[cle1: REDIRECTION_DANS Lang:sk] [cle1: SECONDES Lang:sk]
824x463_ds_divine

Značka DS na Parížskom Autosalóne

Hrdá francúzska značka zrodená v Paríži zažije svoju premiéru počas parížskeho autosalónu. DS oficiálne vznikla 1. júna a do vienka dostala vysoké ambície: dostať francúzsku značku späť medzi prémiových výrobcov. Uvedie štúdie, ktoré načrtnú jej budúcnosť: DIVINE DS a DS 3 INÈS DE LA FRESSANGE PARIS CONCEPT. Predstavia sa aj aktuálne technologické novinky a nové služby založené na vzájomnom prepojení a komunikácii ako DS Connect Box a Scan MyDS.

Navštívte stánok značky DS v pavilóne 1 a vstúpte do jej sveta!

Parížsky autosalón, javisko premiéry značky DS

Značka DS píše svoju vlastnú a samostatnú históriu od 1. júna 2014. Ide o očakávaný krok, pretože od začiatku predaja modelu DS 3 v roku 2010 sa predalo už 500 000 vozidiel. Rovných 500 000 vozidiel, ktoré sa vyznačujú a od ostatných automobilov odlišujú neprehliadnuteľným dizajnom, prepracovanosťou do najmenších detailov, luxusnými materiálmi a pokrokovými technológiami.

Modelovú paletu DS dnes tvoria tri modely - DS 3 (vrátane DS 3 CABRIO), DS 4 a DS 5. Dopĺňajú ich modely DS 5LS a DS 6, ktoré sa predávajú iba v Číne.

Pri svojej samostatnej autosalónovej premiére sa expozícia značky DS rozprestiera na ploche 1 300 m2 a predstavuje  15 vozidiel v priestore, ktorý je pretkaný eleganciou, francúzskym umom a avantgardnými myšlienkami.

Dve štúdie DS, ktoré zosobňujú budúcnosť značky

DIVINE DS a DS 3 INÈS DE LA FRESSANGE PARIS CONCEPT odhalia návštevníkom smer, ktorým sa budú modely značky uberať v budúcnosti. Zatiaľ čo štúdia DIVINE DS predstavuje prelomové smerovanie značky z dlhodobého hľadiska, DS 3 INÈS DE LA FRESSANGE PARIS CONCEPT ilustruje potenciál personalizácie a individuálnych úprav modelu DS 3.

 

DIVINE DS je oslavou dizajnu, zosobnením duše značky a jej smerovania do budúcnosti. Vyznačuje sa tvarovo výraznou kompaktnou 4-dverovou karosériou s neprehliadnuteľnými grafickými prvkami. Okrem exteriéru sa štúdia DIVINE DS prezentuje úplne originálnym interiérom s novátorským členením a spracovaním, ktoré sa nesie v duchu avantgardy a prepracovanosti vlastnej značke DS. Dizajnové oddelenie zašlo v tomto prípade do extrémov a vytvorilo koncept absolútnej exkluzivity. Ten sa prejavuje troma zameniteľnými spracovaniami interiéru, pričom každý sa vyznačuje silnou a jedinečnou osobnosťou. Štúdia zosobňuje vôľu značky DS prinášať zákazníkom vozidlá, ktoré budú naplno odrážať ich osobnosť.

 

DS 3 INES DE LA FRESSANGE PARIS CONCEPT je vozidlom, v ktorom sa spája elegancia, rafinovanosť a moderna. Výsledkom práce dizajnérov značky DS a Inès de la Fressange Paris je štúdia, ktorá sa vyznačuje neprehliadnuteľným, odvážnym a neviazaným štýlom s výrazným parížskym šarmom. Karoséria je nalakovaná lesklou atramentovou modrou farbou Bleu Encre, strecha čiernou trblietavou farbou Noir Onyx a nové 17-palcové kolesá Aphrodite majú diamantové odlesky. Na tomto vozidle sa po prvý raz predstavuje nová predná svetelná stopa modelového radu DS 3. Novinkou sú aj telesá vonkajších spätných zrkadiel v červenej farbe Rouge Ines a viacero možností individuálnej úpravy ako napríklad francúzska trikolóra na zadnej časti vozidla. Pozadu nezostal ani interiér a vyznačuje sa štruktúrovaným koženým čalúnením sedadiel modrou kožou Bleu Granit s prešívaním bielou niťou či palubnou doskou červenej farby Rouge Ines. Štúdia je dokonalým stelesnením parížskeho šarmu a potenciálu individuálnych úprav modelu DS 3.

