[cle1: REDIRECTION_DANS Lang:sk] [cle1: SECONDES Lang:sk]

ULTRA KOMFORTNÉ A MODULOVATEĽNÉ SUV S JEDINEČNÝM CHARAKTEROM

CITROEN odhaľuje nový C5 Aircross SUV, 100 % SUV svojou morfológiou s veľkými kolesami, svalnatým a ochranárskym dizajnom, zvýšenou svetlou výškou. Vozidlo je 100 % verné značke Citroën svojou jedinečnou osobnosťou, svojimi výraznými grafickými prvkami, ako sú  vzduchové kapsule Airbump®, ochranné lišty podbehov kolies a spodnej línie karosérie, strešné nosiče, ako aj široká ponuka personalizácie. 

 

Využíva program Citroën Advanced Comfort® s dvomi exkluzívnymi inováciami značky Citroën: odpruženie s tlmičmi s progresívnymi hydraulickými dorazmi a sedadlá Advanced Comfort. Vďaka jeho 3 zadným samostatne posuvným a zasúvateľným sedadlám so sklopnými operadlami je C5 Aircross najpohodlnejšie a najmodulovateľnejšie vozidlo vo svojom segmente. Objem batožinového priestoru od 580 do 720 litrov je novou referenciou v segmente. So svojimi 20 asistenčnými technológiami a 6 technológiami konektivity predstavuje SUV budúcej generácie (SUV Next Generation).                                                                  

OBJAVTE HO VO VIDEU!

SUV Citroën C5 Aircross Hybrid je našim prvým dobíjateľným hybridným modelom. Predstavuje prvú fázu našej ofenzívy „Low Emission Vehicles“, ktorá vyústi v elektrifikáciu 100 % modelovej rady od roku 2025. SUV Citroën C5 Aircross Hybrid spája všetky výhody 100 % elektrického režimu jazdy v každodennej premávke a viacúčelovosť a dojazd svojho spaľovacieho motora na väčšie vzdialenosti. V elektrickom režime dokáže jazdiť rýchlosťou až 135 km/h s dojazdom 50 km a emisiami CO² 39 gramov pri norme WLTP.

Design2_CL.18.023.002_597X500

DIZAJN

Výrazná a odvážna identita

Vozidlo má dĺžku 4,50 m a odlišuje sa svojou osobnosťou plnou výkonnosti a odhodlania bez známok agresivity. Oživuje princípy segmentu SUV svojou širokou a pôsobivou prednou maskou, vysokou kapotou, plynulými plochami s grafickým stvárnením prvkov Airbump®, veľkými kolesami priemeru 720 mm, svetlou výškou 230 mm, ochrannými lištami spodnej línie karosérie a podbehov kolies a modernými dvojfarebnými strešnými nosičmi.

Nové SUV C5 Aircross je vybavené otvárateľným panoramatickým strešným oknom. Bočná strana vytvára "plávajúcu strechu" vďaka neprerušenému 360° pásu okien, ktorý podčiarkuje chromovaný podpis v tvare C poukazujúci na priestrannosť interiéru.

Zadná široká a vertikálne orientovaná strana naznačuje referenčný objem batožinového priestoru (od 580 do 720 litrov). Zadné vystupujúce svetlá sú vybavené štyrmi podlhovastými modulmi s LED diódami a 3D efektom na každej strane vozidla.

DIZAJN

Kabína vzbudzujúca pocit ochrany
a pohody

Kabína nového C5 Aircross SUV je priestranná a odzrkadľuje reprezentatívny spoločenský status. Poskytuje veľkorysé a voľné priestory, pričom nikdy nezanedbáva funkčné aspekty. Robustná horizontálne orientovaná prístrojová doska je po celej svojej šírke opatrená lištou z mäkčeného plastu.

Na strane vodiča je vozidlo vybavené 12,3-palcovým nastaviteľným digitálnym združeným prístrojom TFT, ktorý zobrazuje vybrané informácie o jazde priamo pred vodičom v jeho zornom poli.

