[cle1: REDIRECTION_DANS Lang:sk] [cle1: SECONDES Lang:sk]
WTCC

CITROËN OSLAVUJE TITUL VO FIA WTCC* PLNÝM PÓDIOM!

Deň po zisku tretieho titulu majstra sveta v rade sa preteky na okruhu v Šanghaji niesli v réžii tímu
Citroën. A tak José María López, Yvan Muller a Mehdi Bennani po prvý raz v sezóne priviezli všetky tri
vozidlá C-Elysée WTCC na pódiových umiestneniach! Dve pódiové umiestnenia pomohli Yvanovi
Mullerovi, aby sa osamostatnil na druhom mieste celkového hodnotenia jazdcov a vytvoril si náskok
pred prenasledovateľmi. Mehdi Bennani si vybojoval WTCC Trophy pre najlepšieho nezávislého pilota.

Tak ako vždy, aj pred zoraďovaním sa vozidiel do prvého kola bola obrovská tribúna na medzinárodnom okruhu v Šanghaji zaplnená do posledného miesta. Do prvých pretekov so štartom v opačnom poradí vyrážali Yvan Muller a José María López z ôsmeho, prípadne z desiateho miesta.
Hneď po štarte sa Tomovi Chiltonovi podaril vynikajúci manéver, ktorým dostal svoj Citroën C-Elysée WTCC tímu SLR na druhé miesto. Yvan Muller a José María López sa v pelotóne činili. Jazdci tímu Citroën Total boli po prvom kole na šiestom a deviatom mieste, no ich vozidlá niesli znaky útokov od protivníkov.
Od druhého kola sa Yvan dostal na druhé miesto, Pechito sa medzi tým ocitol v bitke o siedmu priečku. Filippiho počínanie priviedlo na trať spomaľovacie vozidlo a všetky útoky sa na jedenásť kôl odložili.
Chvíľu na to sa preteky opäť naplno rozbehli a Tarquini začal tlačiť na Chiltona. Dvaja pretekári odpadli a Yvan Muller prišiel do cieľa na treťom mieste. Pred ním skončili Michelisz a Björk. José María López postúpil na piatu priečku!
Divákov zdvíhali zo sedadiel aj súboje o chvíľu neskôr, keď sa vedúca pätica tri kolá pred koncom zjednotila. Prví dvaja mali viacero kolízií, no nakoniec bol prvý Björk, za ním nasledovali Michelisz, Muller, López a Catsburg!
Po vyhlásení výsledkov mali mechanici na opravy bojových zranení z prvých pretekov iba pár minút. Vďaka ich práci mali José María López a Yvan Muller vozidlá pripravené na ďalšie boje v hlavných pretekoch.
Obidve vozidlá Citroën C-Elysée mali vynikajúci štart. Od štartu z prvého miesta sa na čele pretekov usadil José María López, za ním nasledovali Yvan Muller a Mehdi Bennani. Líder na nikoho nečakal a po chvíli si pred tímovým kolegom vypracoval malý náskok. Kolá sa odvíjali oveľa prehľadnejšie ako
v predchádzajúcich pretekoch a Pechito uháňal za ôsmym víťazstvom v sezóne.
Yvan Muller si strážil Mehdiho Bennaniho, aby sa s prehľadom dostal druhý raz počas šanghajského víkendu na pódiové umiestnenie. Celkovo to bol pre neho vynikajúci víkend. Získal 36 bodov oproti 5 bodom svojho najväčšieho súpera v boji o pozíciu vicešampióna v celkovom poradí.

Mehdi Bennani žiaril na pódiu šťastím. Podarilo sa mu dosiahnuť hlavný cieľ sezóny: získal WTCC Trophy určenú pre najlepšieho nezávislého pilota. Pred svojim tímovým kolegom a hlavným súperom ju získal ešte pred koncom sezóny!

*Všetky výsledky podliehajú oficiálnemu potvrdeniu od FIA

HLAVNÉ PRETEKY
1. José María López (Citroën C-Elysée WTCC)
2. Yvan Muller (Citroën C-Elysée WTCC)
3. Mehdi Bennani (Citroën C-Elysée WTCC)
4. Nick Catsburg (Lada Vesta WTCC)
5. Gabriele Tarquini (Lada Vesta WTCC)
9. Tom Chilton (Citroën C-Elysée WTCC)
17. Grégoire Demoustier (Citroën C-Elysée WTCC)
NAJLEPŠÍ ČAS: José María López za 1’52’’224


MAJSTROVSTVÁ SVETA JAZDCOV
1. José María López 361 b
2. Yvan Muller 235 b
3. Tiago Monteiro 204 b
4. Norbert Michelisz 190 b
5. Rob Huff 180 b
6. Mehdi Bennani 176 b
7. Nick Catsburg 171 b
8. Tom Chilton 145 b
… 16. Grégoire Demoustier 11 b


MAJSTROVSTVÁ SVETA KONŠTRUKTÉROV
1. Citroën 869 b
2. Honda 625 b
3. Lada 493 b
4. Polestar 285 b

Top