[cle1: REDIRECTION_DANS Lang:sk] [cle1: SECONDES Lang:sk]
TS_DS3_3

DS3 a DS3 Cabrio: ešte príťažlivejšie a s novou svetelnou stopou

Modely DS3 a DS3 Cabrio prevracajú svet dizajnu naruby a v novej verzii prichádzajú s výraznejšou osobnosťou podčiarknutou novou technologicky vyspelou a jedinečnou neprehliadnuteľnou svetelnou stopou. Vyššiu príťažlivosť modelu DS3 podčiarkujú technické novinky vrátane nových motorov, ktoré spĺňajú normu Euro 6, nové možnosti individualizácie či technológia Active City Brake. Modely DS3 a DS3 Cabrio sú teraz príťažlivejšie ako kedykoľvek predtým.

Prvý model DS, DS3, stanovila nové pravidlá. Jeho štýl, dynamika a možnosti individualizácie z neho spravili automobilovú ikonu, ktoré si od začiatku predaja kúpilo viac ako 300 000 zákazníkov.

Jedinečný technologicky podmanivý pohľad

Oba modely DS 3 aj DS 3 Cabrio získali nové špičkové predné svetlomety s prevratnou osvetľovacou technikou. Po prvý raz v automobilovej histórii kombinujú xenónové a LED svetlomety a jedinečnými smerovkami s postupným rozsvecovaním.

Tieto svetlomety dodávajú vozidlu DS 3 neuveriteľný svetelný výkon a pri stretávacích aj diaľkových svetlách poskytujú vynikajúce osvetlenie vozovky. Využívajú 3 LED moduly a jeden xenónový modul. Svetelný tok je vďaka tomu silný, výkonný, homogénny a široký, čo výrazne zvyšuje viditeľnosť a bezpečnosť počas jazdy v noci. Nové svetlomety prinášajú aj citeľnú úsporu energie. Stretávacie svetlomety majú o 35 % nižšiu spotrebu energie a diaľkové svetlomety sú úspornejšie až o 75 %. Štandardná výdrž LED svetlometov je viac ako 20 000 hodín, čo je 20-násobok oproti halogénovým žiarovkám.

Nové moduly LED svetlometov, inšpirované štúdiami Numéro 9 a Wild Rubis, prispievajú aj k neopakovateľnému vzhľadu vozidla a to vďaka stvárneniu, ktoré pripomína diamant a smerovkám s postupným rozsvecovaním. Tie sa v tomto segmente objavujú po prvý raz.

Novú svetelnú stopu dopĺňajú denné LED svetlomety v predných otvoroch na vstup vzduchu. Vďaka nim si modely DS3 ani DS3 Cabrio istotne nezmýlite. Vzadu sa modely DS3 a DS3 Cabrio vyznačujú LED svetlometmi s 3D efektom. Rafinovane premyslené: 3D svetlomety disponujú logom DS v čiernom chrómovanom strede.

Modely DS 3 aj DS 3 Cabrio tak majú prelomovú špičkovú techniku, ktorá predstavuje to najlepšie z osvetľovacej techniky.

Ešte rafinovanejšie

Preto, aby zostali modely DS 3 aj DS 3 Cabrio aj naďalej neopakovateľne zvodné, získali nové príťažlivé možnosti a procesy individualizácie.

DS 3 získala novú povrchovú úpravu palubnej doske s laserovým gravírovaním alebo potlač na zadných bočných oknách. Sú to dva inovatívne procesy s motívom, ktorý sa na prvý pohľad odvoláva na parížsky pôvod línie DS. Táto úprava dostala označenie „Irrésistible Paris (Neodolateľný Paríž)“. Evokuje rafinovanosť parížskej architektúry prostredníctvom grafiky, ktorá pripomína Eiffelovu vežu a Víťazný oblúk.

Paletu farieb rozširuje nová biela farba Blanc Nacré, do ponuky čalúnenia prichádza nový poťah a 17-palcové kolesá z ľahkých zliatin s diamantovým efektom.

