[cle1: REDIRECTION_DANS Lang:sk] [cle1: SECONDES Lang:sk]
1800x681_12-v2.jpg

Koncept LACOSTE


CITROËN LACOSTE

SPONTÁNNY, UVOĽNENÝ, PREMYSLENÝ

Tvarovo čistý a jednoduchý, no stále dômyselne premyslený koncept Citroën Lacoste predstavuje nový míľnik pri definovaní vozidla budúcnosti: vozidla, ktoré sa snaží skoncovať s filozofiou "stále viac", ktorá občas vo svete motorizmu vládne. 

DVE MENÁ, JEDNA VÍZIA

Dve mená, Citroën a Lacoste, jedna spoločná vízia: pestovať odvahu, kreativitu a optimizmus.
Koncept, ktorý je bezpochyby vo svojej podstate Citroënom, aj keď vykazuje typické znaky značky Lacoste, stojí na rázcestí medzi svetom motorizmu a športu a neustále nahliada do oboch týchto tak rozdielnych prostredí.

Koncept Citroën Lacoste - Dve mená, jedna vízia
Citroën Lacoste konsept otomobil - Gövde çizgileri

Tvar

Vkusne striedme a elegantne uvoľnené vozidlo má na prvý pohľad tvar pôvabného športiaka: medzi jeho prednosti patrí zvýšená bočná línia, vypuklé a štrukturované blatníky, minimálny previs, kolesá zasadené do rohov karosérie a disky kolies v štýle golfových loptičiek.

Citroën Lacoste konsept otomobil - Artırılmış gerçeklik

Zostrená realita

Vozidlo svojim spôsobom zvýrazňuje aktuálny koncept reality, v ktorej získava vnímanie sveta novú ostrosť, ako keby mal človek  zostrené zmysly.

ADEKVÁTNE VÝKONY

S konceptom Citroën Lacoste nikto nepotrebuje veľký zdvihový objem na to, aby zažil silné emócie.
Pod kapotou pracuje trojvalcový, pružný, úsporný a ekologický motor s dostatočným výkonom na to, aby bez problémov hýbal s vozidlom s takými rozmermi a takou hmotnosťou.
Táto motorizácia dokonale zodpovedá logike vozidla, ktorá dáva prednosť podstatným prvkom, ku ktorej sa koncept Citroën Lacoste hlási.

750x423-lacoste-performance.jpg

HRAVÝ A VEĽKORYSÝ VNÚTORNÝ PRIESTOR

Hravý, elegantný a uvoľnený charakter vozidla umocňujú v interiéri tradičné farby, ako je biela a tmavomodrá, ktoré sú zvýraznené rôznymi prvkami vo veľmi ostrej žltej farbe.
747x322_14.jpg

Prístup

Nasadnúť do vozidla je úplne jednoduché. Predné dvere tu neexistujú, namiesto nich sú tu veľké výrezy podčiarkujúce štýlové spracovanie vozidla. 

Koncept Citroën Lacoste - Odkladacie priestory

Odkladacie priestory

Interiér vozidla ponúka množstvo odkladacích priestorov, ktorých účelom je uľahčiť život na palube. Sú nenápadné, ukryté pod okrajmi palubnej dosky a v obidvoch laviciach. Textilné poťahy lavíc sú z bielej bavlny, ktorá pripomína polokošele značky Lacoste.

KREATÍVNA TECHNOLÓGIA
Koncept Citroën Lacoste - Palubná doska

Palubná doska

Pás na palubnej doske slúži ako displej s naddimenzovanými pixelmi na zobrazovanie informácií o jazde vozidla. Za týmto jednoduchým vzhľadom sa ukrývajú najnovšie technológie, ktoré sa dostali na palubu vozidla.

Koncept Citroën Lacoste - Svetlomety

Svetlomety

Svetlomety sú takmer neviditeľné, keď sú vypnuté. Ukrývajú sa pod námorníckou modrou farbou vozidla. Takýto spôsob vypracovania svetiel sa vyznačuje aj tým, že pri ich spúšťaní vytvoria čarovné predstavenie.

Top