[cle1: REDIRECTION_DANS Lang:sk] [cle1: SECONDES Lang:sk]

Od roku 1919 značka Citroën preukazuje počas celej svojej histórie nepopierateľnú odvahu a oddanosť človeku. S takmer storočným bohatým dedičstvom predstavujúcim  viac ako 300 modelov, z ktorých niektoré navždy poznamenali automobilový priemysel, sa značka  Citroën zapísala do sŕdc všetkých Francúzov. Pozývame Vás na túto úžasnú historickú cestu, ktorú inicioval geniálny vizionár André Citroën.

597x400_2colonnes_mixtes_portrait.jpg

INTERAKTÍVNE MÚZEUM ZNAČKY

Pripravení na cestu v čase ?

Na webovej stránke Citroën Origins môžete odhaliť v pohľade 360° zvnútra ako aj zvonku vyše 50 mýtických modelov, ktoré sa stali legendami značky Citroën. Od vozidiel, ktoré dokázali ovplyvniť svoju dobu, ako je Citroën Typu A až po vozidlá stelesňujúce silu značky v súčasnosti, cez naše pretekárske vozidlá a koncepčné modely, nájdete tu všetky mýtické vozidlá, ktoré píšu dejiny značky Citroën a predznamenávajú jej budúcnosť.

VEDIEŤ VŠETKO O HISTÓRII ZNAČKY CITROËN

Odhaľte chronológiu takmer 100 rokov histórie Citroën: významné dátumy a udalosti v priemyselnom svete, vozidlá, ktoré poznačili históriu a reklamné spoty, ktoré si získali srdcia ľudí. Človek vždy bol a bude najlepším zdrojom inšpirácií značky a preto história značky Citroën je vždy odrazom svojej doby.
visuel_histoire.jpg

MÚZEUM CITROËN

Od roku 1919 až po súčasnosť si značka Citroën vybudovala historické dedičstvo, ktoré nemá obdobu. Dedičstvo značky je uchované v Múzeu (Conservatoire) vAulnay-sous-Bois, v ktorom sa nachádza jedna z najväčších fyzických zbierok automobilov na svete s viac ako 400 historickými modelmi.

Netreba zabúdať ani na priemyselné a obchodné archívy, ktoré zaznamenávajú históriu ikonickej značky.

Gif-Animé.gif
Top