[cle1: REDIRECTION_DANS Lang:sk] [cle1: SECONDES Lang:sk]

Citroën ë-Jumpy Hydrogen

Vodíková technlógia v praxi

Citroën ë-Jumpy Hydrogen

Spoločnosť SUEZ Carcassonne prevádzkovala model ë-Jumpy Hydrogen počas mesiaca január. Spätná väzba na toto prvé úžitkové vozidlo s palivovými článkami je veľmi pozitívna a vyzdvihuje rovnováhu medzi ponúkanými službami a využitím, ktoré si vyžadujú činnosti jeho zástupcov.

V závode Carcassonne využívali model ë-Jumpy Hydrogen pri svojich každodenných činnostiach výlučne servisní technici. Ich úlohy sú rôznorodé a ich výsledkom sú kontroly technológií, doplnenie veľkých a malých zariadení, alebo dokonca núdzové opravné zásahy v prípade úniku vody. Z toho vyplýva nevyhnutná potreba mať vozidlo k dispozícii 24 hodín denne, 7 dní v týždni s dostatočným dojazdom bez toho, aby sa muselo tankovať palivo počas dňa. Vykonávajú tak pomerne krátke (okolo sto kilometrov), no časté jazdy každý deň po meste a jeho predmestiach s vozidlom, ktoré musí byť rýchlo dostupné. Vozidlo je spravidla naložené na viac ako polovicu svojho objemu, náklad často presahuje 200 kg. 

 

Nový C5 Aircross SUV

Čoskoro už aj na Slovensku

Nový model Citroën SUV C5 Aircross si od svojho uvedenia na trh v roku 2018 pripísal viac ako 260 000 predaných kusov a vo vysoko konkurenčnom segmente kompaktných SUV sa presadil vďaka svojmu priestoru na palube, variabilite a predovšetkým komfortu, ktorý nemá v tomto segmente konkurenciu. Príjemný charakter kabíny, ktorý sa opiera o naše know-how a skúsenosti s vozidlami MPV, je typickým znakom vozidiel značky Citroën, ktorým sa značka odlišuje od konkurencie. Aj model SUV Citroën C5 Aircross je vzorom z hľadiska praktického využitia a ponúka pokojnejší zážitok na palube. Tento pocit umocňuje aj plug-in hybridná verzia, ktorá už v Európe tvorí viac ako 30 % predaných vozidiel. 

Pre nový model Citroën SUV C5 Aircross je typická zmena výrazu a snaha o zlepšenie vnímanej kvality a elegancie. Nadobúda na zrelosti a obracia sa na klientelu, ktorá očakáva výraznejší a prestížnejší charakter. 

Nový C5 Aircross SUV
Top