Zobraziť obsah

V 13.ROČNÍKU SÚŤAŽE WOMEN’S WORLD CAR OF THE YEAR (SVETOVÉ ŽENSKÉ AUTO ROKA) ZÍSKAL CITROËN C5 X OCENENIE  „NAJLEPŠIE VEĽKÉ AUTO“

  • Citroën C5 X získal prestížne ocenenie „Najlepšie veľké auto roka 2023“ od WWCOTY (Women's World Car Of The Year), medzinárodnej poroty zloženej výlučne z automobilových expertiek.
  • Ocenenie získal za bezkonkurenčný zážitok z pohody na palube, za vnútorný priestor, za jedinečný koncept vozidla spájajúci viaceré siluety a za odvážny dizajn vozidla.
  • Model C5 X, ktorý bol uvedený na trh v Európe v roku 2022, bol v druhej polovici roka lídrom v segmente D. Od uvedenia modelu na trh v Európe a v Číne bolo dodaných viac ako 45 000 automobilov, čo ilustruje úspech tohto inovatívneho konceptu.

Citroën C5 X získal cenu „najlepšie veľké auto“ od WWCOTY (Women's World Car of the Year). Túto porotu vytvorila v roku 2009 Sandy Myhre, aby umožnila ženám v automobilovom svete vyjadriť svoju predstavu modelov, ktoré prichádzajú na trh. Ženy často zohrávajú dôležitú úlohu pri kúpe auta, aj keď nie vždy sa rozhodujú samé. Majú osobitý pohľad na silné a slabé stránky auta. Čisto ženská porota zložená zo 63 automobilových novináriek zo 45 krajín na piatich kontinentoch má neľahkú úlohu vybrať tie najlepšie autá v šiestich kategóriách (veľké auto, výkonné auto, mestské auto, veľké SUV, 4X4 a rodinné SUV).

 

Víťazné vozidlá predstavujú dokonalosť vo svojej kategórii z hľadiska bezpečnosti, jazdy, komfortu, technológie, dizajnu, účinnosti, vplyvu na životné prostredie a pomeru ceny a kvality. Citroën C5 X vyhral kategóriu „Najlepšie veľké auto“ a teraz bude súťažiť s ďalšími piatimi víťazmi vo finálovom kole, ktoré určí celkového víťaza najvyššieho ocenenia WWCOTY. Víťaz bude známy 8. marca, na Medzinárodný deň žien.

 

C5 X, predstavený v roku 2021, je vlajkovou loďou značky, ktorá predstavuje jedinečnú odbornosť značky Citroën. Na celom svete sa už za jeden rok dodalo klientom viac ako 45 000 vozidiel. V Európe je v druhej polovici roka lídrom v rebríčku v segmente D. Citroën C5 X spája eleganciu sedanu, dynamiku kombi a vyvýšený posed SUV. To všetko pri zabezpečení bezkonkurenčného komfortu vďaka sedadlám Citroën Advanced Comfort a odpruženiu Citroën Advanced Comfort Active.

 

C5 X je skutočnou pozvánkou na cestovanie v úplnom pokoji. Ponúka špičkové technológie na zjednodušenie života na palube, vrátane obrazovky Extended Head Up Display alebo úplne nového informačného systému MyCitroën Drive Plus s prirodzeným rozpoznávaním reči a s 12-palcovou dotykovou obrazovkou. C5 X je tiež dokonale integrovaný do energetického prechodu značky k elektromobilite. Citroën onedlho rozšíri ponuku o nabíjateľnú hybridnú verziu 180 ë-EAT8, ktorá dopĺňa ponuku dobíjacej hybridnej verziu 225 ë-EAT8 , ktorá už teraz predstavuje 60 % podiel v mixe dodaných vozidiel.