Zobraziť obsah

AUTOMATICKÉ PREVODOVKY

Už žiadny spojkový pedál a radenie pomocou manuálnej prevodovej páky! Pre oveľa pohodlnejšiu jazdu vám vozidlá s automatickou prevodovkou Citroën zjednoduchšia všetky vaše cesty.

 

Či už si chcete kúpiť mestské vozidlo, sedan, minivan alebo SUV, automatická prevodovka poskytuje vysoký komfort vďaka plynulému a citlivému radeniu. Toto zariadenie je tiež oveľa hospodárnejšie ako manuálna prevodovka, pretože obmedzuje nadmernú spotrebu paliva tým, že sa ideálnym spôsobom prispôsobuje každému štýlu jazdy.

Citroën C3

Okrem nového Airbump® sa Citroën C3 vyznačuje farebnou osobnosťou vďaka širokej palete dostupných personalizácii s 97 exteriérových možností kombinácii. Jeho sedadlá vybavené technológiou Advanced Comfort poskytujú bezkonkurenčný komfort. Citroën C3 sa prispôsobuje každému štýlu jazdy a je k dispozícii s motorom PureTech 110 k S&S s automatickou prevodovkou.

 

Citroën C3 Aircross SUV

Automatická prevodovka EAT6 je ponúkaná s benzínovými motormi PureTech 130 S&S a dieselovými motormi BlueHDi 120 S&S.

 

Citroën C3 Aircross sa posúva na vyššiu úroveň s novou prednou maskou, ktorá mu dodáva viac charakteru a ponúka 70 kombinácií prispôsobenia exteriéru.

 

Zvyšuje komfort vďaka sedadlám Advanced Comfort a zachováva si svoju modulárnosť, priestrannosť a referenčný dizajn.

 

Citroën C4 & ë-C4

Citroën C4 je plný inovácii. Okrem pohodlia, ktoré poskytuje odpruženie s progresívnymi hydraulickými dorazmi a sedadlá Advanced Comfort®, má kompaktný hatchback novú automatickú prevodovku a ponúka 3 radiace polohy (R, N a D) a ľahké zaraďovanie spiatočky, neutrálu alebo rýchlostný stupeň vpred. Prináša volant s integrovanými pádčkami na volante pre ešte jednoduchšie radenie v poloautomatickom móde. S jeho tromi motormi si vychutnáte benzínový, naftový alebo komfortný 100% elektrický pohon v ë-C4.

Nový Citroën C4 X

Štýl nového modelu C4 X a ë-C4 X ponúka dizajn, ktorý spája moderný vzhľad SUV s elegantnou siluetou fastbacku. C4 X a ë-C4 X Vám umožňujú vybrať si motorizáciu, ktorá najlepšie vyhovuje Vašim potrebám.

 

C4 X je k dispozícii s efektívnym a zároveň výkonným benzínovým a naftovým motorom, spolu s 8-stupňovou automatickou prevodovkou EAT8 pre ešte pohodlnejšu jazdu.

 

Citroën Berlingo Business

Pohodlný a modulárny Citroën Berlingo Business sa vyznačuje mnohými výhodami: vnútorným priestorom s veľkým objemom, výnimočnou modularitou s 3 samostatnými sklopnými zadnými sedadlami, ako aj viacerými úložnými priestormi. Na cestách vozidlo ponúka špičkový výkon motora a zároveň je šetrné k životnému prostrediu. Citroën Berlingo Business tiež prináša 8-stupňovú automatickú prevodovku EAT8 pre optimálny komfort jazdy pod taktovkou naftových motorov BlueHDi.

 

Nový Citroën C5 Aircross

Pri automatických prevodovkách obsahuje elektrický prepínač radenia s chrómovou úpravou a volič režimov jazdy s funkciou regulácie priľnavosti pre zážihové a vznetové verzie.

Vo verzii so spaľovacím motorom je nový Citroën C5 Aircross vybavený účinnými a vysokovýkonnými motormi Euro 6 najnovšej generácie:

 

  • benzín PureTech 130 S&S BVM6 alebo EAT8.
  • Diesel BlueHDi 130 S&S BVM6 alebo EAT8.

 


Aké sú rozdiely medzi automatickou a manuálnou prevodovkou?

Z pohľadu vodiča je pri vozidlách s automatickou prevodovkou hlavným rozdielom absencia spojkového pedálu. Keďže tu nie je manuálne radenie, po naštartovaní sa vozidlo postará o zvyšok a vy si užívate jazdný komfort.

Ako funguje automatická prevodovka?

Ako už názov napovedá, automatická prevodovka umožňuje automatické preraďovanie buď pomocou hydraulického meniča krútiaceho momentu, alebo pomocou robotizovanej dvojspojkovej prevodovky. Narozdiel od manuálnej prevodovky, ktorá vyžaduje spojku. Je to teda spôsob prenosu krútiaceho momentu, ktorý ich odlišuje. Menič prevodových stupňov automatickej prevodovky má tak menej polôch ako bežná radiaca páka.

Vozidlá Citroën sú vybavené EAT6 (6-stupňovou) prevodovkou alebo novou EAT8 BVA (8-stupňovou prevodovkou). Tá zlepšuje nielen plynulosť jazdy pri radení prevodových stupňov, ale dosahuje aj výraznú úsporu paliva.

Prečo si vybrať vozidlo s automatickou prevodovkou?

Zvýšený jazdný komfort

Automatická prevodovka zvyšuje na ceste komfort jazd a to najmä v zastavaných oblastiach a mestách, kde je potreba častejšieho brzdenia a akcelerácie. Dopravné zápchy, semaforry a iné dopravné značky skutočne vyžadujú pravidelné preraďovanie a podraďovanie. S automatickou prevodovkou je nepríjemné trhanie pre vodiča a pasažierov minulosťou.