[cle1: REDIRECTION_DANS Lang:sk] [cle1: SECONDES Lang:sk]

CITROËN RACING

2017, ROK VEĽKÉHO NÁVRATU !

Rely Monte Carlo, ktorá je prvým podnikom majstrovstiev sveta FIA v rely 2017, sa vyznačuje veľkým návratom tímu CITROËN Racing na pretekárske okruhy. Vozidlo C3 WRC spĺňa nové predpisy FIA zavádzajúce generáciu oveľa pozoruhodnejších World Rally Cars a symbolizuje oficiálny návrat výrobcu do súťaže, v ktorej značka v minulosti získala 96 víťazstiev a osem svetových titulov vo WRC. Rok 2017 je významnou výzvou pre celý tím CITROËN Racing: cieľom je dostať dvojité šípy na najvyšší stupeň svetovej súťaže za volantom C3 WRC!
background2.JPG

SEZÓNA 2017 JE ZAHÁJENÁ !

.242341.70.jpg

-

STRETNUTIE TÍMU RACING

Počas sezóny 2017 bude mať tím CITROËN Total Abu Dhabi WRT dve až štyri vozidlá C3 WRC.

Kris Meeke / Paul Nagle

Craig Breen / Scott Martin

Stéphane Lefebvre / Gabin Moreau

Khalid Al Qassimi / C.Patterson

Kris-&-Paul.jpg

ÚSPECH NA ANGLICKÝ SPÔSOB

Angličan Kris Meeke sa postavil na štart prvých rely v roku 2000 a hneď v druhej sezóne sa stal juniorským majstrom Veľkej Británie. Tento titul mu otvoril cestu do JWRC (do juniorských majstrovstiev sveta juniorov v rely), ktorých sa najprv zúčastnil v rokoch 2003 a 2004 vo farbách Opelu.

Kris sa potom stal členom stajne CITROËN Sport a debutoval víťazstvom na Rely Monte Carlo (3. Miesto na šampionáte) spolu s Paulom Nagleom. Pre sezónu 2009 si Krisa vybral Team Peugeot UK, s ktorým sa zúčastnil IRC. Štyrikrát zvíťazil a získal celkový titul. Znovu preukázal svoje schopnosti a získal miesto v tíme CITROËN Total Abu Dhabi World Rally Team pre rok 2014 a podarilo sa mu štyrikrát stáť na stupňoch víťazov.

Keď Citroën Racing oznámil svoj návrat do WRC, Kris Meeke bol prvým pilotom menovaným do tímu. Kris dosahuje výborné výsledky na každom type terénu a má skúsenosti a úroveň na to, aby sa stal jedným z kandidátov na titul majstra sveta.


• Prvá rely WRC vo Veľkej Británii v roku 2002
• 73 účastí vo WRC
• 1. miesto v Argentíne v roku 2015, v Portugalsku a Fínsku v roku 2016
Craig-&-Scott.jpg

ÍR V TÍME

Kariéra Craiga Breena zaznamenala rozmach v rámci WRC Academy 2011, keď sa mu podarilo získať titul v posledných metroch posledného špeciálu Wales Rally GB.

Sezóna 2012 začala víťazstvom v S-WRC v Rely Monte Carlo. Vo vozidle S-WRC získal tri nové víťazstvá a na konci sezóny aj titul so svojim spolujazdcom Paulom Nagleom.

Jeho výkony a húževnatosť mu vyniesli miesto v tíme Abu Dhabi Total WRT pre program šiestich rely v roku 2016. Vo Švédsku skončil ôsmy, v Poľsku siedmy a vo Fínsku skončil dokonca na pódiu. Vďaka týmto zlepšujúcim sa výsledkom získal miesto továrenského jazdca v rámci Citroën Total Abu Dhabi WRT pre rok 2017.

