[cle1: REDIRECTION_DANS Lang:SK] [cle1: SECONDES Lang:SK]

NOVÝ CITROËN BERLINGO

Značka Citroën, ktorá v roku 1996 vytvorila segment "ludospace", predstavuje svoje nové Berlingo, ktoré si zachovalo všetky prednosti svojich predchodcov a navyše je modernejšie. Nový Citroën Berlingo sa prezentuje novátorským a odvážnym dizajnom, modularitou a praktickosťou.

TVORCA SEGMENTU "LUDOSPACE"

Priestranný a pohodlný nový Citroën Berlingo poskytuje možnosti personalizácie a odlišuje sa mnohými prednosťami: rekordný objem voľného priestoru, výnimočná modularita s 3 samostatnými sklopiteľnými zadnými sedadlami*, rozmanité odkladacie priestory s multifunkčnou strechou Modutop®* novej generácie a starostlivé spracovanie farieb a materiálov v rôznych voliteľných štýloch interiéru

* Podľa verzie.

 

DIZAJN

1430x350-New-Berlingo-Route-design.jpg

Výrazný a odvážny charakter, dynamická silueta, dizajnérske ochranné prvky Airbump® a farebné lemovania*: Nový Citroën Berlingo je legendárnou ikonou segmentu "ludospace".

650x500-New-Berlingo-ludospace-famille.jpg


Legendárna ikona segmentu "ludospace"

Nový Citroën Berlingo sa vyznačuje novátorskými robustnými a atraktívnymi líniami. Moderné a hravé nové Berlingo existuje v 2 dĺžkach: štandardná veľkosť M má dĺžku 4,40 m, zatiaľ čo nová veľkosť XL dosahuje dĺžku 4,75 m.

Obidve siluety M a XL ponúkajú 5 alebo 7 miest na prepravu pasažierov.

Predná časť nového Citroënu Berlingo sa odlišuje výraznými prvkami: vyššia a kratšia kapota, širšia predná maska v súlade s identitou značky s dvojúrovňovým svetelným podpisom a vysunuté čelné sklo poskytujúce viac priestoru a presvetlenia.

Siluetu vozidla zvyšujú tiež pozdĺžne strešné nosiče a skrášľujú ju dizajnérske ochranné prvky Airbump®, ktoré zdôrazňujú jeho robustný vzhľad a súčasne trvale chránia karosériu.


24 kombinácií personalizácie

Nový Citroën Berlingo ponúka širokú škálu farieb laku karosérie: piesková Sable, zelená Aqua , sivá Artense, sivá Platinium, čierna Onyx, modrá Deep Blue a biela Banquise.

Farebný podpis zvýrazňujú balíky Pack Color s farebnými prvkami bielej a oranžovej farby okolo hmlových svetlometov a na bočných lištách.

Nový Citroën Berlingo sa vyznačuje dizajnérsky vypracovanou palubnou doskou čistých línií, v ktorej je dostatok priestoru na rozmanité odkladacie priestory. Kabína poskytuje vysokú pozíciu sedadla vodiča.

Pack XTR* sa odlišuje svojim poťahom zelenej látky Line Green, v ktorej je na úrovni operadiel zakomponovaný oranžový pás.

*Podľa verzie
650x500-New-Berlingo-Sable-Perso.jpg

VÝVOJ NOVÉHO CITROËNU BERLINGO

Nový Citroën Berlingo sa mení, je väčší a poskytuje väčšiu modularitu

CITROËN ADVANCED COMFORT®

Vylepšený komfort na palube na zabezpečenie pokojnej mysle

Vylepšený komfort na palube na zabezpečenie pokojnej mysle

VISUEL-4-K9-200-X-141

Nový Citroën Berlingo využíva Citroën Advanced Comfort®. Vďaka komfortu svojich sedadiel, odpruženia a odhlučneniu na vysokej úrovni poskytuje optimálnu kvalitu jazdy, vďaka ktorej je každá cesta potešením, ktoré budete chcieť zdieľať s ostatnými.

 

Vďaka svojej veľkej obklopujúcej presklenej ploche ponúka nový Citroën Berlingo presvetlený vnútorný priestor. Presvetlenie kabíny zabezpečuje aj široké panoramatické strešné okno*, ktoré možno v prípade potreby zacloniť elektricky ovládanou slnečnou clonou.

