[cle1: REDIRECTION_DANS Lang:sk] [cle1: SECONDES Lang:sk]

VŠETKO, ČO POTREBUJETE VEDIEŤ O NABÍJANÍ

eC4-Charging


Keď uvažujeme o elektrickom vozidle, často nám napadnú tie isté otázky. Či je to doma, v kancelárii, vo vašej blízkosti alebo na výlete, k dispozícii je množstvo riešení nabíjania, ktoré vám uľahčia život s vaším Citroenom.

picto-eclair

1. Elektrická sieť

Inštalácia môže byť jednofázová – čo je väčšina domácich inštalácií – alebo trojfázová. Skôr než si vyberiete riešenie nabíjania, ktoré potrebujete, musíte skontrolovať, aký máte typ inštalácie.

Borne-de-recharge

2. Nabíjacia stanica

Určuje distribuovaný výkon a čas nabíjania elektrického alebo plug-in hybridného vozidla.

K dispozícii je viacero riešení: štandardné nabíjanie pomocou domácej nabíjacej stanice, zrýchlené nabíjanie pomocou nabíjacej stanice typu nástennej nabíjačky doma alebo vo verejnej sieti, rýchle a super-rýchle nabíjanie vo verejnej a diaľničnej sieti. Supernabíjačky s výkonom od 50 kW sú vybavené vlastným káblom a nie sú kompatibilné s plug-in hybridnými vozidlami.

Cable-de-recharge

3. Nabíjací kábel

Rýchlosť nabíjania závisí tiež od energie, ktorú dokáže kábel pojať. Pri každom nabíjaní ide o kábel.

747x100-picto-cable-embarque

4. Palubná nabíjačka

Jej úlohou je premieňať striedavý elektrický prúd, ktorý do nej vstupuje zo zásuviek a nabíjacích staníc (okrem supernabíjačiek), na jednosmerný prúd na nabíjanie trakčného akumulátora. Jej výkon tiež určuje čas nabíjania.

V rámci voliteľného príslušenstva preto môžu byť k dispozícii výkonnejšie palubné nabíjačky v závislosti od vozidla, pomocou ktorých je možné využiť optimalizované časy nabíjania.

747x100-Pictos-Batterie

5. Akumulátor

Trakčný akumulátor má záruku osem rokov alebo viac ako 160 000 km na najmenej 70 % svojej nabíjacej kapacity.

Akumulátory našich elektrických vozidiel sú kompatibilné s rýchlymi alebo super-rýchlymi nabíjačkami, ktoré sú k dispozícii vo verejnej sieti.

PRI KAŽDOM NABÍJANÍ IDE O KÁBEL

Na optimalizáciu nabíjania vášho vozidla vám ponúkame niekoľko typov káblov. Tieto káble sú v ponuke v rámci štandardnej výbavy, voliteľnej výbavy alebo ako doplnkové príslušenstvo v závislosti od vozidla.

ŠTANDARDNÝ KÁBEL REŽIMU 2

Tento kábel vám dokáže poskytnúť výkon až 1,8 kW. Používa sa na nabíjanie z domácej zásuvky.

ZOSILNENÝ KÁBEL REŽIMU 2

Tento kábel vám dokáže poskytnúť výkon až 3,7 kW. Používa sa na nabíjanie zo zosilnenej domácej zásuvky typu Green Up, ktorá v porovnaní so štandardnou zásuvkou výrazne skracuje čas nabíjania.

JEDNOFÁZOVÝ KÁBEL REŽIMU 3

Tento kábel vám dokáže poskytnúť výkon až 7,4 kW. Môže sa použiť s nástennou nabíjačkou nainštalovanou doma alebo na verejnej nabíjacej stanici. Domácim nabíjaním cez nástennú nabíjačku môžete nabiť plug-in hybridné vozidlo do 2 hodín a za necelú noc elektrické vozidlo.

Aby ste mohli využiť výhody tohto typu nabíjania na plug-in hybridnom vozidle, budete musieť použiť voliteľnú palubnú nabíjačku s výkonom 7,4 kW.

TROJFÁZOVÝ KÁBEL REŽIMU 3

Tento kábel, ktorý je špecifický pre elektrické vozidlá, vám dokáže prenášať nabíjací výkon až 22 kW. Je kompatibilný s jednofázovou (nástenná nabíjačka s výkonom 7,4 kW) aj trojfázovou inštaláciou (nástenná nabíjačka s výkonom 11 kW) doma alebo v práci. Je ideálny na pravidelné dobíjanie na verejných nabíjacích staniciach. V prípade trojfázových inštalácií vám umožní využívať lepší čas nabíjania.

Aby ste mohli využívať tento typ nabíjania, vaše vozidlo musí byť vybavené palubnou nabíjačkou s výkonom 11 kW (voliteľná).

