[cle1: REDIRECTION_DANS Lang:sk] [cle1: SECONDES Lang:sk]
METROPOLIS

Koncept METROPOLIS


METROPOLIS

KONCEPT VHODNÝ PRE ČÍNU

Citroën Métropolis je koncept auta s hybridným pohonom navrhnutý medzinárodným Citroën dizajnérskym tímom v Šanghaji. Skutočné umelecké dielo.

VÝKONNÁ A ŠTÍHLA SILUETA

Koncept Citroën Métropolis - Výkonná a štíhla silueta

Metropolis je zmes hladkých povrchov, napätých línií, ale aj zmyselných kriviek s odlišujúcimi sa prvkami, ako je predné krídlo, vďaka ktorému dostáva vozidlo silný charakter a štíhlosť.

ZMYSELNÉ KRIVKY A DOMINANTNÉ LÍNIE

Silueta vozidla dostala pozoruhodné a svalnaté tvary nalakované jemnou farbou, ktorej intenzita sa mení pod vplyvom dopadajúceho svetla. Vyniknú tak veľkorysé krivky a prepracované detaily.

Koncept Citroën Métropolis - Predná časť

Predná časť

Predná časť vozidla jasne vyjadruje silu s dôkladne vypracovaným dizajnom mriežky chladiča a svetlometov. 

Koncept Citroën Métropolis - Z profilu

Z profilu

So svojou trojpriestorovou karosériou (mimoriadne populárnou v Číne) impozantných tvarov vyjadruje Metropolis víziu kreatívneho a prepracovaného luxusu. 

Koncept Citroën Métropolis - Zadná časť

Zadná časť

Zadnej časti auta sa podarilo zladiť šírku a stabilitu pri zachovaní napätého tvaru. Bumerangové svetlá mu dávajú nádych originality, ktorý sa podpísal pod charakteristický vzhľad zadnej časti Metropolisu.

LUXUSNÝ A VÝRAZNÝ INTERIÉR

Dizajn interiéru konceptu Metropolis sa inšpiroval vejárom a tradičnými strunovými hudobnými nástrojmi, ktoré sú v Číne znakom kutivovaného a mimoriadne vzdelaného človeka.

Koncept Citroën Métropolis - Luxusný a výrazný interiér

AVANTGARDNÉ TECHNOLÓGIE

Metropolis je vybavený hybridným pohonom plug-in, ktorý umožňuje zvoliť optimálny režim v závislosti od situácie:
Koncept Citroën Métropolis -Čisto elektrický režim

Čisto elektrický režim

Čisto elektrický režim sa používa pri rozjazde, pri jazde nízkymi rýchlosťami v meste a pri spomaľovaní . Vtedy pracuje elektromotor so stálym výkonom 55 k (40 kW), ktorý môže krátkodobo stúpnuť na 95 k (70 kW).

Koncept Citroën Métropolis - Čisto spaľovací motor

Čisto spaľovací režim

Čisto spaľovací režim sa aktivuje pri ustálených rýchlostiach na cestách alebo diaľniciach, keď benzínový motor V6 s objemom 2 litre (272 k) dosiahne optimálny výkon.


FUNKCIA OVERBOOST

Na dosiahnutie čo najlepšieho výkonu je možné oba motory kombinovať vo fázach zrýchlenia: čím sa dosiahne výkon až 460 koní v režime s pohonom všetkých štyroch kolies, keď sa od auta požaduje väčšia priľnavosť. 

ZODPOVEDNOSŤ SPOJENÁ S POTEŠENÍM

V koncepte Metropolis sa snúbi potešenie z jazdy so šetrným prístupom k životnému prostrediu, pričom vozidlo zaznamenalo veľmi výrazné zníženie emisií CO2. Jeho emisie CO2 sa päťnásobne znížili hlavne vďaka týmto prvkom:

  • optimalizácia benzínovej motorizácie,
  • 7-stupňová robotizovaná dvojspojková mechanická prevodovka,
  • hybridný pohon vozidla,
  • pruženie Hydractive, ktoré optimalizuje aerodynamiku vozidla.
Koncept Citroën Métropolis - Zodpovednosť spojená s potešením
Top