[cle1: REDIRECTION_DANS Lang:sk] [cle1: SECONDES Lang:sk]
1440x545_1.jpg

CITROËN CXPERIENCE KONCEPT

Pri príležitosti parížskeho svetového autosalónu 2016 predstavil CITROËN štúdiu CXPERIENCE, poslednú novinku značky schopnú rozvíjať slogan "Be different, Feel good". Úplne nové a originálne tvary vozidla a jeho aerodynamické línie odhaľujú koncept luxusnej limuzíny... A vidno to aj v interiéri, ktorý sa vyznačuje globálnym prístupom ku komfortu!

 

HORIZONTÁLNE LÍNIE

CITROËN zosobňuje v štúdii CXPERIENCE CONCEPT slogan značky "Be different, feel good". Jeho výrazná silueta dĺžky 4,85 m, šírky 2 m a výšky stropu len 1,37 m vyjadruje vôľu značky odlíšiť sa v segmente luxusných limuzín.HORIZONTÁLNE LÍNIE

Dvojitý šíp a jeho dvojitá chrómovaná lišta sa naťahujú až k predným svetlám, čo ešte intenzívnejšie zdôrazňuje šírku vozidla. Pozornosť pútajú aj denné svetlomety v tvare "V", ktoré vozidlu dodávajú technologický pohľad. Tvoria ho tenké, 3 mm široké lamely, medzi ktorými sú zabudované smerovky.  

608x262_1.jpg

INTERIÉR INŠPIROVANÝ SÚČASNÝM ŠTÝLOM

-

Interiér CXPERIENCE sa inšpiroval svetom súčasnej architektúry a dekorácií. Novátorský dizajn sa prejavuje v tvaroch a v horizontálnom stvárnení od sedadiel až po palubnú dosku. Priestoru pre posádku dominujú dôsledne vyberané prémiové materiály a žltá svieža citrusová farba, ktorá je synonymom pre svieži optimizmus.
608x262_2.jpg

DIZAJNÉRSKE SEDADLÁ

-

Sedadlá CXPERIENCE sú potiahnuté látkou teplej farby, ktorá pôsobí ako mäkké čalúnenie. Rovnako ako palubná doska aj operadlá sedadiel majú elegantné obklady so štruktúrou orechového dreva, ktoré dodávajú celému vozidlu veľmi architektonický vzhľad.
597x597_3.jpg

POHODA TELA
A DUCHA

Orechové drevo, poťahová látka s geometrickými tvarmi "vert d'eau" v zelenej farbe pripomínajúcej vodu, tmavá patinovaná štruktúrovaná koža, citrusové farby, upokojujúce presvetlenie... Prepracovanie kabíny CXPERIENCE CONCEPT z hľadiska priestoru a materiálov stelesňuje vyjadrenie luxusu a komfortu značky.

So značkou Citroën je odjakživa úzko spätý pojem komfortu a jej skutočným podpisom sa stal „Confort Citroën“. Ten dnes zahŕňa globálnejší rozmer a celý rad kritérií, ako je presvetlenie, priestrannosť, ergonómia alebo konektivita.

PROGRAM CITROËN ADVANCED COMFORT

Cieľom programu CITROËN ADVANCED COMFORT je využiť všetky komponenty automobilu na zabezpečenie pohody a duševného pokoja, a to v každej etape koncepcie.

Akustický a vizuálny komfort, luxusné sedačky, interiér pripomínajúci obývačku, pocit priateľskej atmosféry a komfort jazdy... CXPERIENCE CONCEPT bol vyhotovený tak, aby všetci cestujúci boli ponorení do skutočnej bubliny pohody! Koncept sa takisto odlišuje intuitívnym rozhraním človek-stroj, ktorého cieľom je zaistiť digitálne prepojenie medzi vodičom a posádkou prostredníctvom ich prístrojov.
597x597_4.jpg

PODPORA KOMUNIKÁCIE A ZDIEĽANIA

608x262_6.jpg

-

Koncept CXPERIENCE je útulný, pohodlný a ponúka široké možnosti mobilného pripojenia … Je vybavený intuitívnym rozhraním človek-stroj, ktorého cieľom je zabezpečiť prepojenie medzi vodičom a posádkou prostredníctvom množstva digitálnych prístrojov. Panoramatický 19-palcový displej vo formáte 16:3, konektívne služby, smartfón, pripojený tablet, ako aj úplne nová aplikácia na zdieľanie, "Share with U", ktorá umožní zdieľať so spolucestujúcimi všetky druhy mediálnych súborov (hudba, hry, videá...) a používať ich pri jazde.

HYBRIDNÁ TECHNOLÓGIA V PROSPECH SKÚSENOSTÍ

-

A nakoľko pohodu za volantom automobilu zabezpečuje predovšetkým radosť z jazdy, CXPERIENCE CONCEPT využíva technológie na získanie skúseností a radosti z jazdy vodiča. Jeho plug-in hybridné hnacie ústrojenstvo kombinuje efektivitu a vysoký výkon a ponúka výnimočné dynamické výkony vďaka benzínovému motoru o výkone 150 až 200 k a elektromotoru dodávajúcemu energiu 80 kW.


CXPERIENCE CONCEPT môže takisto jazdiť v mestskej premávke v 100 % elektrickom režime s dojazdom 60 km a mimo mesta dokáže znížiť spotrebu striedaním oboch energií. A na diaľniciach preberá úlohu pohonu spaľovací motor a koncepčné vozidlo tak ponúka kumulatívny výkon až 300 koní a dokáže konkurovať najväčším limuzínam.

520x293_5.jpg
Top