[cle1: REDIRECTION_DANS Lang:sk] [cle1: SECONDES Lang:sk]

VŠETKO, ČO POTREBUJETE VEDIEŤ O DOJAZDE

eC4-Autonomy

Pri výbere elektrického vozidla každý deň vyvstáva otázka dojazdu, či už ide o krátke alebo dlhé cesty.

Dojazd vášho vozidla je daný podľa cyklu WLTP (Celosvetovo harmonizovaný skúšobný postup pre ľahké vozidlá). Táto schválená hodnota sa môže líšiť v závislosti od množstva faktorov.

Zoznámte sa s informáciami, ktoré vám umožnia lepšie pochopiť a využívať kvality jazdy na elektrickom a plug-in hybridnom vozidle Citroën.

VAŠU AUTONÓMIU OVPLYVŇUJE VÁŠ ŠTÝL JAZDY A ĎALŠIE FAKTORY

picto-vitesse

RÝCHLOSŤ

Pri rýchlosti 130 km/h je dojazd 100 % elektrického vozidla polovičný v porovnaní s dojazdom schváleným podľa WLTP.
V rámci diaľničnej siete sú k dispozícii supernabíjačky, ktoré vám umožnia rýchlo získať späť svoju autonómiu počas obedňajšej prestávky alebo prestávky na kávu: vozidlo nabijú na 80 % už za 30 minút (v závislosti od vozidiel, supernabíjačka s výkonom 100 kW).

picto-climatisation

TEPLOTA

Podnebie a jeho dôsledky: potreba vyhriať alebo ochladiť kabínu vozidla má vplyv na rýchlosť vybíjania trakčného akumulátora.

Používajte klimatizáciu, keď sa vozidlo nabíja, aby ste vyrazili na cestu pri správnej teplote a s optimalizovaným dojazdom.

Picto-Style-de-Conduite

ŠTÝL JAZDY

Na dojazd vášho vozidla má vplyv aj váš štýl jazdy.

V záujme jeho optimalizácie jazdite plynulo, prudko nezrýchľujte a predvídajte ďalší vývoj jazdy.

picto-charge-transportee

PREVÁŽANÝ NÁKLAD

Jazda s príslušenstvom na streche alebo s ťažkým nákladom ovplyvní spotrebu vášho vozidla presne tak isto, ako pri vozidlách so spaľovacími motormi.

REŽIMY NABÍJANIA

eC4-eco-driving

JAZDITE PLYNULO

Vďaka plynulej jazde sa vyhnete nadmernej spotrebe energie. Predvídajte, kedy budete brzdiť a spomaľovať, a obmedzujte jazdu po nerovnostiach. V rýchlych jazdných pruhoch maximálne prispôsobujte svoju rýchlosť; vysoké rýchlosti prudko skracujú dojazd vášho vozidla.

 

POUŽÍVAJTE KLIMATIZÁCIU VOZIDLA

Využívajte čas nabíjania na vytvorenie tepelného komfortu vo vašom vozidle bez toho, aby to ovplyvnilo úroveň jeho nabitia. Tak môžete počas jazdy znížiť spotrebu energie zo strany klimatizácie alebo kúrenia.

 

POUŽÍVAJTE REŽIM B (BRZDENIE MOTOROM)

Používajte režim B (rekuperácia) čo najviac, pomôže vám dobíjať trakčný akumulátor počas brzdenia a spomaľovania.

 

SLEDUJTE PNEUMATIKY

Okrem vašej bezpečnosti je nevyhnutné zabezpečiť aj to, aby boli pneumatiky vášho vozidla v dobrom stave a správne nahustené, pretože sa tým optimalizuje spotreba energie.

Top