[cle1: REDIRECTION_DANS Lang:sk] [cle1: SECONDES Lang:sk]
Herobanner_CL.19.021.001_1250X400

19_19 Concept

CITROËN 19_19 CONCEPT - JAZDA V KOMFORTNOM REŽIME

BORN CITROËN*

Po elektrickom koncepte mestskej mobility Ami One Concept predstavuje Citroën 19-19 Concept, druhé koncepčné vozidlo na plne elektrický pohon oslavujúce svoje storočné jubileum, ktoré vyjadruje jeho víziu mimomestskej mobility. 19-19 Concept je high-tech vozidlo neobyčajného dizajnu inšpirované svetom letectva. Extrémnu pozornosť venuje komfortu, vytvára ozajstnú pojazdnú obývačku v kabíne uloženej na inteligentnom systéme pruženia, ktoré poskytuje pocit, že vozidlo doslova letí nad cestou. Inovatívny a futuristický koncept ponúka dojazd 800 km, technológiu autonómneho riadenia úrovne 4 a osobného asistenta, ktorý interaktívne komunikuje s cestujúcimi.

* Rodený Citroën

Priehľadná kapsula

Capsule_CL.19.021.007_597X320

Svojou úplne presklenou karosériou pripomína 19-19 Concept priesvitnú bublinu.  Zapôsobí dĺžkou svojho rázvoru koliea a svojimi ultra krátkymi prevismi.

Z obidvoch strán bunky kabíny výrazne okrúhleho tvaru vychádza výstupok leteckého krídla, čo vytvára dojem robustnosti a širky.

V prednej časti je plexisklo s čiernym tónovaním a v zadnej časti má modré tónovanie, ktoré pripomína model petite Rosalie, dedičstvo značky. V prednej časti majú cestujúci výhľad a možno ich vidieť, zatiaľ čo zadná časť je vybavená mikro-dierovanou fóliou, ktorá cestujím zaisťuje súkromie. 

FaceAV_CL.19.021.005_747x400

Futuristická predná časť

Dizajn konceptu 19-19 concept je aerodynamický. V prednej časti je dvojitá kapota z plexiskla, pozostávajúca zo  spodnej a vrchnej časti. Vrchná kapota vystupuje veľmi vysoko nad blatníky, pričom slúži ako spojler a držiak na svetelný podpis Full LED, a obsahuje dvojité šípy značky a logo Origins. Vnútorný priestor a technológie sú viditeľné. Konštrukcia závesov, kolesá a vnútro blatníkov sú zdobené ryhami, ktoré pripomínajú dvojité šípy.

FaceAR_CL.19.021.004_747X400

Technologická zadná časť

Zadná strana napodobňuje prednú stranu: zadné výklopné dvere v tvare bubliny, aerodynamický pomocný rám, svetelný podpis, s dvomi svetelnými čiarami v tvare Y so začlenením dvojitých šípov a vytvorením spojlera. Dve LIDAR (systémy merania laserovou detekciou) sú umiestnené v zadnej časti strechy. Pomocný rám je zhotovený ako skatebord, v ktorom vidno batérie a všetky technické prvky. Je vyzdobený tromi čiarami vo farbe: modrá, biela, červená.

Kolesá XXL

Koncepčné vozidlo 19-19 Concept sa zdá byť zavesené nad svojimi XXL kolesami (priemer: 930 mm a pneumatiky 255/30 R30), ktoré sú vyvinuté spolu s firmou Good Year. Penumatika a disk akoby splývali v jeden celok, guma sa predlžuje do diskov, čo zlepšuje akustický komfort.

Blatníky, oddelené od karosérie a zakomponované do kolies, naznačujú úplne nezávislé kolesá: kabína akoby spočívala na 4 guliach a bola oddelená od cesty.

Stredová matica kolies je fixná a pri jazde konceptu 19-19 Concept je na nej vidno logo Citroën Origins.

Presentation2_CL 18.023.001_1250X520

BORN COMFORT*

Pojazdná obývačka

SiegesVolet2OK_18P4_800X471

19-19 Concept ponúka každému cestujúcemu špecifický vnútorný svet. Miesto vodiča je vybavené intuitívnymi ovládačmi, head-up displejom s premietaním jazdných informácií cez čelné sklo, ultra-komfortným sedadlom a reproduktorom v opierke hlavy. Cestujúci vpredu má k dispozícii kreslo (leňošku) s motorizovanou výškovo nastaviteľnou opierkou na nohy a zadné sedadlá sú vyhotovené v tvare pohovky. Každý cestujúci má k dispozícii svoju vlastnú zvukovú zónu s personalizovanými obsahmi, ktoré su mu priamo zasielané.

Maximálne zjednodušená palubná doska má vo svojej spodnej časti presklenú časť, ktorá sa môže zmeniť na obrazovku na premietanie filmov. Volant je plávajúci, má mramorový vzhľad a v jeho strede sa nachádza displej, na ktorom sa za sebou zobrazujú všetky generácie log Citroën.

Dvere sa otvárajú reverzným spôsobom (zadné dvere sa otvárajú proti smeru jazdy) a umožňujú optimálny prístup pre všetkých cestujúcich, nakoľko koncept nemá stredový stĺpik.

* Zrodený pre komfort

 

Pocit, akoby ste leteli nad cestou

19-19 Concept je vybavený inteligentným systémom pruženia, inteligentným aktívnym riadením so stabilizačným systémom a systémom proti nakláňaniu, ktoré dopĺňajú tlmiče s progresívnymi hydraulickými dorazmi®. Tým sa odstránilo trhanie vozidla a vonkajšie rušivé vplyvy.

Ku komfortu pruženia prispievajú aj kolesá a pneumatiky. Technológia IntelliGrip, systém inteligentných snímačov, umožňuje konceptu 19-19 Concept určiť optimálny režim riadenia pôsobením na rýchlosť, brzdenie, držanie na ceste a stabilitu.

Survoler2_CL.19.021.006_597X350

BORN FUTURE*

100% elektrický a automómny

Presentation2_CL 18.023.001_1250X520

DOJAZD 800 KM

19-19 Concept má 100 % elektrický pohon. Dokáže zrýchliť z 0-100 km za 5 sekúnd pri maximálnej rýchlosti 200 km/h. Je vybavený ultra-rýchlym indukčným nabíjaním, pomocou ktorého získa bez nabíjacieho kábla za 20 minút dojazd 600 km.

Autonome_CL.19.022.003_747X400

AUTONÓMNE RIADENIE

19-19 Concept môže riadiť vozidlo automaticky. Možno mu zveriť niektoré fázy riadenia, ako je jazda po diaľnici alebo v zápchach. Pre potešenie z jazdy alebo v zložitých situáciách, ako je hustá premávka v centrách miest, môže vodič kedykoľvek prevziať riadenie vozidla.

Intuitívny a proaktívny osobný asistent

SiegesVolet2OK_18P4_800X471

Osobný asistent sa nachádza v tvare valčeka na palubnej doske. Je vybavený umelou inteligenciou a umožňuje zabezpečovať interaktívnu komunikáciu medzi vozidlom a acestujúcimi. Keď vodič riadi vozidlo, ostáva aktívny, avšak nepreberá riadenie vozidla. V autonómnom režime sa volant a pedále zatiahnu pod palubnú dosku a uvoľnia tak zobrazovaciu plochu pre vodiča.

Osobný asistent je vybavený systémom hlasového rozpoznávania s prirodzeným jazykom, ktorý vyvinula start-up firma SoundHound Inc v Silicon Valley.

19_19 INSPIRED BY FUTURE YOU
Top