[cle1: REDIRECTION_DANS Lang:sk] [cle1: SECONDES Lang:sk]
Citroën podporuje cyklistiku

CITROËN PODPORUJE CYKLISTIKU

Partnerstvo značky Citroën s Petrom Saganom vzniklo už v roku 2012 a od roku 2013 sa stal jej tvárou na Slovensku. Značku s Petrom od začiatku spájali spoločné hodnoty ako optimizmus či priamočiarosť a v neposlednom rade úspech. Obojstranne úspešná slovenská spolupráca prerástla v rokoch 2015 – 2016 do celoeurópskej spolupráce značky Citroën s vtedajším Petrovým domovským tímom Tinkoff-Saxo.

 

Nezdá sa to, ale je to veľká vec, keď marketingová aktivita takej malej krajiny ovplyvní nadnárodnú marketingovú stratégiu globálnej značky. Od roku 2017 je značka Citroën oficiálnym automobilovým partnerom CyS – Akadémie Petra Sagana, pretože má naďalej k cyklistike blízko a týmto spôsobom chce podporiť mladé talenty. 

 

Kam dať dieťa?
Do Akadémie Petra Sagana!

Citroën podporuje cyklistikuCyklistický klub (CyS) venujúci sa mládeži v Žiline oslávil už svoje 30. výročie, pričom uplynulo sedem rokov od chvíle, keď sa klub CyS Žilina prepojil s menom Petra Sagana a vznikla CyS – Akadémia Petra Sagana. S jej manažérom MATEJOM VYŠŇOM sme sa porozprávali o zhodnotení ambícií, o tom, ako fungujú tréningy v akadémii, ako sa dá do akadémie dostať, v čom je invenčný prístup k talentovanej mládeži, ale aj o hlavných cieľoch na najbližšie obdobie.

 

Ako by ste zhodnotili pôsobenie Akadémie? 

Naplnila svoje pôvodné ambície? Čo sa týka naplnenia ambícií, musím byť na začiatku trochu kritický a povedať, že aj keď sme v slovenskom meradle úspešní, tak dlhodobé ambície sú ešte trochu vyššie. Spomedzi slovenských klubov sa zatiaľ asi najčastejšie posúvajú práve naši pretekári ďalej do svetovej cyklistiky, ale chceme, aby to fungovalo ešte vo väčšej miere. Samozrejme, podpora klubu sa počas uplynulých rokov zlepšila takmer v každej sfére a našim pretekárom ponúkame možnosti ako nikde inde na Slovensku, za čo sme vo veľkej miere vďační aj našim partnerom. K nim patrí automobilka Citroën, ktorú prepojilo s Akadémiou práve meno Petra Sagana. Ako konkrétne funguje táto spolupráca? Peter vložil do klubu svoje meno a priamo pritiahol viacerých svojich partnerov, ktorí nám poskytujú výraznú materiálnu pomoc. Peter spolupracoval aj so spoločnosťami ako Citroën či Specialized ešte o pár rokov skôr, vďaka čomu sa rozhodli do akadémie vstúpiť. Aktuálne nám Citroën bezplatne zapožičiava niekoľko vozidiel podľa našich požiadaviek a tie nám umožňujú vynikajúco zabezpečiť logistiku klubu počas celého roka. Specialized nám zase dal už niekoľko desiatok bicyklov či kolies.

 

Aké vekové kategórie zastrešujete a aké sú najvýraznejšie úspechy vašich odchovancov?

Venujeme sa dievčatám aj chlapcom od 10 rokov. Výnimočne aj mladším a máme vždy aj zopár členov v kategórii U23. Každý rok máme niekoľko našich pretekárov v reprezentačných družstvách SR a tí sa zúčastňujú na významných medzinárodných pretekoch, pretekoch svetového pohára (UCI NCup v kategórii juniorov) a, samozrejme, na majstrovstvách sveta a Európy.

 

Ako funguje financovanie Akadémie?

V najväčšej miere nás podporuje štát príspevkom uznanému športu, ktorý prerozdeľuje Slovenský zväz cyklistiky na základe viacerých parametrov – napríklad podľa výsledkov, veľkosti členskej základne a pod. Finančný príspevok dostávame aj od mesta Žilina cez grantový systém športových dotácii. Ďalej máme niekoľko menších sponzorov zo súkromného sektora, napríklad žilinské spoločnosti ZVL Slovakia a Hastra. Od ďalších významných partnerov ako Citroën, Specialized, Garmin, Tacx či Isostar dostávame podporu v podobe materiálu potrebného pre chod klubu. To nám zase ušetrí nemalé prostriedky, ktoré môžeme investovať do prípravy a hľadať talenty slovenskej cyklistiky s minimálnym finančným zaťažením pre rodičov.

Citroën podporuje cyklistiku

K nim patrí automobilka Citroën, ktorú prepojilo s Akadémiou práve meno Petra Sagana. Ako konkrétne funguje táto spolupráca?

Peter vložil do klubu svoje meno a priamo pritiahol viacerých svojich partnerov, ktorí nám poskytujú výraznú materiálnu pomoc. Peter spolupracoval aj so spoločnosťami ako Citroën či Specialized ešte o pár rokov skôr, vďaka čomu sa rozhodli do akadémie vstúpiť. Aktuálne nám Citroën bezplatne zapožičiava niekoľko vozidiel podľa našich požiadaviek a tie nám umožňujú vynikajúco zabezpečiť logistiku klubu počas celého roka. Specialized nám zase dal už niekoľko desiatok bicyklov či kolies.

 

CYKLISTICKÝ TÍM CITROËN AG2R 

Citroën má svoj cyklistický profesionálny tím AG2R Automobilka Citroën začala tím AG2R sponzorovať v roku 2021. AG2R Citroën Team je francúzsky profesionálny cyklistický tím s licenciou UCI World Tour. Používa bicykle značky BMC a generálnym manažérom je skúsený Vincent Lavenu.

Citroën C5 X Plug-in Hybrid AG2R nový vozový park

Top