[cle1: REDIRECTION_DANS Lang:sk] [cle1: SECONDES Lang:sk]
743x418_loeb

NA ŠTART RELY MONTE CARLO 2015 SA V DS 3 WRC POSTAVÍ AJ SÉBASTIEN LOEB!

Sébastien Loeb a Daniel Elena, deväťnásobní majstri sveta a sedemnásobní víťazi pretekov v Monte Carle, sa v automobile DS 3 WRC postavia na štart legendárnych pretekov, ktoré otvoria sezónu 2015. Toto jedinečné spojenie v rámci najprestížnejšej rely bude sprevádzať predstavenie značky DS.

Od Švédska, cez Argentínu až po Austráliu. WRC dnes svojou rôznorodosťou povrchov a rozdielom klimatických podmienok predstavuje najväčšiu výzvu v automobilovom svete. S dvoma titulmi majstra sveta a 23 víťazstvami je DS 3 WRC najúspešnejším pretekárskym vozidlom v súčasnom seriáli WRC. Ikonické preteky na juhovýchode Francúzska v Monte Carlo otvárajú sezónu majstrovstiev sveta od 19. do 25. januára 2015.

 Na štart pretekov sa postavia dve vozidlá DS 3 WRC, ktoré zabojujú o body do pohára konštruktérov. Jednu posádku bude tvoriť Kris Meeke a Paul Nagle, ktorí absolvujú celú sezónu. V druhom vozidle sa predstaví postrach súperov. Špecialisti, ktorí na tejto trati získali už sedem víťazstiev. Sébastien Loeb a Daniel Elena prijali výzvu a v pretekoch rely sa predstavia rok po tom, ako skončili svoju spoločnú kariéru.

 A čo na to hovorí Značka DS a Sébastien Loeb ?

 Yves Bonnefont, generálny riaditeľ značky DS: "Keď som dnes tímu oznámil, že Sébastien Loeb a Daniel Elena budú s DS 3 WRC štartovať na rely Monte Carlo, zavládlo obrovské nadšenie! Ide o vynikajúcu príležitosť, ako predstaviť novú prémiovú značku DS."

 Sébastien Loeb: "Keď mi ponúkli, aby som za volantom DS 3 WRC otvoril sezónu majstrovstiev sveta v rely 2015, neváhal som ani minútu. Spolu s Danielom máme pre Monte Carlo slabosť. Krása ciest, večný poker pri voľbe pneumatík, sviatočná nálada, ktorá vládne na trati rýchlostných skúšok: na to všetko sa už netrpezlivo tešíme! Na DS 3 WRC, malú strelu, ako som vozidlo kedysi nazval, mám len tie najlepšie spomienky. Verím, že v Monte Carle 2015 si ich opäť pripomeniem. Pre mňa je výzva o to väčšia, že som sa tejto disciplíne už rok nevenoval. O niekoľko dní budem štartovať na Rallye du Var, aby som si pripomenul kontakt s vozidlom. Okrem toho sa mi podarilo upraviť si program tak, aby som sa mohol zúčastniť na testoch. V prestávke programu FIA WTCC bola pre mňa možnosť vrátiť sa do rodiny rely obrovským lákadlom.

Top