Schopnosti línie DS potvrdzujú aj prvky výbavy koža Nappa Cresendo vo veľmi kvalitnom vyhotovení so vzorom náramkových hodiniek. Toto dielo je plodom spolupráce s najlepšími sedlárskymi remeselníkmi a francúzskymi odborníkmi s dlhoročnými skúsenosťami v oblasti koženej galantérie.

Nové výkonné a úsporné motory

Modely DS 3 a DS 3 Cabrio sú známe svojimi agilnými jazdnými vlastnosťami, veľmi dobrým podvozkom a rýchlymi reakciami motora za každých okolností. Pri vynovení vozidla sa venovalo veľa pozornosti vylepšeniu riadenia, aby bolo ešte precíznejšie a zaručovalo ešte lepšie jazdné vlastnosti, stabilitu a bezpečnosť. Perfektné spojenie dynamiky, komfortu a potešenia z jazdy.

Dynamické jazdné vlastnosti vylepšujú aj nové motory. Modely DS3 môžu poháňať nové benzínové aj naftové motory, ktoré spĺňajú predpisy normy Euro 6.

Naftovú ponuku tvoria motory BlueHDi 120 a BlueHDi 100*. Sú výkonnejšie, ekologickejšie a majú úplne novú techniku. Ich súčasťou je modul SCR (Selective Catalytic Reduction – selektívna katalytická redukcia). Ide o technológiu na výraznú redukciu NOx (- 90 %). Nachádza sa pred FAP filtrom a zároveň sa stará aj o redukciu emisií CO2.

Model DS 3 sa vyznačuje aj najčistejšími naftovými motormi v segmente: BlueHDI 100* patrí na špičku triedy, pretože vypúšťa iba 79 g CO2/km a BlueHDi 120 sa pýši hodnotou 94 g CO2/km. Okrem toho sú zároveň aj úspornejšie (BlueHDi 100 spotrebuje 3,0 l/100 km a BlueHDi 120 3,6 l/100 km), no udržiavajú si vynikajúce dynamické jazdné vlastnosti.

V ponuke benzínových motorov modelu DS3 zostávajú „ Racing“ s výkonom 152 kW (207 k) a THP 155. Oba sa vyznačujú neuveriteľnou pružnosťou a ochotou ťahať už od nízkych otáčok. V ponuke je aj e-VTi 82 ETG, ktorý pochádza z rodiny motorov PureTech a spĺňa predpisy normy Euro 6. Tento motor je úsporný (kombinovaná spotreba 4,1 l /100 km) a ekologický (95 g CO2/km). Dodáva sa aj s robotizovanou prevodovkou ETG (Efficient Tronic Gearbox). Táto 5-stupňová prevodovka má funkciu pre pomalú jazdu a upravenú mapu plynového pedála pre lepšie dávkovanie. Prínos týchto zmien sa ukáže pri rozbehu a prispievajú k plynulej jazde.
*V závislosti od krajiny

Nové a technologicky vyspelé prvky výbavy

Model DS 3 je známy aj jednoduchým ovládaním, piatimi plnohodnotnými sedadlami a najväčším batožinovým priestorom vo svojej triede. A to vo verzii kupé aj Cabrio. Novinkou sú prvky výbavy, ktoré uľahčia jazdenie v meste.

V modeloch DS 3 a DS 3 Cabrio sa po prvý raz v skupine PSA predstavuje systém núdzového brzdenia v mestách Active City Brake. Ide o systém automatického brzdenia, ktorý zabraňuje kolíziám v nízkej rýchlosti. Laserový snímač umiestnený v hornej časti čelného skla skenuje priestor pred vozidlom a pokiaľ v rýchlosti do 30 km/h pred sebou zaregistruje vozidlo, ktoré jazdí pomalšie či stojí, aktivuje automatické brzdenie, aby sa vyhol kolízii.

Pre zjednodušenie každodenného jazdenia v meste môžu mať modely DS 3 a DS 3 Cabrio vo výbave aj parkovaciu kameru spojenú s navigačným systémom eMyWay.

Top