[cle1: REDIRECTION_DANS Lang:sk] [cle1: SECONDES Lang:sk]

Koncept REVOLTE


REVOLTE

ŠARMANTNÝ, BORIACI KONVENCIE A PLNÝ VOLTOV

Koncept Revolte je malé superelegantné mestské vozidlo, ktoré sa vyznačuje luxusom s nádychom trúfalosti a dynamikou plnou života. Myslí aj na budúcnosť a zvolil si hybridný pohon s dobíjaním.

REVOLTE PORUŠUJE TRADÍCIE

Koncept Citroën Revolte - Porušuje tradície

Celá modernosť konceptu Revolte sa prejavuje štylistickou provokáciou, ktorá sa inšpiruje od jedného z jeho najväčších predchodcov: vozidla 2CV. Svojou povahou kacírsky koncept Revolte však spochybňuje všetky pravidlá vozidla 2CV a systematicky sa stavia do protikladu k základným hodnotám mýtu.

DYNAMICKÁ SILUETA

Energické línie, zmenšené rozmery, svalnaté boky... Revolte prekračuje zavedené zásady luxusu a odhaľuje moderný tvar typický pre nadštandardné vozidlá.
Vďaka zmenšeným rozmerom je pre Revolte typická živosť a energickosť.
Nízky koncept Revolte, dobre sediaci na všetkých štyroch kolesách, pôsobí, ako keby bol odhodlaný oslobodiť sa od všetkých obmedzení vyplývajúcich z mestskej premávky.

Koncept Citroën Revolte - Dynamická silueta

TRÚFALY ŠTÝL

Koncept Citroën Revolte - Trúfalý štýl

Dizajn konceptu Revolte vyvoláva predstavy veľmi vzdialené tomu, čo bežne pripisujeme automobilovému svetu.
Či už ide o výrazné podbehy kolies, zaguľatený tvar karosérie alebo svalnaté blatníky, Revolte odhaľuje silnú muskulatúru pripravenú vyraziť na cestu.
Farba karosérie sa vymyká tradičným odtieňom luxusných vozidiel a je výrazne ostro fialová.

LUXUSNÝ VNÚTORNÝ PRIESTOR

Koncept Citroën Revolte -Trojmiestny lounge

Trojmiestna kabína v duchu "lounge"

Revolte využíva architektúru, ktorá doposiaľ ešte nikdy nebola použitá v tomto type vozidla, a zavádza úplne nové a odlišujúce sa tvary.
Koncept Revolte sa odvážil prísť s trojmiestnou kabínou (evokujúcou exkluzívny salónik v duchu "lounge") a ponúka interiér zariadený skôr ako byt.

Koncept Citroën Revolte -Pohovka

Pohovka

priestor určený pre posádku tvorí pohovka moderného vzhľadu, ktorej plynulé línie kopírujú celý zadný priestor vozidla , ako aj zónu zvyčajne vyhradenú pre spolujazdca vpredu.  V tomto mieste si jeden z cestujúcich vzadu môže natiahnuť nohy a cítiť sa ako doma, v útulnej a luxusnej atmosfére. 

ODVÁŽNE FARBY A MATERIÁLY

Koncept Citroën Revolte -  Odvážne farby a materiály

Dvere s protiľahlým otváraním uľahčujú nastupovanie a odhaľujú vnútorný pestrofarebný priestor pripomínajúci kazetu dekoratívnej kozmetiky, ktorý vytvárajú hlavne nasledovné prvky:

  • čierna koža s rastrom
  • hustý velúr karmínovo červenej farby
  • lesklé hliníkové časti

Koniec klasickým materiálom, ako je drevo alebo tradičné odtiene. Atmosféra na palube vozidla REVOLTE je odhodlane odvážna a pritom zostáva luxusná.

INTELIGENTNÉ TECHNOLÓGIE

Prístup vozidla REVOLTE v oblasti inovácií podčiarkuje jeho náchylnosť ku všetkému, čo súvisí s luxusom.
Koncept Citroën Revolte - Dotykový displej

Dotykový displej

Dotykový displej na palube vozidla je pokrytý kryštálmi. Tieto výrazne červené kryštály, ktoré sú klenotníckym skvostom, premietajú displej do kabíny a súčasne zaisťujú recirkuláciu vzduchu na palube. 

Koncept Citroën Revolte - Zadná lavica

Zadná lavica

Elegantná a vkusná zadná lavica nie je len skvelou ukážkou štýlu, ale ukrýva aj elektrické batérie konceptu Revolte.

Koncept Citroën Revolte - Kapota

Kapota

Kapota je pokrytá fotovoltaickými bunkami umožňujúcimi zabezpečiť elektrické funkcie, ktoré majú vplyv na komfort vo vozidle, a to už i pri zastavení a teda bez toho, aby sa museli využívať zdroje elektrických batérií.

Koncept Citroën Revolte - Vypuklé tienidlo

Vypuklé tienidlo

Na čelnej strane vozidla upúta pozornosť vypuklé tienidlo, ktoré zvýrazňuje línie masky chladiča. Vnútorná časť tohto tienidla je priehľadná a podsvietená, čím sa nevídaným spôsobom zvýrazňujú dvojité šípy.

MODERNÝ AKTIVISTA

Koncept Citroën Revolte - Moderný aktivista

Koncept Revolte je moderný a sofistikovaný aj z hľadiska použitých motorov. Odlišuje sa hybridným pohonom s dobíjaním, ktorý sa vyznačuje nasledovnými vlastnosťami a prvkami:

  • tradičný spaľovací motor s malým obsahom valcov spojený s elektrickým motorom, pričom oba motory môžu poháňať kolesá,
  • schopnosť jazdy v režime nulových emisií ZEV (Zero Emission Vehicule), to znamená vs plne elektrickým pohonom a teda bez emisií CO2,
  • možnosť dobíjať batérie, ktoré poháňajú elektrický motor.
Top