Zobraziť obsah

CITROËN 2CV PLAYMOBIL OŽIVUJE PRÍBEHY

  • Vďaka partnerstvu medzi spoločnosťami Playmobil a Citroën ožíva v ponuke slávneho výrobcu hračiek legendárne vozidlo 2CV, a to 75 rokov po svojom uvedení na trh.
  • Citroën 2CV Playmobil je ponúkaný v balení s mnohými postavičkami a doplnkami a niet pochýb o tom, že naňho čakajú nové a vzrušujúce dobrodružstvá, ktoré potešia mladšie aj staršie deti.
  • Playmobil 2CV bol francúzskej verejnosti prvýkrát predstavený na stánku Citroën na výstave Rétromobile na začiatku februára tohto roku.

Citroën 2CV Playmobil je skladacia hračka, ktorá 75 rokov po uvedení legendárneho vozidla na trh predstavuje svetoznámu siluetu pôvodného vozidla. Je to výsledok partnerstva spoločností Citroën a Playmobil, ktorej neprehliadnuteľné hračky sprevádzajú rodiny už takmer 50 rokov.

 

Či už ste zberateľ, malý alebo veľký fanúšik, objavte Citroën 2CV Playmobil, ktorý sa raz nepochybne stane pekným zberateľským kúskom.

Citroën 2 CV Playmobil - Sympatická spomienka na minulosť

Na výstave Retromobile bola v predpremiére predstavená nová verzia legendárneho vozidla 2CV od spoločnosti Playmobil s revolučnou technickou špecifikáciou. Citroën 2 CV Playmobil má vďaka pohonu vlastnou silou nulové emisie CO2, hmotnosť iba 302 g a dĺžku 284 mm. Malých aj veľkých od 5 do 99 rokov prenesie do úžasného sveta hračiek značky Playmobil a prebudí ich predstavivosť alebo spomienky na detstvo.

 

Vozidlo 2CV, ktoré bolo navrhnuté tak, aby bolo cenovo dostupné, robustné, určené na vidiek, ale rovnako dobre sa s ním jazdilo aj v meste, symbolizuje éru, ktorá bola živá a pestrá. Stal sa ikonou životného štýlu a občas dokonca aj filmovou hviezdou. Tento radostný duch sa odráža v blankytne modrom odtieni modelu 2CV Playmobil a v doplnkoch, ktoré ho sprevádzajú: farmár s husami, prasiatkom a bandaska na mlieko evokujúce vidiek, vodička v námorníckom tričku, ktorá akoby vypadla zo 60. rokov, a nakoniec četník je poklonou slávnej a obľúbenej filmovej četníckej série. A vďaka hárku samolepiek si každý môže prispôsobiť svoj 2CV Playmobil svojmu vlastnému vkusu.

1948 – Zrod legendárneho modelu 2CV

Hoci sa auto 2CV pri svojom prvom predstavení verejnosti v roku 1948 nestretlo s priaznivými ohlasmi, znamenal začiatok veľkého dobrodružstva, ktoré trvalo až do roku 1990. Počas 42 rokov výroby sa vozidlo 2CV neprestávalo vyvíjať, modernizovať a prispôsobovať zmenám životného štýlu a infraštruktúry bez toho, aby by stratil zo zreteľa svoj pôvodný zámer: byť jednoduchý automobil, ktorý je cenovo dostupný a ľahko sa udržuje.

Model 2CV poháňal malý dvojvalcový motor, ktorý mal veľmi dobre rozpoznateľný zvuk. Prvé vozidlá 2CV s motorom s objemom 375 cm3 a výkonom 9 koní dosahovali rýchlosť 60 km/h. Následný vývoj viedol ku konečnej verzii s objemom 602 cm3 a výkonom 29 k, ktorá umožnila najnovším vozidlám 2CV dosiahnuť rekordnú maximálnu rýchlosť 115 km/h.

 

Dlhý život vozidla 2CV bol poznačený početnými zmenami v dizajne a výbave. Do histórie vozidla 2CV sa zapísal rad významných a pozoruhodných zmien: v roku 1957 sa objavil kufor nahrádzajúci plátno, ktoré sa muselo zrolovať, v roku 1964 sa upustilo od predných dverí s obráteným otváraním, ktoré nahradili dvere s klasickým otváraním, v roku postranné okienka u zadných stĺpikov av roku 1967 prístrojová doska z vozidla Ami 6. V roku 1960 sa do histórie vozidla 2CV zapísala tiež veľmi špeciálna verzia 2CV 4×4, vybavená dvoma motormi, jedným vpredu a druhým vzadu, ktorá ho priviedla do sveta terénnych vozňov. Dodávková verzia 2CV bola uvedená na trh v roku 1951 a najnovšie modely mohli prepravovať až 400 kg užitočného nákladu.

 

2CV bolo minimalistické, ale aj zábavné vozidlo, ktoré bolo dobre ukotvené vo svojej dobe, čo dokazujú limitované edície, ktoré obohatili jeho históriu. Spomeňte si na Spot v oranžovo-bielom laku, Charleston so zaoblenou dvojfarebnou karosériou, modro-bielo-červený Cocorico, ktorý bol poklonou Majstrovstvá sveta vo futbale v roku 1986, Dolly s retro vzhľadom, námornícka verzia France 3 na podporu rovnomennej jachty, ktorá sa v roku 1983 zúčastnila Pohára Ameriky, alebo žltý 007 s čiernymi polepmi „diery po guľke“, inšpirovaný bondovkou „Len pre tvoje oči“.

 

Model 2CV, ktorého bolo vyrobených 5 114 969 kusov, z toho 1 246 335 dodávok, dokázal počas svojej 42-ročnej histórie zaujať všetky vrstvy obyvateľstva. S takou bohatou históriou a dlhou životnosťou sa 2CV postupne stal skutočnou legendou. Legendárny automobil, ktorý si získal veľké sympatie, dnes bezpochyby stelesňuje určitú predstavu šťastia, bezstarostného a pohodového života.