[cle1: REDIRECTION_DANS Lang:sk] [cle1: SECONDES Lang:sk]
Koncept GTbyCITROËN

Koncept GTbyCITROËN


GTBYCITROËN

NA POMEDZÍ VIRTUÁLNEHO SVETA

Pod rysmi štýlovej repliky vozidla zrodeného z virtuálneho sveta sa skrýva nová interpretácia vozidla Gran turismo - koncept GTbyCitroën, ktorý je výsledkom úspešného partnerstva medzi Citroënom a firmou Polyphony, ktorá vytvorila herný jazdný simulátor Gran Turismo 5.

SVALNATÝ KONCEPT

GTbyCitroën -Svalnatý koncept

GTbyCitroën má štíhlu siluetu s plynulými a extrémne pretiahnutými líniami. Veľmi čisté línie bokov, ktoré sú rebrované v hornej časti, a perleťový odtieň karosérie zdôrazňujú svalnatý vzhľad celého vozidla.

VÝKONNÁ ČELNÁ STRANA

Čelná strana vozidla ladí s celkovým vzhľadom vozidla najmä vďaka:

  • širokým otvorom nasávania vzduchu a 
  • horizontálnym svetlometom vybaveným modrými LED diódami.

Karbónové spätné zrkadlá na tenko tvarovaných držiakoch vypadajú ako keby boli zavesené vedľa auta, aby mu pomáhali prerážať vzduch a dobre sedieť na vozovke.

Koncept GTbyCitroën - Výkonná čelná strana

ŠTÍHLA SILUETA

Koncept GTbyCitroën - Štíhla silueta

Veľké čelné sklo obopínajúce prednú časť sa bez prerušenia línie napája na strechu a na zadný zatiahnuteľný spojler extrémne pretiahnutého tvaru.  Extrémna plynulosť línií, ktroá tak vzniká, vyvoláva dojem, že je vozidlo neustále v pohybe.  Z celého vozidla vyžaruje dynamika a nepretržitý pohyb.

OPTIMALIZOVANÁ AERODYNAMIKA

Koncept GTbyCitroën - Výnimočné pocity

Výnimočné pocity z jazdy

Aerodynamike a plynulosti línií, ktoré sú výraznými hodnotami značky, bola venovaná veľká pozornosť s cieľom zvýšiť dynamiku vozidla, zlepšiť jeho jazdné vlastnosti a poskytnúť výnimočné pocity z jazdy.

Koncept GTbyCitroën - Športový duch

Športový duch

V´daka svojim plynulým líniám, originálnemu tvaru ako aj využitiu (v hre) najnovších technologických prvkov šetrných k životnému prostrediu je GTbyCitroën dokonalým stelesnením športového ducha Citroënu.

Koncept GTbyCitroën - Novátorské zariadenia

Novátorské zariadenia

Koncept GTbyCitroën je vybavený novinkami, ako sú aerodynamické lopatky vpredu, plochý základ, zatiahnuteľný spojler vzadu a zadný usmerňovač vzduchu. Vśetky tieto prvky aktívne prispievajú k zníženiu vztlaku. Vďaka týmto prvkom sa vozidlo prilepí k zemi a predovštkým tak zníži aerodynamický odpor.

KABÍNA S VÝRAZNÝM CHARAKTEROM

Koncept GTbyCitroën - Jemnosť a dynamika

Jemnosť a dynamika

V kabíne určenej pre vodiča a spolujazdca sa jemne snúbia ušľachtilé, hrubé a prepracované materiály so skôr strojovým spracovaním miesta vodiča, ktoré je pripomienkou sveta automobilového športu.

Koncept GTbyCitroën - Vystupňované pocity

Vystupňované pocity

v interiéri sú dve čalúnené sedadlá potiahnuté tmavou kožou, ktoré vodiča a spolujazdca úplne objímu a poskytnú im mimoriadny pocit z jazdy. K športovému vzhľadu kabíny prispievajú aj dverné panely, celé pokryté kožou s ozdobným štepovaním. 

MAXIMÁLNA SÚSTREDENOSŤ

Aby sa pilot vozidla mohol maximálne sústrediť na jazdu, má k dispozícii systém premietania informácií na čelné sklo. Tým sa zabráni rozptýleniu pohľadu vodiča a znamená to výrazné zlepšenie bezpečnosti vďaka priamemu odčítaniu a rýchlejšiemu osvojeniu si údajov.

Koncept GTbyCitroën - Maximálna sústredenosť
Top