[cle1: REDIRECTION_DANS Lang:sk] [cle1: SECONDES Lang:sk]
FINALISTI AUTOBEST

FINALISTI AUTOBEST 2019

Porota európskej ceny Autobest nominovala do finále 6 finalistov spomedzi viac ako 20 kandidátov. V tejto prestížnej súťaži má značka Citroën dvoch finalistov: nový Citroën Berlingo a nový hatchback Citroën C4 Cactus. Po prvýkrát v 18-ročnej histórii ceny sa do finále dostali dva modely jedného výrobcu. Víťaz ankety Autobest 2019 v kategórii „ Best Buy Car of Europe“, ceny za najlepšiu kúpu vozidla roku 2019 na európskom trhu, bude oznámený 15. decembra 2018.

V roku 2017 bolo Berlingo najpredávanejším modelom značky Citroën v 17 krajinách a celkovo zostáva druhým najpredávanejším modelom značky hneď po C3. V Európe ide o druhý najpredávanejší model v segmente jednopriestorových vozidiel. V kategórii ľahkých úžitkových vozidiel Berlingo nikdy neopustilo jedno z troch prvých miest na stupňoch víťazov.  Celkovo bolo od začiatku predaja v roku 1996 vyrobených viac ako 3,3 milióna kusov. Táto nová generácia, inšpirovaná očakávaniami svojich zákazníkov, je dokonalým príkladom použitia nového motta „Inspired by you“. Nový Citroën Berlingo, vozidlo mnohých tvárí, predstavuje zaujímavú voľbu pre rodiny aj pre seniorov, ktorí v ňom nájdu ideálneho partnera pre svoj aktívny život a ocenia najmä vnútorný priestor a premyslenú funkčnosť.

berlingo autobest 2019

Nový Citroën C4 Cactus má jedinečný charakter a predstavuje ultra komfortný „HATCHBACK“. Táto nová ponuka kompaktného hatchbaku predstavuje pre C4 Cactus výraznú premenu, pokiaľ ide o technológie a motorizácie, a pritom sa odlišuje svojim osobitým charakterom a komfortom. Dizajn vozidla si zachováva smelosť a modernosť a súčasne sa zvýšila jeho reprezentatívnosť. Interiér nového modelu C4 Cactus sa vyznačuje komfortom a posádka sa cíti ako v ochrannej ulite. Nový Citroën C4 Cactus využíva program Citroën Advanced Comfort®, prvý raz predstavuje v Európe tlmiče s progresívnymi hydraulickými dorazmi® (Progressive Hydraulic Cushions® - PHC), ktoré dávajú posádke pocit, akoby sa vznášala na lietajúcom koberci, a vo svetovej premiére sa v ňom objavujú sedadlá Advanced Comfort.

cactus autobest 2019

Modely, ktoré postúpili do finále, budú v blízkej dobe podrobené hlasovaniu 31 popredných motoristických novinárov z 31 európskych krajín, ktorí ich ohodnotia  na základe 13 kritérií, ako je pomer kvalita/cena, dizajn, komfort a technológie, ale aj kvalita servisu a dostupnosť náhradných dielov v predajnej sieti.
Po porovnávacích testoch 6 finalistov, ktoré sa budú konať 27. a 28. novembra 2018, modelu, ktorý získa najviac hlasov, bude udelený tento prestížny titul.

Víťaz bude oficiálne oznámený 15. decembra.

Top