[cle1: REDIRECTION_DANS Lang:sk] [cle1: SECONDES Lang:sk]

CITROËN RACING

CITROËN RACING, VIAC AKO STOROČIE INOVÁCIÍ

Značka CITROËN už skoro jedno storočie zaznamenáva slávne úspechy na pretekárskych okruhoch a tratiach na celom svete. Ak v 50-tych rokoch výrobca zaznamenal svoje prvé veľké víťazstvá, v 80-tych rokoch sa v DNA Značky s dvojitým šípom v znaku zakorenila rely.

O 30 rokov neskôr a s 11 svetovými titulmi sa vraciame do sveta pretekov s vozidlom CITROËN C3 WRC - najnovším prírastkom tímu CITROËN Racing.

597x597_avant.jpg

SVALNATÝ DIZAJN

CITROËN C3 WRC upúta na prvý pohľad svojim jedinečným dizajnom, svojou energiou a sviežosťou.

Aerodynamika vozidla bola prepracovaná tak, aby sa zvýšil výkon a stabilita vo veľkej rýchlosti: Predný blok motora je súčasťou predĺženia línie bočných okien, ktoré vozidlu dodáva rovnováhu a vyvoláva dojem robustnosti, zatiaľ čo svetelný dvojúrovňový podpis, logo značky v tvare dvojitých šípov a jeho dvojitá chrómovaná lišta zasahuje až k svetlám na denné svietenie s LED diódami a zvýrazňuje identitu k značke CITROËN.

520x293.jpg

VÝKON V KAŽDOM TERÉNE

Prepracovaný zadný nárazník napomáha odhadzovaniu zeminy a snehu na ľahkom teréne... Aerodynamický systém dopĺňa pozoruhodné krídlo, pozostávajúce zo spodnej „lopatky“ a zložitej hornej plochy, ktoré zabezpečuje väčšiu účinnosť celku a prispieva tak ku globálnym výkonom nového CITROËNU C3 WRC.Z CESTY PRIAMO
DO TERÉNU

CITROËN C3 WRC je pretekárska a športová verzia nového CITROËNU C3. Zdedila najmä jeho jedinečnú morfológiu, jeho prednú časť plnú charizmy, jeho pohľad, jeho krivky a mohutné usadenie... Stačí trochu potrénovať a z malého mestského vozidla sa môže stať veľký športiak!

Nový Citroën C3 disponuje aj najnovšími technológiami. Je vybavený najmä technológiou ConnectedCAM Citroën™ (za príplatok), zabudovanou full HD kamerou s mobilným pripojením, ktorá zaznamenáva všetko, čo sa deje pred vašou kapotou.
.240866.jpg

NAJLEPŠÍ MOTOR, KTORÝ KEDY CITROËN VYVINUL

520x293_2.jpg
« Myslím, že môžem povedať, že Citroën C3 WRC je vybavený  najvydarenejším motorom, aký sme doteraz vyrobili.  Počas nášho pôsobenia vo WTCC sme získali od rely odstup a to nám umožnilo pustiť sa do tejto výzvy s novým pohľadom. Rámec pravidiel FIA GRE (Global Racing Engine) je prísny, ale ponúka dostatok slobody na nachádzanie nových riešení. Trúfli sme si príjsť s radom technologických noviniek, ktoré z pochopiteľných dôvodov neprezradím! Sme hrdí na vykonanú prácu, najmä na to, že sa nám podarilo obmedziť trenie. Je to o to viacej uspokojivé, nakoľko tieto novinky sa jedného dňa budú používať v sériovej výrobe vo všetkých vozidlách Citroën. »

Patrice Davesne, riaditeľ oddelenia koncepcie motorov

Top