Široká a vysoká stredová konzola, obklopujúce sedáky vo zvýšenej pozícii umožňujúce dominantné postavenie nad vozovkou, výber farieb a materiálov, dopĺňajú pocit ochrany a vycibrenosti, ktorý poskytuje interiér.
Habitacle_CL.18.024.021_597X500

GENÉZA NOVÉHO C5 AIRCROSS SUV

Nový C5 Aircross SUV je najnovším modelom produktového radu značky Citroën. Nový Citroën C5 Aircross sa inšpiroval konceptom Citroën Aircross z roku 2015 a po úspešnom uvedení C3 Aircross SUV na trh v roku 2017 pokračuje vo svojej ofenzíve v segmente SUV. Citroën naďalej počúva svojich zákazníkov a spĺňa ich očakávania: Inspired By You (Inšpirovaný vami)!

30 KOMBINÁCIÍ VZHĽADU EXTERIÉRU, 5 ŠTÝLOV INTERIÉRU

Nový C5 Aircross SUV poskytuje široké možnosti personalizácie. Ponúka 30 kombinácií úprav exteriéru pomocou 7 lakov karosérie (biela Banquise, čierna Perla Nera, sivá Platinium, sivá Artense, červená Volcano, modrá Tijuca, biela Nacré) a 3 balíčkov Pack Color (anodizovaná strieborná, anodizovaná biela a anodizovaná červená); farby v exteriéri možno kombinovať so strechou vo farbe čierna Perla Nera.

Úpravy na mieru ponúka aj kabína, kde je na výber 5 rôznych štýlov interiéru, ktoré kladú dôraz na jas, hrejivosť a jemnosť: okrem sériového štýlu interiéru ponúka nový Citroën C5 Aircross SUV štýly Wild Grey, Metropolitan Beige, Metropolitan Grey a Hype Brown vybavené sedadlami Advanced Comfort.

 

ŠTÝLY INTERIÉRU

Citroen C5 Aircross interior WildGrey

Štýl Wild Grey

Štýl Wild Grey vyjadruje dynamiku a vitalitu: sedadlá s látkovým čalúnením Stone Grey a látkou vytvárajúcou efekt čiernej kože, s oranžovým pásom v hornej časti operadiel a sivou stredovou konzolou a lištou palubnej dosky. Sedadlá Advanced Comfort.

MetropolitanBeige_18P27_747X400

Štýl Metropolitan Beige

Štýl Metropolitan Beige, pre ktorý je dôležitý priestor na palube, jas a elegancia: sedadlá s čalúnením zo zrnitej kože Graphite a látkovým čalúnením Graphite zladené s tmavosivým pásom v hornej časti operadiel a sivobéžovou stredovou konzolou a lištou palubnej dosky. Sedadlá Advanced Comfort.

MetropolitanGrey_18P54_747X400

Štýl Metropolitan Grey

Štýl Metropolitan Grey je v elegantnom vyhotovení tón v tóne: sedadlá s čalúnením zo zrnitej kože Graphite a látkovým čalúnením Graphite zvýraznené svetlosivým pásom v hornej časti operadiel a sivou stredovou konzolou a lištou palubnej dosky. Sedadlá Advanced Comfort.

HypeBrown_18P56_747X400

Štýl Hype Brown

Štýl Hype Brown je určený pre najnáročnejšieho zákazníka: sedadlá kombinujúce kožu Nappa Brown a látku vytvárajúcu efekt čiernej kože, so svetlosivým pásom v hornej časti operadiel z materiálu Alcantara, so stredovou konzolou, lištou palubnej dosky a strieškou prístrojovej dosky Brown a volantom potiahnutým dvojfarebnou čierno-hnedou vysoko elegantnou prírodnou kožou. Sedadlá Advanced Comfort.

