[cle1: REDIRECTION_DANS Lang:sk] [cle1: SECONDES Lang:sk]
1800x681_Citroen_Cactus_M_Cinemascopejpg.jpg

Cactus M

Free Your Mind!

Štúdia CACTUS M je súčasnou interpretáciou hodnôt, ktoré viedli k vzniku modelu Méhari. Ide o hodnoty, ako je komfort, pohoda a voľný čas, ktoré odjakživa stoja v centre záujmu značky CITROËN. Koncept CACTUS M sa cíti dobre v akomkoľvek teréne a v každej situácii a evokuje tak slobodu, cestovanie a pohodu.

Crossover vystrojený na pláž

Dravý vzhľad

Štýl koncepčného vozidla CACTUS M, naznačený už charakterom modelu CITROËN C4 Cactus, je ešte dravší. Osobnosť zameraná na trávenie voľného času sa prejavuje v kolmejšom čelnom skle, v zvýšenej svetlej výške karosérie a vo väčšom priemere kolies.

Určený do voľnej prírody

CITROËN CACTUS M má dve dlhé dvere, ktoré zvyšujú dojem kompaktnosti vozidla. Vďaka ich koncepcii z jedného kusa lisovaného plastu sa s nimi osobitne ľahko manipuluje.  Tieto dvere využívajú technológiu airbump.

Žiadna strecha!

CITROËN CACTUS M, ktorý sa zrodil čiastočne v duchu surfa, nemá strechu ani stĺpiky dverí. Je úplne otvorený okolitému svetu.  Na oblúku zadného batožinového priestoru a na stĺpikoch čelného skla je vybavený opláštením z pravého dreva, ktoré pripomína dosky na windsurfing. 

Cactus M ako Méhari

1500x500_3.jpg

Charakter a výrazná osobnosť štúdie CACTUS M sa inšpirovali modelom Mehari z roku 1968, jeho praktickou stránkou a svetom vodných športov, ktorý toto legendárne vozidlo obklopuje. Pláž, piesok, soľ a voda sú všetko pojmy, ktoré sú zvyčajne nezlučiteľné s autom.  CACTUS M bol naopak vyvinutý práve pre tento svet, na intenzívnejšie prežívanie voľného času bez akéhokoľvek kompromisu.

Farbistá kabína

Neoprénová pena potiahnutá žersejovou látkou v živých farbách dodáva kabíne vrelý charakter a zdôrazňuje hravú stránku vozidla. Umožňuje takisto zvýšiť nepriepustnosť sedadiel a skracuje čas nutný na ich vysušenie.

Prístupné odkladacie priestory

V interiéri vozidla sa nachádzajú rôzne ľahko prístupné a funkčné odkladacie priestory. V predných dverách sú veľké odkladacie kapsy zavreté sieťkou, do zadného batožinového priestoru je prístup zvonku.

Dobrý spoločník pri extrémnych športoch

Štúdia CACTUS M, ktorá bola vytvorená tak, aby dokázala uspokojiť očakávania milovníkov voľných priestranstiev, je ideálnym partnerom na cesty za dobrodružstvom. Svojimi technológiami a inováciami odstraňuje všetky prekážky, ktoré so sebou prináša počasie, prepravovaný náklad alebo náročný terén.

 

465x262_5.jpg

Grip Control

CITROËN CACTUS M v sebe spája systém Grip Control a kolesá Tall & Narrow, vďaka čomu je obratnejší a môže sa dostať z najobtiažnejšieho terénu a výjsť do najstrmších svahov. Tento protipreklzový systém sa prispôsobí každej situácii a za každých okolností dokáže zvoliť vhodný spôsob optimalizácie pohyblivosti. 

465x262-Tente.jpg

1 stan pre dvoch

Štúdiu CACTUS M možno premeniť na skutočný bivak pre dve osoby a rozšíriť tak možnosti cestovania.  Podľa priania možno spať pod šírym nebom alebo pod strechou: pomocou toho istého systému nafukovania sa kapota predĺži a tak sa z nafukovacej strechy stane samonosný stan, ktorý sa roztiahne nad zadnú časť vozidla.  

Top