[cle1: REDIRECTION_DANS Lang:sk] [cle1: SECONDES Lang:sk]
C5Aircross-hybrid

Nové SUV Citroën C5 Aircross Hybrid Concept

PRVÉ HYBRIDNÉ DOBÍJATEĽNÉ VOZIDLO CITROËN

SUV v komfortnej triede

Nové SUV C5 Aircross Hybrid Concept je predzvesťou verzie Plug-in-Hybrid nového SUV C5 Airross. Prvý model Plug-in-Hybrid značky Citroën avizuje ofenzívu "Low Emission Vehicle" značky, ktorá v budúcnosti bude uvádzať na trh jedno vozidlo LEV ročne. Nové SUV C5 Aircross Hybrid Concept je symbolom viacúčelového vozidla určeného zákazníkom, ktorí si želajú mať "dve autá v jednom", ktoré umožnia využívať výhody plne elektrického režimu jazdy (ZEV) v každodennej premávke v meste a súčasne využívať výhody spaľovacieho motora pre prípad cestovania na väčšie vzdialenosti. 

Špičková technológia PHEV (Plug-in-Hybrid Electric vehicle) nového SUV C5 Aircross Hybrid Concept obohacuje program Citroën Advanced Comfort® o novú dimenziu: potešenie z tichej jazdy v režime ZEV (Zero Emission Vehicle) s využívaním rozšírenej mobility a dojazdu vďaka kombinácii elektrického a spaľovacieho motora, ktoré sú obidva prepojené s elektrifikovanou automatickou prevodovkou EAT8.

ODHAĽTE HO VO VIDEU

Mobilite_18.045.001_597X550

POKOJNÁ, ROZŠÍRENÁ A EFEKTÍVNA MOBILITA

Nové SUV C5 Aircross Hybrid Concept umožňuje jazdu na plne elektrický pohon poskytujúcu dokonalú izoláciu od okolitého sveta, ako v ochrannej ulite: všetky nerovnosti vozovky sú odfiltrované a cestujúci si v interiéri vychutnajú skutočnú oázu pokoja. Ponuka je prispôsobená všetkým podmienkam používania. Vďaka hybridnému pohonu je možné v režime ZEV najazdiť až 50 km bez emisií CO2 a dojazd pri elektrickom pohone je prispôsobený väčšine každodenných ciest, a to aj s rýchlosťou do 135 km/h. V ponuke máte to najlepšie z oboch svetov: ideálny dojazd pre vaše každodenné cesty a prepnutie na spaľovací motor pre cestovanie na dlhšie vzdialenosti. Nové SUV C5 Aircross je vybavené spaľovacím motorom PureTech 180 (€6.3) a elektrickým motorom o výkone 80 kW, prepojených s automatickou prevodovkou EAT8, ktorá sa neustále vyvíja (optimalizácia radenia rýchlostných stupňov, pridanie režimu "Brake" umožňujúceho spomalenie vozidla bez zošľapnutia brzdového pedála).

VEĽMI ĽAHKÉ POUŽÍVANIE

Prepínanie medzi elektrickým a spaľovacím motorom sa uskutočňuje automaticky, ale pomocou voliča nachádzajúceho sa na dosah ruky vodiča na stredovej konzole si môžete vybrať svoj režim jazdy: ZEV, Hybrid alebo Sport. Nové SUV C5 Aircross Hybrid Concept ponúka ľahko ovládateľné rozhrania človek - stroj (HMI): príslušné informácie sa zobrazujú na digitálnej prístrojovej doske (ukazovateľ výkonu, mierky stavu batérie a benzínu, dojazd v režime na elektrický a benzínový pohon, prietokový diagram energie a počas dobíjania aj ukazovateľ času do úplného dobitia, dojazd a obnovenie kapacity batérie...). Na kapacitnom dotykovom displeji sa nachádzajú špecifické stránky súvisiace s hybridným pohonom (prietokový diagram energie, štatistiky spotreby, Eco coaching...). 3D navigácia Citroën Connect Nav zahŕňa špecifické informácie, ako napríklad umiestnenie dobíjacích staníc pre elekromobily. Aplikácia MyCitroën umožňuje nastaviť odložené dobíjanie, spustiť alebo zastaviť dobíjanie alebo sa pozrieť na stav dobíjania batérie. Doba dobíjania je optimalizovaná: v prípade klasickej elektrickej zásuvky sa batéria dobije zhruba za noc. Ak sa použije Wall box 32 A (ktorý je možné kúpiť alebo prenajať) trvá dobíjanie batérie 2 hodiny. Vďaka zjednodušenej ergonómii krytu a dobíjacích káblov je dobíjanie veľmi jednoduché.
IHM_18.045.004_597X500
Annonciateur_18.045.003_597X500

ROZŠÍRENÝ PRODUKTOVÝ RAD LEV (LOW EMISSION VEHICLES)

Ponuka elektromobility inšpirovaná používaním zákazníkov

Ambíciou Citroënu je stať sa aktérom energetického prechodu rozšírením svojej ponuky vozidiel Low Emission Vehicle. V súčasnej dobe už značka ponúka produktový rad elektrických vozidiel, ktoré pokrývajú potreby rôznych skupín zákazníkov: E-Berlingo, C-Zero a E-Mehari. Nové SUV C5 Aircross Hybrid Concept značí prechod značky Citroën k rozšírenej ponuke vozidiel, ktorá popri výkonných spaľovacích motoroch a špecifických elektrických modeloch prinesie 100 % elektrické vozidlá a ponuky Plug-in-Hybrid vozidiel. Budúca verzia PHEV nového SUV C5 Aircross bude prvým modelom PHEV Citroën. Do roku 2023 bude 80 % modelového radu disponovať ponukou elektrickej verzie a v roku 2025 to bude 100 % modelového radu. Všetky modely značky uvedené po novom SUV C5 Aircross budú existovať aj v elektrifikovanej verzii.
Top