KOMFORT

Odpruženie s tlmičmi s progresívnymi hydraulickými dorazmi®

Nový C5 Aircross SUV, ktorý je svetovou exkluzívnou novinkou značky Citroën, poskytuje úplne nový jazdný komfort. Táto novinka umožňuje filtrovať a pohlcovať veľké deformácie, ako aj malé nerovnosti vozovky, a vytvoriť  pocit jazdy, akoby sa vozidlo nad nerovnosťami vozovky iba vznášalo, pričom zaručuje mimoriadnu stabilitu a dynamiku. Zatiaľ čo  klasické pruženie pozostáva z tlmiča, pružiny a mechanického dorazu, pruženie s tlmičmi s progresívnymi hydraulickými dorazmi ® pridáva na oba konce 2 hydraulické dorazy - jeden na rozpínanie a druhý na stlačenie. V prípade väčšieho stlačenia a rozpínania postupne pohyb spomaľujú a zabraňujú tak prudkému zastaveniu. V prípade mierneho stlačenia a rozpínania vytvárajú dojem "lietajúceho koberca" a pocit, že vozidlo nad nerovnosťami vozovky doslova letí.

sieges3_18P52_747X400

SEDADLÁ ADVANCED COMFORT

Nový Citroën C5 Aircross SUV je vybavený sedadlami so širokými sedákmi a operadlami, ktoré sa inšpirovali svetom nábytku. Inovatívne polstrovanie kombinujúce penu s vysokou hustotou uprostred sedadla a štrukturovanú penu hrúbky 15 mm na povrchu zaručuje dobré držanie tela a mäkkosť sedáka, ktorý sa vôbec nevysedí. Nový Citroën C5 Aircross SUV ponúka výškové nastavenie predných sedadiel, ako aj výškovo a hĺbkovo nastaviteľné opierky hlavy. Predné sedadlá môžu byť okrem vyhrievania vybavené  viacbodovým masážnym systémom. Tento systém umožňuje vodičovi a spolujazdcovi vpredu vybrať si na dotykovom displeji jeden z 5 možných programov, ktoré kombinujú masáž bedier, chrbta a ramien.

Modularite_18P26_747X400

NAJMODULOVATEĽNEJŠIE SUV VO SVOJOM SEGMENTE

Vďaka svojim trom samostatným zadným sedadlám sa nový Citroën C5 Aircross SUV odlišuje od vozidiel vo svojom segmente. Sedadlá rovnakej šírky poskytujú cestujúcemu sediacemu uprostred rovnakú úroveň komfortu, ako ostatným cestujúcim. Sedadlá sú posuvné v rozsahu 150 mm a umožňujú meniť priestor kabíny alebo batožinového priestoru podľa vašich potrieb. Tieto sedadlá majú rovnakú šírku, sú nastaviteľné do dĺžky, čo umožňuje modulovať vnútorný alebo batožinový priestor. Možno tiež nastaviť sklon operadiel, k dispozícii je 5 rôznych polôh. Sedadlá možno úplne sklopiť a vďaka dvom výškovým polohám podlahy batožinového priestoru vznikne úplne rovná podlaha. Nový Citroën C5 Aircross SUV je takisto vybavený množstvom odkladacích priestorov.

Isolation_CL.18.023.024_597X500

KOMFORT

Kabína izolovaná od vonkajšieho hluku a splodín

Akustická izolácia nového Citroënu C5 Aircross SUV je na vysokej úrovni. Predné dvojité vrstvenné sklá s izolačnou vrstvou výrazne znižujú hluk z odvaľovania pneumatík a aerodynamický hluk a posádke zabezpečujú mimoriadne odizolovanie od vozovky, ako by sa nachádzali v ochrannej ulite. Osobitná pozornosť bola takisto venovaná odizolovaniu bloku motora.

Optimálny komfort cestujúcich v novom Citroëne C5 Aircross zabezpečuje aj systém čistenia vzduchu v kabíne, AQS „Air Quality System“, ktorý detekuje znečistenie vonkajšieho vzduchu a odfiltruje ho automatickým nastavením režimu cirkulácie vzduchu v kabíne.

