[cle1: REDIRECTION_DANS Lang:sk] [cle1: SECONDES Lang:sk]
Koncept TUBIK

Koncept TUBIK


TUBIK

NAVRACIA CHUŤ NA CESTOVANIE…

V dobe, keď už sa nehovorí ani tak o vzdialenosti, ako skôr o dobe strávenej na ceste, je ambíciou konceptu Tubik navrátiť chuť na cestovanie.

SILUETA S ODKAZOM NA HISTÓRIU…

Tímy dizajnérov značky Citroën sa inšpirovali líniami slávneho modelu Citroën Type H, láskyplne prezývaného "TUB" a spojili výrazný a nekonvenčný štýl vozidla s farbami a materiálmi, ktoré spĺňajú najvyšší stupeň sofistikácie a komfortu.

Tubik má tie isté rozmery ako jeho slávny predchodca (šírka: 2,08 m; výška: 2,05 m; dĺžka: 4,80 m) a poskytuje miesto až pre 9 cestujúcich.

Koncept Citroën Tubik - Silueta s odkazom na históriu...

… OTVORENÁ SVETU

Koncept Citroën Tubik - … Otvorená svetu

Vonkajšie plochy sú jednoduché, ale estetické a je do nich nenápadne zabudované netónované široké panoramatické sklo, ktoré poskytuje prístup do kabíny. 

KREATÍVNA …

Po usadení sa za volant vozidla Tubik sa vodič dostáva do ultratechnologického priestoru, v ktorom sa všetko sústredí na miesto vodiča.
Tento priestor pre vodiča, ktorý dizajnéri značky Citroën nazývajú "cyklotrón", spája v jednom kruhovom priestore sedadlo, pedále, volant a kruhový head-up displeja.

Koncept Citroën Tubik - Kratívna...

…TECHNOLÓGIA

Koncept Citroën Tubik - … Technologia

Vodič je po usadení sa do sedadla identifikovaný pomocou digitálneho rozpoznávacieho systému.
Okolo seba má všetky informácie potrebné k jazde, a to na head-up displeji na čelnom skle vo výške očí, ako aj na displeji uprostred volantu.
Priestor za sebou kontroluje na jednom displeji, na ktorom sa zobrazujú zábery z cúvacej kamery, ako aj z kamery v spätných zrkadlách.

Technologie Hybrid4

Vďaka technológii Hybrid4 sa vozidlu Tubik darí zachovať emisie CO2 na úrovni klasického sedanu.
Plne hybridný naftový pohon zvyšuje dojazd automobilu oproti spaľovaciemu motoru a v režime pohonu všetkých 4 kolies poskytuje optimálnu pohyblivosť.

Koncept Citroën Tubik - Technologia Hybrid4

Roues 22 pouces

Tubik jazdí na 22-palcových kolesách s vysokými a úzkymi " tall & narrow " pneumatikami s nízkym valivým odporom, ktoré optimalizujú spotrebu paliva.

Koncept Citroën Tubik - 22-palcové kolesá

Suspensions hydractives

Tubik je vybavený odpružením Hydractive, ktoré umožňuje zachovať rovnakú svetlú výšku vozidla vďaka riadeniu polohy v reálnom čase.
Pri vysokej rýchlosti sa svetlá výška vozidla automaticky zníži, čím sa zlepší aerodynamika a napomáha to zníženiu spotreby paliva a emisií CO2.

Koncept Citroën Tubik - Hydraktívne odpruženia
Top