sedadlách s výborným priestorom na kolená vzadu, Best in Class (198 mm).

Užitočné odkladacie priestory ako: 1 úzka schránka v lakťovej opierke, držiaky na nápoje,...

2 USB zásuvky.
Veľkorysý batožinový priestor

Veľkorysý batožinový priestor

So svojim ľahko využiteľným veľkorysým batožinovým priestorom o objeme 380 litrov patrí Citroën C4 medzi vozidlá s najväčším batoživnovým priestorom vo svojom segmente.

Dvojpolohová podlaha umožňuje rozčleniť batožinový priestor, po sklopení zadného sedadla je podlaha úplne rovná. Možno ju nastaviť do šikmej polohy pre ľahšie nakladanie.

KONEKTIVITA

EC4-C4-Connectivity


Citroën C4 ponúka to najlepšie z konektivity :

 • Dotykový 10’’ displej s hlasovým ovládaním umožňujúci nastavenie parametrov vozidla, prístup k systému multimédií, ale aj k telefónu, klimatizácii a navigácii,
 • My Citroë Play, s funkciou Mirror Screen kompatibilnou s Android Auto et Apple CarPlay,
 • Bezdrôtová nabíjačka na smartfón,
 • My Citroën Assist, bezplatná služba lokalizovaných núdzových a asistenčných volaní, bez predplatného, dostupná 24 hodín denne a 7 dní v týždni,
 • My Citroën Drive, navigačný 3D systém najnovšej generácie,
 • Citroën® ConnectedCAM.

MY CITROËN PLAY

Technológia MY CITROËN PLAY v C4

MY CITROËN PLAY

Technológia Mirror Screen kompatibilná s Apple CarPlay™ a Android Auto umožňuje pripojiť mobil a mať prístup k aplikáciám mobilu prostredníctvom dotykového displeja vo vozidle. Vodič tak ľahko nájde svoj multimediálny obsah z mobilu a môže priamo a ľahko ovládať svoj smartfón a jeho aplikácie z dotykového displeja vozidla.

Technológia MY CITROËN DRIVE

MY CITROËN DRIVE

Dotykový 10” displej umožňuje ovládať všetky funkcie multimediálneho systému, telefón a navigáciu.
Navigačný 3D systém MY CITROËN DRIVE s hlasovým ovládaním vás informuje na dotykovom displeji a na farebnom head-up displeji o trase.

Technológia MY CITROËN ASSIST

MY CITROËN ASSIST

MY CITROËN ASSIST je služba núdzového a asistenčného volania s lokalizáciou vozidla. V prípade nehody alebo akejkoľvek inej udalosti vyžadujúcej rýchly zásah, zaistí vyslanie príslušných zložiek záchranného systému, a to buď automaticky, alebo stlačením tlačidla "SOS". Táto služba je k dispozícii 24 hodín denne a 7 dní v týždni a nevyžaduje žiadne predplatné. 

TECHNOLÓGIE

Bezpečnosť na palube C4

20 ASISTENČNÝCH SYSTÉMOV NA PODPORU RIADENIA

Citroën C4 ponúka 20 technológií asistenčných systémov riadenia, ktoré zvyšujú bezpečnosť, komfort a pohodu na palube, aby uľahčil vaše každodenné cestovanie a aby vám pomáhal a zaistil bezpečnosť vašich jázd.

C4-Affichage Tete Haute Couleur

FAREBNÝ HEAD-UP DISPLEJ

Farebný head-up displej je zariadenie, ktoré premieta základé informácie o riadení na priesvitnú lištu v priamom zornom poli vodiča. 

C4-Highway-Driver-Assist

HIGHWAY DRIVER ASSIST

HighWay Driver Assist kombinuje systém adaptívneho tempomatu s funkciou Stop & Go a aktívneho systému varovania pred neúmyselným opustením jazdného pruhu, kedy vozidlo preberá kontrolu nad rýchlosťou alebo dráhou vozidla. Vodič tak môže čiastočne predať riadenie vozidlu, pričom jeho povinnosťou je aj naďalej sledovať premávku na vozovke s rukami na volante a správať sa v súlade s platnou legislatívou. Riadenie vozidla môže kedykoľvek prevziať brzdením alebo ovládaním volantu.

Citroën C4 - Caméra de Recul

PARK ASSIST

Park Assist vám pomôže nájsť vhodné parkovacie miesto podľa rozmerov vášho vozidla a  po lokalizácii vhodného miesta automaticky riadi vozidlo na pozdĺžne alebo priečne parkovacie miesto. Vám ostáva len pridať plyn alebo pribrzdiť.

100 % ELEKTRICKÝ, BENZÍNOVÝ ALEBO NAFTOVÝ POHON

Rýchle dobíjanie Citroën ë-C4

Citroën ë-C4 Electric vám zaručí tichú a ľahkú jazdu s elektrickým pohonom, ktorá je dynamická a zároveň pokojná:  

 • Motor 100 kW / 136k a krútiaci moment 260 Nm.
 • Rýchle nabitie na 100km jazdy len za 10 minút.
 • Na 50 kW batériu sa vzťahuje záruka 8 rokov alebo 160 000 km na 70 % jej kapacity.
C4-Design-Face-Av

Citroën C4 ponúka benzínové alebo naftové motorizácie novej generácie Euro 6d: 

 • Plynulá jazda a účinné riadenie,
 • Voľba výkonu benzínového motora od 100 k do 155 k,
 • Voľba výkonu naftového motora od 110 k do 130 k.
New Citroën C4 - BOÎTE DE VITESSES AUTOMATIQUE EAT8

8-stupňová automatická prevodovka EAT8

8-stupňová automatická prevodovka EAT8 získala nový ovládač. Ponúka 3 polohy (R, N a D) pre ľahkú voľbu medzi spiatočkou, neutrálom a jazdou dopredu, a 2 tlačidlá:

P na aktiváciu Parkovacieho režimu,
M na aktiváciu Manuálneho režimu pri verziách s benzínovým alebo naftovým motorom,
alebo B na aktiváciu Brake režimu pri elektrickej verzii.

FOTOGRAFIE

Top