SÚKROMNÉ NABÍJANIE: DOMA ALEBO V PRÁCI

NABÍJANIE VÁŠHO PLUG-IN HYBRIDNÉHO VOZIDLA: JE TO JEDNODUCHÉ

Svoje vozidlo môžete pripojiť aj k bežnej domácej zásuvke, pričom kábel k domácej zásuvke sa dodáva v štandardnej výbave.Ak chcete rýchlejšie dobitie, vyberte si zosilnenú zásuvku alebo nástennú nabíjačku. Každá z nich má odlišné vlastnosti:

● Nástenná nabíjačka, najvýkonnejšia, dokáže maximálne skrátiť čas vášho nabíjania. ● Zosilnená zásuvka na druhej strane predstavuje dobrý kompromis. Je lacnejšia ale ponúka niekoľkonásobne nižší nabíjací výkon ako nástenná nabíjačka, čo predlžuje celkovú dobu nabíjania. Je vhodnou alternatívou pre nabíjanie plug-in vozidla.

Elektromobilita pre všetkých

Dobite si svoje elektrické vozidlo: jednoduché a praktické riešenia

Existuje niekoľko režimov nabíjania v závislosti od počtu kilometrov, ktoré denne najazdíte, a možností nabíjania, ktoré máte k dispozícii aj mimo svojho domova.

Nástenná nabíjačka s výkonom 7,4 kW alebo 11 kW: Inštalácia nabíjacej stanice v podobe nástennej nabíjačky je dokonalým riešením, ak chcete využívať optimalizovaný čas nabíjania. Naši partneri sú pripravení pomôcť vám od auditu až po inštaláciu.

Zosilnená domáca zásuvka: Zásuvka typu Green Up. Inštalácia je lacnejšia ale ponúka niekoľkonásobne nižší nabíjací výkon ako nástenná nabíjačka, čo predlžuje celkovú dobu nabíjania. Nie je vhodnou alternatívou pre nabíjanie elektrického vozidla pokiaľ využívate viac ako 50% kapacity trakčného akumulátora (50 kWh kapacita) pri vašich cestách. Za noc dobije zhruba 60% celkovej kapacity.

Štandardná zásuvka: Je všade a je odporúčané ju využívať krátkodobo a iba ako núdzové riešenie nabíjania. Bežné zásuvky nie sú prispôsobené na dlhodobú záťaž pri nabíjaní a vždy je potrebné preveriť či je stav elektroinštalácie vyhovujúci.

eC4-Charging

Pre 100 % elektrický Citroen-C4 máte k dispozícii niekoľko možností nabíjania:

● Verejné nabíjanie s výkonom 100 kW: Nabitie na 80 % kapacity za 30 minút.
● Nástenná nabíjačka s výkonom 11 kW: 5 h.
● Nástenná nabíjačka s výkonom 7,4 kW: 7 h 30 min.
● Zosilnená domáca zásuvka typu Green Up: 4 h 30 min na 100 km alebo 9 h na 100 km v štandardnej domácej zásuvke.

eSpaceTourer-Charging

Pre 100 % elektrický Citroen-SpaceTourer máte k dispozícii niekoľko možností nabíjania:

● Verejné nabíjanie s výkonom 100 kW: Nabitie na 80 % kapacity za 30 minút s akumulátorom 50 kWh a 75 kWh

a 45 minút s akumulátorom 175 kWh.
● Nástenná nabíjačka s výkonom 11 kW: 4 h 45 min až 7 h v závislosti od veľkosti akumulátora
● Nástenná nabíjačka s výkonom 7,4 kW: 7 h 30 min až 11 h 20 min v závislosti od veľkosti akumulátora
● Zosilnená zásuvka typu Green Up: nabitie až 60 % kapacity trakčného akumulátora v závislosti od jeho veľkosti.

V uliciach môžme ľahko nájsť možnosti nabíjania

Vyhľadajte a odomknite terminál, zapojte a nabíjajte – je to úplne jednoduché.

eBerlingo-Van-Public-Charge

V Európe je k dispozícii viac ako 220-tisíc nabíjacích miest a táto sieť sa neustále rozrastá. Nabíjacie miesta sú strategicky rozmiestnené v oblastiach vašich každodenných činností, ako sú parkoviská, centrá miest, nákupné centrá, supermarkety atď.

Prostredníctvom špecializovaných aplikácií vo vašom chytrom telefóne môžete jednoducho vyhľadať kompatibilné nabíjacie stanice vo vašom okolí.

Ak chcete využívať verejné nabíjacie stanice, prineste si so sebou kompatibilný kábel, ktorý je v ponuke v rámci príslušenstva v sieti Citroen.

Rozsiahla sieť supernabíjačiek na diaľniciach

Prestávka, káva – a medzitým ste opäť získali 80% dojazdu.

eSpaceTourer-Highway

Diaľničná sieť super-rýchlych nabíjacích staníc sa stále rozširuje. Nechajte sa uniesť svojimi neplánovanými víkendovými chúťkami a vyrazte za dobrodružstvom vo svojom elektromobile.

Prostredníctvom špecializovaných aplikácií vo vašom chytrom telefóne si môžete naplánovať vaše cesty vrátane prestávok na nabíjanie.

Supernabíjačky s výkonom od 50 kW sú vybavené vlastným káblom a nie sú kompatibilné s plug-in hybridnými vozidlami.

*Dostupné prostredníctvom aplikácie Free2Move.

Top