[cle1: REDIRECTION_DANS Lang:sk] [cle1: SECONDES Lang:sk]
Herobanner_CL.19.006.008_1250X400

Ami One Concept, nová vízia mestskej mobility

BORN CITROËN*

História značky Citroën bola od roku 1919 vždy odrazom svojej doby so svojimi nekonvenčnými a revolučnými vozidlami, ktoré sa stali ikonami. Pri príležitosti Autosalónu Ženeva 2019 značka odhaľuje svoj prístup k mestskej mobilite, ktorú chce sprístupniť všetkým.

Citroën AMI ONE CONCEPT predstavuje slobodu v meste "By Citroën": #LibertyElectriCityMobility! Spája v sebe všetky výhody 100 % elektrickej technológie, má odvážny farebný dizajn, veľmi ľahko sa používa, a pritom je pohodlný a praktický. Dá sa používať bez vodičského preukazu, poskytuje všetky typy použitia "à la carte", od zdieľania (carsharing) až po prenájom.                

Tak, ako v svojej dobe mohol byť model 2 CV, Ami One Concept presadzuje slobodu pohybu pre všetkých a  má potenciál stať sa mestskou a ľudovou ikonou.

*Narodený ako Citroën

 

 

JEDINEČNÝ

Unique1_CL.18.051.004_747X400

AMI ONE CONCEPT má siluetu v tvare kocky a ultra kompaktné rozmery (dĺžka 2,50 m, šírka 1,50 m, výška 1,50 m), čím poskytuje dojem robustnosti, agilnosti a  rekordnej ovládateľnosti. AMI ONE CONCEPT je určený do mestskej premávky a preto je na štyroch stranách karosérie vybavený chráničmi. Tieto štýlové ochranné prvky Airbump® sú oživené lemovaním vo farbe Out Of the Blue.

Unique2_CL.18.051.007_747X400

Moderný AMI ONE CONCEPT má výraznú prednú stranu skrášlenú elegantným svetelným podpisom v tvare Y. Vďaka svojej plávajúcej štruktúre dodávajú smerové / denné svetlá modelu jemný elegantný vzhľad. Lak karosérie Orange Mécanique, ako aj jeho 2 D logo umiestnené v strede čiernej plochy, dynamizujú jeho pohľad.   

INTELIGENTNÝ

AMI ONE CONCEPT predstavuje chytrý dizajn so symetrickými dielmi: identické dvere vpravo a vľavo s opačným otváraním (dvere na stranevodiča sa otvárajú v opačnom smere) alebo prvky opakujúce sa na prednej a zadnej strane, na spodnej časti nárazníkov, blatníkoch a  prahu karosérie.

Obojstranné zadné svetlá vpravo / vľavo, zatiaľ čo 4 diely vytvárajúce spätné zrkadlá a kľučky dverí, inšpirované svetom dekorácií, zahŕňajú rozdielne smery montáže.

Ďalšou silnou stránkou je jeho konfigurácia s otváracou strechou. Strecha je plátenná sivej antracitovej farby a otvára sa ručne. Je posuvná a skladá sa jednoduchým gestom.

BORN FREE*

AMI ONE CONCEPT poskytuje voľné použitie a je určený pre mestských zákazníkov, ktorí sú alebo nie sú držiteľmi vodičského preukazu. Využívať ho môžu všetky osoby vo veku od 16 rokov. 

Značka Citroën vyvinula AMI ONE CONCEPT ako alternatívu k mestskej hromadnej doprave a ostatným individuálnym dopravným prostriedkom (2-kolesovým).

* Slobodný

SansPermis_CL.18.19.006.013

100 % ELEKTRICKÝ

100Electric_CL.19.006.009_1500X500

AMI ONE CONCEPT ponúka jazdu na 100 % elektrický pohon,  ktorý chráni životné prostredie a zároveň je menej nákladný pri použití. Maximálna rýchlosť je 45 km/h bez emisií CO2. Dojazd je 100 km, čo modelu umožňuje najazdiť mnohé trasy po meste.  AMI ONE CONCEPT sa ľahko dobije za 2 hodiny cez svoj elektrický kábel napojený do verejnej nabíjacej stanice alebo Wallbox nástennej nabíjačky napojenej na elektrickú sieť.

Interiér modelu je nehlučný a zároveň bezpečný aj pre jeho vonkajšie prostredie: je vybavený svojim vlastným akustickým podpisom. V súlade s európskym nariadením musia od 01/01/2019 všetky vozidlá s elektrickým pohonom vydávať akustické varovanie chodcov v ich blízkosti.  

BORN CLEVER*

AMI ONE CONCEPT je 100 % prepojený prostriedok, v ktorom centrálnu úlohu v rozhraní človek-stroj zohráva smartfón. Prístup na palubu sa vykoná pomocou smartfónu: uzamknutie a odomknutie dopravného prostriedku sa vykoná načítaním QR kódu, ktorý sa nachádza na hliníkovom držiaku kľučiek dverí. Po usadení sa, vodič umiestni svoj smartfón do uloženia Drive POD, ktoré sa nachádza pred ním. Po umiestnení smartfónu do tohto určeného priestoru  sa môže začať dialóg medzi AMI ONE CONCEPT a vodičom. Vybraná aplikácia sa zobrazí v tvare bubliny a premietne sa do zorného poľa vodiča tak, ako head-un displej. Vďaka aplikácii tak vodič môže zo svojho smartfónu získať prístup do svojho osobného priestoru a škálu služieb.  AMI ONE CONCEPT má 2 tlačidlá umiestnené na volante: hlasový ovládač na zavolanie asistenta a rolovacie menu aplikácií. 

Na pravej strane od Drive POD sa nachádza valček, v ktorom je štartovacie tlačidlo a volič automatickej prevodovky.

* Inteligetný

Digital_CL.19.006.012_747X400

NOVÉ REŽIMY POUŽÍVANIA

Prepojený dopravný prostriedok AMI ONE CONCEPT ide dokonca ešte ďalej a ponúka nové režimy používania. Príslušná aplikácia ponúka viaceré schémy zdieľania alebo prenájmu* s príslušným balíkom služieb (dobíjanie, vyhľadanie parkoviska …). Uspokojuje tak všetky potreby presunu zákazníkov, pričom zohľadňuje ich jednotlivé typy používania (príležitostné alebo pravidelné používanie). Aplikácia umožňuje využívať AMI ONE CONCEPT a pritom kedykoľvek zmeniť svoju dobu používania a to nezáväzne a vrátane všetkého. 

*Služby prenájmu nie sú v ponuke pre SK

PRAKTICKÝ

Pratique1_CL.18.051.012_747X400

V kabíne je kladený dôraz na priestor a funkčnosť. Sedadlo vodiča (na koľajniciach) a sedadlo spolujazdca (fixné) sú umiestnené asymetricky, aby ponúkli posádke dostatočný priestor a voľnosť pohybu. Odkladacie priestory sú dômyselné rozmiestnené, využitý bol každý voľný kútik.

Pratique2_CL.19.051.010_747X400

AMI ONE CONCEPT ponúka cestujúcim odkladací priestor na príručnú batožinu alebo kabelu. V zadnej časti možno na plošinu po sklopení sedadla vodiča takisto uložiť batožinu, ktorú pre AMI ONE CONCEPT špeciálne vytvoril  Damien Beal.

Top