 

*Podľa verzie

Dômyselné odkladacie priestory a objemy pre všetkých

PHOTO 5 OK 200 X 141

Nový Citroën Berlingo je praktický zvonka i vo vnútri a celej posádke ponúka prvotriedny prístup vďaka dvom posuvným bočným dverám a otvárateľnému oknu v zadných výklopných dverách.*

Vďaka svojim sklápateľným sedadlám ponúka nový Citroën Berlingo výborný vnútorný priestor a modularitu na najvyššej úrovni vo svojej kategórii. Jeho objem batožinového priestoru je 775 litrov vo veľkosti M a až 1050 litrov vo veľkosti XL*.

Nový Citroën Berlingo má k dispozícii 186 litrov odkladacích priehradiek určených na každodenný život, ktoré sú priestrannejšie a dômyselnejšie ako predtým, pričom strešný úložný systém Modutop®* poskytuje 92 litrov úložného priestoru.

*Podľa verzie

OPTIMÁLNA MODULARITA

Zadné sedadlá je možné samostatne* alebo spoločne sklopiť do podlahy a dokonale sa tak prispôsobia požadovanej konfigurácii. Vznikne tak úplne rovná podlaha. Nový Citroën Berlingo môže po sklopení predného sedadla do podlahy ponúknuť objem až 4 000 litrov a vo verzii XL je vo vozidle možné prevážať predmety dlhšie ako 3 metre.


Kryt batožinového priestoru má 2 polohy: jednu vyššiu, klasickú, a druhú nižšiu umožňujúcu rozdeliť batožinový priestor na viac častí. Kryt má nosnosť 25 kg, uložené predmety sú ľahko prístupné cez otvárateľné zadné okno. Kryt je veľmi praktický, je možné ho uložiť za sedadlá v druhom rade.

*Podľa verzie
plancher 1500

Rozmery Citroën Nový Berlingo

Dĺžka

MM

Šírka

MM

Výška

MM

Objem batožinového priestoru

M3


Počet miest

PTAC

kg

TECHNOLOGICKÁ INTELIGENCIA

1430x350-New-Berlingo-TdB.jpg

Nový Citroën Berlingo Multispace vám pre väčší komfort a bezpečnosť ponúka 19 podporných prvkov riadenia

19 jazdných asistentov

Jazda s úplne pokojnou mysľou

650x500-New-Berlingo-Couple.jpg

Nový Citroën Berlingo je vybavený množstvom moderných a užitočných technológií, ktoré uľahčujú každodenný život.

Vozidlo využíva najlepšie technológie zaručujúce vysokú úroveň bezpečnosti a úplne pokojnú jazdu.

... a úplne bezpečne s 19 jazdnými asistentami

650x500-New-Berlingo-Sable-Route.jpg

Aktívna výstraha upozorňujúca na neúmyselné opustenie jazdného pruhu, výstraha zníženej pozornosti vodiča, systém sledovania mŕtveho uhla, rozšírené rozpoznávanie dopravných značiek, automatické brzdenie v núdzovej situácii, zadná parkovacia kamera so systémom Top Rear Vision …

... a s plnou konektivitou s dotykovým 8’’ displejom

650x500-New-Berlingo-Mirror-Screen.jpg

Dotykový 8’’ displej a 4 technológie využívajúce mobilné pripojenie zaisťujú nepretržité prepojenie medzi vašimi digitálnymi zariadeniami a vašim vozidlom: Mirror Screen, Citroën Connect Nav, Citroën Connect Box a bezdrôtové dobíjanie smartfónu.

MOTORISATIONS K9 200X141

MOTORIZÁCIE

Nový Citroën Berlingo ponúka dynamické jazdné vlastnosti vďaka spojeniu novej platformy a motorov najnovšej generácie, ktoré sú úsporné z hľadiska spotreby paliva a emisií CO2. Nové Berlingo je v ponuke s benzínovými i naftovými motormi, vhodnými do akejkoľvek situácie, do premávky v meste ako aj mimo mesta. Motory poskytujú prvotriedne výkony a pritom sú šetrné k životnému prostrediu. Na zabezpečenie komfortu optimálnej jazdy navyše nový Citroën Berlingo prvýkrát využíva automatickú osemstupňovú prevodovku EAT8.

V ponuke je benzínový motor 1,2L PureTech S&S 110k s manuálnou šesťstupňovou prevodovkou BVM6 a 1,2L PureTech S&S 130k s automatickou osemstupňovou prevodovkou EAT8. Naftové motory BlueHDi:1,5L BlueHDi 100k S&S alebo 130k S&S dostupné s manuálnou šesťstupňovou prevodovkou BVM6. Motor BlueHDi 130k je dostupný aj s automatickou osemstupňovou prevodovkou EAT8.
Top