 

Technológie pre majiteľov DS

Rovnakým potešením, ako šoférovať DS, je aj samotné konštruovanie jednotlivých modelov: sú to vozidlá, ktoré spájajú uhladenú rafinovanosť a technológie! Počas parížskeho autosalónu si značka pripravila predstavenie:

-   horúcej novinky, modelov DS 3 a DS 3 CABRIO s novou svetelnou Xenon Full LED technikou: svetlomety spájajú výhody xenónových a LED technológií a pridávajú nové smerovky s postupným rozsvecovaním. Ide o premiéru v tomto segmente! Kľúčovými výhodami sú vynikajúca kvalita svetelného výkonu, lepšia viditeľnosť a pohodlnejšie cestovanie v noci ako aj citeľné zníženie energetickej spotreby na osvetľovanie!

Dokonalé mestské vozidlá DS 3 a DS 3 CABRIO dostali aj nové prvky výbavy, ktorá im uľahčí pohyb v mestskej premávke. Automatický systém brzdenia Active City Brake pomáha zabraňovať kolíziám v nízkych rýchlostiach.

 

- nových motorov s vyšším výkonom a s nižšou spotrebou, ktoré spĺňajú podmienky normy Euro 6. Už teraz poháňajú niektoré modely DS a ďalšie budú nasledovať. Medzi novinky patria: benzínový motor THP 165 S&S, ktorý sa od novembra predstaví v modeli DS 3 a v nasledovníkovi modelu DS 4. Prinesie vyšší výkon a redukciu emisií CO2 na hodnotu iba 128 g/km až 129 g/km. Koncom tohto roka sa v modeli DS 4 predstavia aj motory PureTech 130 (- 12 % CO2) a Blue HDi 120 (- 19 % CO2).

 

Na výstave sa predstaví aj hybridná technológia Hybrid4, ktorá sa v sériovej výrobe využíva v modeli DS 5. Spája vysoký výkon naftového motora Diesel HDi 160 s účinnosťou elektrického pohonu. Táto technológia poskytuje výkon 147 kW (200 k), pohon 4 kolies a popri tom vylučuje do ovzdušia iba 85 g CO2/km.

 

Mobilné služby, ktoré šetria čas a uľahčujú život s DS

Budúce modely DS budú spojené prostredníctvom:

-   Scan MyDS, aplikácie pre mobilné telefóny, ktorá bude v priebehu pár dní dostupná pre majiteľov modelov DS 3 a DS 3 CABRIO. Umožní interaktívne vyhľadávanie informácií spojených s prevádzkou vozidla. Pracuje na základe rozpoznávania obrázkov. V tomto prípade stačí jeden "sken" a dodá odpovede na všetky otázky. Navyše, Scan MyDS má prístup k popisu všetkých ukazovateľov a výstražných znamení na palubnej doske aj s vysvetlivkami a radami, ako sa v jednotlivých prípadoch zachovať.

 

- DS Connect Box, paleta služieb prepojených s telemetriou zabudovanou vo vozidle. Dnes zariadenie DS Connect Box spája núdzové volanie a lokalizované asistenčné služby, pack Monitoring, ktorý zahŕňa virtuálnu servisnú knižku vozidla (k dispozícii na internete v osobnej zložke majiteľa), ako aj modul na ekologickú jazdu vrátane na mieru spracovaných odporúčaní na zníženie spotreby paliva. V priebehu niekoľkých mesiacov sa DS Connect Box rozšíri o nové lokalizačné služby ako pack Mapping (napríklad nájde zaparkované vozidlo) alebo aj pack Tracking, ktorý majiteľovi pomôže odhaliť a nájsť ukradnuté vozidlo.

 

Až do nedele 19. októbra môžu návštevníci spoznať svet značky DS a zoznámiť sa so všetkými novinkami na vlastnej koži. Nájdu ich v pavilóne 1 parížskeho výstaviska Porte de Versailles. Príďte všetci!

Top