[cle1: REDIRECTION_DANS Lang:sk] [cle1: SECONDES Lang:sk]

AKO TO FUNGUJE?

Pri miernom útlme a odskoku
pružina a tlmič sa pohybujú vertikálne bez toho, aby sa dostávali do kontaktu s hydraulickými dorazmi. Prítomnosť týchto dorazov však umožnila inžinierom využiť oveľa vyšší pracovný zdvih kolies, čo vytvára pocit „ lietajúceho koberca“, akoby sa vozidlo nad nerovnosťami vozovky iba vznášalo.

Pri výraznom útlme a odskoku
sa tlmiče a pružiny pri svojom pohybe dostanú do kontaktu s hydraulickými dorazmi, ktoré progresívne spomalia ich pohyb a zabránia tak tvrdým nárazom. Na rozdiel od klasického mechanického dorazu, ktorý absorbuje energiu, hydraulický doraz ju navyše aj rozptýli, čím sa odstráni efekt odskoku.

597x597_2.jpg

INOVÁCIA CITROËNU V PROSPECH VÁŠHO KOMFORTU.

Komfort pruženia je zakorenený v DNA značky CITROËN. Know-how, ktoré umožňuje vozidlám ponúknuť vynikajúce odfiltrovanie nerovností vozovky prostredníctvom jednoduchého princípu. Zatiaľ čo klasické pruženie pozostáva z tlmiča, pružiny a mechanického dorazu, systém Citroën pridáva hydraulické dorazy – jeden doraz  na útlme a druhý na odskoku – aby tlmiče pracovali v závislosti od namáhania.

CITROËN ADVANCED COMFORT®

Už viac ako sto rokov Citroën zavádza inovácie s cieľom zabezpečiť komfort svojich automobilov. Tento prísľub v súčasnosti ilustruje slogan značky "Be different, feel good", ktorý stelesňuje štyri hlavné inovatívne ciele programu CITROËN ADVANCED COMFORT®: odfiltrovať nerovnosti vozovky, uľahčiť pobyt v interiéri vozidla, zlepšiť plynulosť používania vozidla a zmenšiť duševnú záťaž.
1500x646_2.jpg
Top