[cle1: REDIRECTION_DANS Lang:sk] [cle1: SECONDES Lang:sk]
WTCC_4_824x463

WTCC : Historický deň pre CITROËN Racing!

Vo svojich úplne prvých pretekoch v seriáli FIA WTCC obsadil tím v zložení José-María López, Sébastien Loeb a Yvan Muller prvé tri miesta. Prvý historický víkend na okruhu Moulay El Hassan v Marakeši. 

Vynikajúci úspech v Maroku. Po obsadení prvých troch miest v prvom dni pretekov, vozidlá CITROËN C-Elysée WTCC obsadili takisto prvé a druhé miesto v druhom kole s víťazstvom Sébastiena Loeba pred José-María Lópezom. Po kolízii v prvom kole musel Yvan Muller preteky opustiť. José-María López opúšťa Maroko v pozícii lídra Majstrovstiev sveta s jedným bodom pred Sébastienom Loebom.

„Fantastické vozidlo“

„Nikdy by sme sa neodvážili snívať o výsledku, ktorý sme dnes dosiahli. Som šťastný, že som mohol byť svedkom tohto mimoriadneho úspechu José-Maria, Sebastiena a Yvana“ povedal Yves Matton, riaditeľ CITROËN Racing. „K tomuto úspechu, ktorý prekonal naše očakávania, prispel tímový duch, ktorý sa vyznačuje pokorou a zároveň nesmiernou bojovnosťou“ dodal.

Sébastien Loeb, ktorý od prvého pretekárskeho víkendu zaznamenal víťazstvo na okruhu WTCC, si začína byť istý na palube vozidla CITROËN C-Elysée: „Nevedel som, čo môžem dnes očakávať, ale Citroën vyvinul fantastické vozidlo. Vyvážený podvozok, motor: všetko bolo dokonalé.“

PORADIE MAJSTROVSTIEV SVETA ‘PILOTOV’
1. José-María López 48 bodov
2. Sébastien Loeb 47 bodov
3. Tom Chilton 27 bodov
4. Hugo Valente 19 bodov
5. Yvan Muller 17 bodov

PORADIE MAJSTROVSTIEV SVETA ‘KONŠTRUKTÉROV’
1. Citroën 95 bodov
2. Honda 57 bodov
3. Lada 31 bodov
Top