Zobraziť obsah

CHARAKTERISTIKA Ë-C4 X ËLECTRIC

Úplný pokoj

Jeho dizajn, pohodlie a praktickosť na palube sú absolútne identické s verziou so spaľovacím motorom. Ë-C4 X Electric prínáša potešenie z jazdy bez hluku alebo emisií CO2.
ELEKTRICKÝ DOJAZD DO 360 KM
Vďaka svojmu elegantnému a aerodynamickému tvaru a efektívnej elektrickej motorizácii s nulovými emisiami ponúka ë-C4 X Ëlectric dojazd až 360 km v cykle WLTP. 

JEDNODUCHÉ A OPTIMALIZOVANÉ DOBÍJANIE

Nabíjanie ë-C4 X Electric je jednoduché a možno ho vykonávať na cestách, na verejných nabíjacích staniciach alebo doma. Pre každý scenár bol optimalizovaný čas nabíjania:

 

  • Na verejnej nabíjacej stanici pomocou 100 kW DC rýchlonabíjačky (typ 4) sa trakčný akumulátor nabije rýchlosťou približne 10 km/min, pričom 80 % nabitia sa dokončí za približne 30 minút. 
  • Pomocou nástennej nabíjačky Wallbox s výkonom 7,4 kW / 32 A (typ 3) trvá nabíjanie 7,5 hodiny s jednofázovým napájaním alebo iba 5 hodín s trojfázovým napájaním a voliteľnou 11 kW palubnou nabíjačkou.
  • Doma a pre príležitostné potreby je možné batériu dobiť pomocou bežnej domácej zásuvky (režim 2).
 
POKOJ ALL-ËLECTRIC 
Počas jazdy si vychutnajte úplnú absenciu hluku a výfukových plynov, ako aj okamžite dostupný krútiaci moment pre energickú a príjemnú jazdu bez vibrácií, otrasov a radenia prevodových stupňov. Využite aj diaľkovo programovateľné elektronické služby pre väčší pokoj a znížené náklady na údržbu, aby sa minimalizovali náklady na vlastníctvo elektromobilu.
 

HLAVNÉ FAKTORY OVPLYVŇUJÚCE DOJAZD VAŠEHO VOZIDLA

RÝCHLOSŤ
Pri rýchlosti 130 km/h je dojazd ë-C4 X Ëlectric v porovnaní s dojazdom schváleným WLTP iba polovičný. 
TEPLOTA
Klimatické podmienky a ich dôsledky (vykurovanie alebo klimatizácia priestoru pre cestujúcich) majú vplyv na dojazd vozidla. 
ŠTÝL JAZDY
Plynulá jazda optimalizuje životnosť batérie ë-C4 X Ëlectric. 
PREPRAVOVANÝ NÁKLAD
Príslušenstvo na streche alebo ťažký náklad majú vplyv na spotrebu Vášho vozidla. 

SIMULUJE DOJAZD Ë-C4 X ËLECTRIC

NABÍJANIE Ë-C4 X ËLECTRIC

JEDNODUCHOSŤ NABÍJANIA

Ë-C4 X Ëlectric bol navrhnutý tak, aby vám uľahčil život. Na dotykovom displeji alebo v aplikácii MYCitroën je možné nabíjanie naplánovať alebo odložiť, aby ste napríklad využili výhody nižšej ceny elektriny mimo špičky. Nabíjacia zásuvka obsahuje farebnú diódu na sledovanie procesu nabíjania, ktorý je možné sledovať aj na diaľku v aplikácii MYCitroën. Zapojenie je tiež veľmi jednoduché vďaka ergonomickému nabíjaciemu portu.

 

Čo sa týka káblov, tie sa dajú uložiť do podlahy v kufri batožinového priestoru.

4 TYPY NABÍJANIA

  • ŠTANDARDNÁ ZÁSUVKA: Doma sa pre občasné potreby trakčný akumulátor dobije na 100 % za 24 hodín na štandardnej zásuvke.
  • ZÁSUVKA TYPU GREEN'UP: Na 14A zásuvke typu Green'up sa batéria dobije za 15 hodín.
  • WALL BOX: Zásuvku Wall Box je možné nainštalovať vo vašej domácnosti: umožňuje nabíjanie z 0 na 100 % za 7,5 hodiny pri jednej fáze a dokonca len za 5 hodín pri troch fázach s voliteľnou 11 kW nabíjačkou.
  • RÝCHLONABÍJACIA STANICA DC: Vo verejnej 100kW nabíjacej stanici sa 80 % trakčnej batérie dobije už za 30 minút, t.j. rýchlosťou 10 km/min.

INTUITÍVNA INTERAKCIA PRE POKOJ DUŠE

Citroën zjednodušil potrebnú interakciu, aby bola v každodennom živote taká jednoduchá, obohacujúca a prirodzená ako akákoľvek technológia používaná doma.

 

Vodič má na digitálnej palubnej doske k dispozícii vyhradený displej na zobrazenie stavu trakčnej batérie alebo dojazdu, ako aj tri displeje na výber: indikátor napájania (elektromer), tok energie alebo spotreba klimatizácie/kúrenia. Ten umožňuje vizualizovať vplyv vykurovania vozidla a tepelnej pohody na spotrebu energie. Špecifické stránky rozhrania dotykovej obrazovky, ktoré sú prístupné priamo tlačidlom na stredovej konzole, označujú prevádzkový stav systému alebo nastavenia oneskoreného nabíjania batérie. Keď sa vozidlo nabíja, na obrazovke sa môže zobraziť zostávajúci čas potrebný na dosiahnutie úplného nabitia, obnovený dojazd alebo percento obnoveného nabitia batérie.

SIMULUJTE ČAS NABÍJANIA Ë-C4 X ËLECTRIC

 

Ë-SLUŽBY Ë-C4 X ËLECTRIC

100% POKOJNÁ JAZDA

Zo smartfónu s aplikáciou MYCitroën môžete:

 

  • zobraziť stav nabitia a zostávajúci dojazd vášho ë-C4 X Electric, ako aj naprogramovať denné nabíjanie a tepelnú predprípravu pomocou funkcie Ë-Remote control.

VAŠE NÁZORY CITROËN ADVISOR NA Ë-C4 X ËLECTRIC

0 CELKOVÉ HODNOTENIE
PRIEMERNÉ HODNOTENIE
-/5
0 Zákazníci ohodnotili {5] hviezdičkami
0 Zákazníci ohodnotili {4] hviezdičkami
0 Zákazníci ohodnotili {3] hviezdičkami
0 Zákazníci ohodnotili {2] hviezdičkami
0 (1) hviezda

Citroën
Advisor

VŠEOBECNÉ PODMIENKY POUŽÍVANIA CITROËN ADVISOR

BUĎTE PRVÝ KTO NAPÍŠE HODNOTENIE

HODNOTENIA ZÁKAZNÍKOV

0 z 0 hodnotení

LES TUTORIELS DE Ë-C4 X ÉLECTRIQUE