Rozmery Citroënu C5 Aircross SUV

Dĺžka

4500 mm

Šírka

1969/2099 mm

Výška

1654/1689 mm

Objem batožinového priestoru

580 / 1630 m3

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • / 4

TECHNOLÓGIE

Technológie poslednej generácie

TechnologiesGal_CL.18.023.017_1500X500

Nový Citroën C5 Aircross SUV ponúka veľmi širokú škálu špičkových podporných prvkov riadenia, ktoré predstavujú 20 technológií zvyšujúcich bezpečnosť za volantom, zlepšujúcich komfort na palube a uľahčujúcich riadenie bez ohľadu na vonkajšie podmienky. 

20 ASISTENČNÝCH TECHNOLÓGIÍ
HighwayDriverAssist2_CL.18.023.020_747X400

HIGHWAY DRIVER ASSIST

Je prvým krokom k autonómnemu riadeniu vozidla, pričom vozidlo ovláda riadenie rýchlosti, dráhu jazdy a svoju polohu v jazdnom pruhu. Systém je prepojený na adaptívny tempomat s funkciou Stop&Go, ktorá umožňuje automaticky zastaviť a znovu naštartovať vozidlo v závislosti od vozidla, ktoré je pred ním.

RecoPanneaux_747X400

SYSTÉM ROŠÍRENÉHO ROZPOZNÁVANIA DOPRAVNÉHO ZNAČENIA

Rozpoznáva dopravné značky s rýchlostným značením a zistené údaje zobrazuje na displeji vo vozidle. Vodič môže jednoduchým gestom zadať  túto rýchlosť ako referenčnú hodnotu pre tempomat alebo obmedzovač rýchlosti.  Okrem značiek s obmedzením rýchlosti môže systém detekovať aj niektoré iné značky a premietať ich vodičovi v združenom prístroji (stop, zákaz vjazdu, koniec obmedzenia rýchlosti).

Commutation_747X400

AUTOMATICKÉ PREPÍNANIE DIAĽKOVÝCH SVETIEL

Pre pokojnú a bezpečnú jazdu v noci sa diaľkové svetlá automaticky prepínajú na stretávacie (a naopak).

Connectivite2_18.023.033_597X500

TECHNOLÓGIE

6 technológií konektivity

Nový Citroën C5 Aircross SUV poskytuje cestujúcim špičkové intuitívne technologické systémy, aby mali neustále spojenie medzi ich digitálnym svetom a vozidlom: dotykový 8'' tablet s kapacitným displejom, ktorý umožňuje nastaviť parametre vozidla a mať prístup k multimediálnemu systému, k telefónu, klimatizácii, navigácii, ale je tiež kompatibilný s Android Auto s Apple CarPlay®.

Túto rozšírenú ponuku konektivity dopĺňa Citroën Connect Box, bezdrôtové nabíjanie na smartfón a kamera ConnectedCAM Citroën®.

MOTORIZÁCIE

Nová automatická prevodovka EAT8
Nové motory

Nový Citroën C5 Aircross SUV ponúka škálu efektívnych a výkonných motorov so 6-stupňovou manuálnou prevodovkou BVM6 alebo 8-stupňovou automatickou prevodovkou EAT8: 2 benzínové verzie motorov: PureTech 130 S&S BVM6 a pure Tech 180 S&S EAT8; 3 naftové verzie motorov: BlueHDi 130 S&S BVM6, BlueHDi 130 S&S EAT8 a BlueHDi 180 S&S EAT8.

Je vybavené najnovšou generáciou automatickej prevodovky EAT8, "Efficient Automatic Transmission" s 8 rýchlosťami, s ovládaním Shift and Park by wire, ktoré poskytuje ešte väčšiu efektívnosť a užívateľský komfort: Vďaka 2 dodatočným prevodovým stupňom sa spotreba paliva znížila o 7 % v porovnaní so 6-stupňovou automatickou prevodovkou EAT6. Zvýšil sa komfort radenia rýchlostí, nakoľko 2 dodatočné prevodové stupne umožňujú znižovať skok v režime otáčok pri radení prevodov.
BoiteEat8_18P17_597X500
Top