• Prvé rely WRC v Portugalsku v roku 2009
• 37 účastí vo WRC
• 3. Miesto vo WRC vo Fínsku v roku 2016

MALÝ FRANCÚZ V TÍME


Stéphane Lefebvre sa na štarte pretekov prvýkrát objavil v rámci programu „Formules de promotion“ pri majstrovstvách Francúzska. V roku 2012 skončil ako najlepší v juniorskej kategórii súťaže „Volant 207“ a v nasledujúcom roku sa zúčastnil prvých medzinárodných rely na majstrovstvách Európy. V roku 2014 naplno prejavil svoj talent, keď získal naraz tituly FIA Junior WRC, WRC3 a ERC Junior!

V nasledujúcom roku sa Stéphane objavil na štarte trinástich pretekov majstrovstiev sveta. Po víťazstve vo WRC2 v Rely Monte Carlo absolvoval posledných päť rely. Sezónu ukončil ôsmym miestom vo Veľkej Británii.

Na rok 2016 získal Stéphane miesto v tíme Abu Dhabi Total WRT po boku svojho nového spolujazdca, ktorým sa stal Gabin Moreau. Sezónu zahájili krásnym piatym miestom. Stéphane preukázal pokrok v Portugalsku a v Poľsku, ale sezónu poznamenala vážna nehoda, keď s vozidlom vyšli mimo trate.

Podaril sa mu návrat na konci sezóny vo Veľkej Británii, kde skončil deviaty. Potom sa znovu zišiel s Gabinom na Rallye du Var a vyskúšali si formu pred sezónou 2017, v ktorej budú súčasťou tímu Citroën Total Abu Dhabi WRT.

• Prvá rely WRC vo Francúzsku v roku 2013 • 26 účastí v pretekoch WRC • 5. miesto vo WRC Monte Carlo v roku 2016
Stephane-&-Gabin.jpg
Khalid-&-Chris.jpg

Z PÚŠTE NA RELY WRC

Šejk Khalid Al Qassimi získal prvé skúsenosti v automobilovom športe za volantom vozidla 4x4 na púšti v Spojených arabských emirátoch. Jeho kariéra v rely začala v roku 2002 na Majstrovstvách Stredného východu FIA (MERC), kde získal titul v skupine. V tom istom roku sa zúčastnil majstrovstiev Spojených arabských emirátov. Do súťaže sa vrátil v roku 2014 po zranení a zvíťazil v MERC (majstrovstvá Stredného východu v rely) s dvomi víťazstvami v Bahrajne a v Sýrii. V rokoch 2004-2006 pokračoval šejk Khalid v kariére v MERC (druhé miesto v roku 2005 a tretie miesto v roku 2006), pričom sa zúčastnil aj P-WRC. V roku 2007 sa zapojil s tímom Ford Abu Dhabi WRT do najvyšších svetových súťaží. Jeho najlepším výsledkom bolo piate miesto v Rely Austrálie 2011.

Po prestávke v roku 2012 sa podieľal na vytváraní partnerstva medzi Abu Dhabi, Abu Dhabi Racing a Citroën Racing. V sezónach 2013, 2014 a 2015 sa zúčastnil niektorých pretekov WRC a MERC. Trikrát sa stal vicemajstrom Stredného východu.

Spolujazdcom šejka Khalida je od roku 2014 Chris Patterson.

Po víťazstve v Rely Dubaj v roku 2015 sa šejk Khalid zúčastnil štyroch svetových pretekov a súčasne zblízka sledoval výkony Krisa Meekeho, Craiga Breena a Stéphana Lefebvra v rámci tímu Abu Dhabi Total WRT.

Šejk Khalid sa v roku 2017 tiež objavil na štarte Dakaru v rámci pretekov kategórie Rallye Raid a zúčastní sa s vozidlom Citroën C3 WRC vybraných pretekov WRC.

• Prvá rely WRC v Akropolise v roku 2004
• 65 účastí vo WRC
• 5. miesto vo WRC v Austrálii v roku 2011
Top