[cle1: REDIRECTION_DANS Lang:sk] [cle1: SECONDES Lang:sk]
1440x545_SpaceTourer_Ë_cinemascope

SPACETOURER 4x4 Ë KONCEPT

Nový Citroën SpaceTourer preberá prvky kolekcie produktov lifestyle „ Ë “, jedinečné moderné a technické produkty. Van má zabudovaný pohon 4x4, ochranné prvky výbavy a grafické prvky na karosérii ako aj špecifické usporiadanie kabíny. Výsledkom je štýlové, praktické a moderné vozidlo orientované na dobrodružstvo a pohodu.

 

597x500_SpaceTourer_Ë_Design

GRAFICKY VÝRAZNÝ & ENERGICKÝ DIZAJN

Štúdia si vzala to najlepšie zo sveta vanov a SUV, pričom vyzdvihuje svoje terénne schopnosti.

SpaceTourer 4X4 Ë CONCEPT je vybavený prednými a zadnými špecifickými ochrannými štítmi, lesklými hliníkovými strešnými nosičmi a pneumatikami so snehovými reťazami a je ľahko rozpoznateľný podľa loga „ 4X4“ pod bočnými spätnými zrkadlami a na zadných výklopných dverách. Vo výbave má aj pneumatiky vybavené snehovými reťazami.

Pokiaľ plynulé pokojné línie na prvý pohľad evokujú dynamiku a vyváženosť, tak SpaceTourer 4X4 Ë CONCEPT podčiarkuje svoj originálny štýl originálnym grafickým stvárnením. Na vizuálne zvýraznenie svojej osobnosti využíva SpaceTourer 4X4 Ë CONCEPT biely odtieň karosérie na kapote a zadných výklopných dverách.

Z profilu vyniká trendy motív: maskovací motív v sivej technickej farbe so samolepiacimi fóliami s červeným rastrom. Táto farba sa nachádza aj na farebných prvkoch kolies s 19-palcovými tmavo chrómovanými diskami.

KOLEKCIA Ë

1500x500_collection_Ë

SpaceTourer 4X4 Ë CONCEPT, ktorý preberá všetky prednosti sériovej verzie, je určený pre milovníkov štýlu, pohody a moderných technológií, ktorí radi jazdia do všetkých druhov terénu. Ponúka exkluzívny elegantný dizajn dodržiavajúci tie isté princípy z hľadiska farieb a materiálov ako kolekcie rovnakého mena a opäť potvrdzuje jedinečné know-how značky v oblasti komfortu.

Kolekciu Ë predstavujú lifestylové moderné a technické produkty vyrobené v limitovanej sérii a pomenované podľa toho zvláštneho písmena uprostred mena Citroën-Ë, vyslovujte „ E trema “.

"PRESTAVBA 4x4 "

Citroën SpaceTourer 4X4 Ë CONCEPT je vybavený dieselovým motorom BlueHDi 150 S&S a šesťstupňovou manuálnou prevodovkou. Ponúka vlastnosti terénneho vozidla a jazdný komfort na najvyššej úrovni bez ohľadu na prostredie.

S cieľom uspokojiť požiadavky na intenzívne používanie môže byť vozidlo vybavené zabudovaným odpojiteľným prevodom 4x4. Túto prestavbu (k dispozícii na objednávku v sieti Citroën) zabezpečuje partnerská francúzska firma Automobiles Dangel, ktorá sa špecializuje na terénne vozidlá.

Tento prevod je zárukou väčšej slobody, ponúka vlastnosti 4X4 a pritom si zachováva jazdnú stabilitu, výkonnosť a bezpečnosť vozidla SpaceTourer. Terénna funkcia zabezpečuje dobrú pohyblivosť v podmienkach zhoršenej priľnavosti.

Jeho systém uzamykania zadného diferenciálu pomocou kolieska na palubnej doske umožňuje dostať sa i z obzvlášť ťažkých situácií. V konfigurácii XS je pohon 4X4 ešte účinnejší. SpaceTourer tak získáva ešte lepšie schopnosti pohybu na ťažko zjazdnom povrchu.

transfo-4x4_SpaceTourer_Ë-1
520x293_interieur

Po otvorení bočných posuvných dverí ponorí  SpaceTourer 4X4 Ë CONCEPT posádku do priestrannej kabíny s príjemnou atmosférou, v ktorej každému ozdobnému prvku bola venovaná osobitná starostlivosť.

K pohode prispieva široké strešné okno rozdelené na dve časti, ktoré možno jednotlivo zacloniť. Úpravy na mieru sa týkajú predovšetkým palubnej dosky a čalúnenia.

Modré, biele a červené prvky vo forme textilných stužiek a líšt sú pripomienkou originálnej grafiky kolekcie „ Ë“, jemným spôsobom oslavujú francúzske dedičstvo a do interiéru vnášajú novú estetiku.

Sedadlá vozidla sú vyhotovené z mäkkých a príjemných materiálov. V hornej časti všetkých operadiel a na všetkých hlavových opierkach bola použitá biela koža.  V kontraste s ňou sú zvyšné 2/3 sedadiel v sivej melírovanej Alcabtare, čo vytvára veľmi príjemný vizuálny kontrast.  

PRIESTOR PRE VŠETKÝCH NA PALUBE

SpaceTourer 4X4 Ë CONCEPT je ideálnym vozidlom pre rodinné či priateľské „klany“, ktoré chcú zažiť štýlové dobrodružstvo? Ponúka vššiu polohu pri riadení, príjemnú atmosféru a optimálny komfort. Veľmi funkčný a pohodlný Space Tourer poskytuje ľahký prístup do batožinového priestoru cez otváracie okno zadného veka a ľahké nastupovanie dvomi bočnými posuvnými dverami s hands-free otváraním.

Posádka má k dispozícii 74 litrov otvorených odkladacích priehradiek (na palubnej doske) alebo zatvorených odkladacích priehradiek (kapsy dverí), ktoré sú dômyselne rozmiestnené po celom vozidle, a dostatok priestoru v zadnej časti vozidla.

Citroën SpaceTourer 4X4 Ë CONCEPT môže ponúknuť v tejto štvormiestnej konfigurácii až 2 m3 batožinového priestoru.
1500x646_SpaceTourer_Ë_Performance
Top