Zobraziť obsah

PLUG-IN HYBRID OD CITROËN

Zvýšený výkon v prospech vášho pohodlia

S Citroën plug-in hybrid si vychutnajte komfort elektrického režimu na krátke každodenné cesty a spaľovací motor na dlhé cesty.

 

Vďaka elektromotoru spojenému so spaľovacím motorom získate plynulú jazdu, kombinovaný výkon 225 koní a okamžitú akceleráciu.

CITROËN PLUG-IN HYBRID

Zvýšený výkon v prospech vášho pohodlia

S Citroën plug-in hybrid si vychutnajte komfort elektrického režimu na krátke každodenné cesty a spaľovací motor na dlhé cesty.

Vďaka elektromotoru spojenému s tepelným motorom získate plynulú jazdu, kombinovaný výkon 225 koní a okamžitú akceleráciu.

VÝHODY PLUG-IN HYBRIDU

Ochutnajte ë-komfort

Využite výhody odpruženia s progresívnymi hydraulickými dorazmi®, sedadiel Citroën Advanced Comfort® a všetkých asistenčných systémov Citroën.

Pridajte k tomu absenciu vibrácií, ticho elektriny a jednoduchosť použitia.

Potom sa ocitnete v bubline pohodlia a pokoja, ktoré sa nikdy nevyrovnajú.

To najlepšie z elektriny a spaľovacieho motora

V elektrickom režime vďaka každodennému nabíjaniu využite zvýšený výkon, okamžite dostupný krútiaci moment motora a silné, tiché zrýchlenie.

 

Keď chcete uniknúť, benzínový motor jednoducho zaberie.

Odborníci pre váš hybrid plug-in

Aj keď je váš plug-in hybrid Citroën viac technologický ako vozidlo s čisto spaľovacím motorom, rytmus jeho prehliadok sa nemení.

 

Zverte údržbu vášho plug-in hybridu Citroën špeciálne vyškoleným odborníkom v celej sieti Citroën.

Znížte si emisie co2
Plug-in hybridná technológia má úroveň emisií CO2 32 g/km (WLTP). Jazdou v elektrickom režime váš plug-in hybrid neprodukuje žiadne emisie CO2.
Ušetríte  každý deň
Plug-in hybridný motor vám pri každodennom nabíjaní umožňuje výrazne znížiť náklady na palivo na vašich cestách.
Optimalizujte svoju spotrebu
S priemernou spotrebou paliva 1,4 l/100 km (WLTP) vám váš plug-in hybridný automobil poskytuje výraznú úsporu paliva v porovnaní s verziou so spaľovacím motorom.
Rekuperácia pri brzdení
Váš plug-in hybrid sa pri brzdení a spomaľovaní čiastočne dobíja bez toho, aby ste o tom premýšľali.

3 REŽIMY JAZDY PRE VAŠE POHODLIE

Plne elektrický mód

Využite všetky výhody elektrickej jazdy: tichá jazda bez emisií CO2. Tento režim je ideálny do mesta a štandardne sa aktivuje pri naštartovaní vášho plug-in hybridu.

Plug-in hybridný mód

Nechajte sa viesť: v závislosti od štýlu jazdy a typu prejdenej cesty striedate elektrický režim a režim spaľovacieho motora. Váš plug-in hybrid sa prispôsobí tak, aby zaručil optimálne využitie elektrickej energie.

Športový mód

Využite všetku silu spaľovacieho motora, ktorému pomáha elektrická energia. Akcelerácia, brzdenie: vychutnajte si pohodlné sedenie vo svojom plug-in hybride.

Každodenné nabíjanie plug-in hybridu: je to jednoduché

  • SÚKROMNÉ NABÍJANIE: Či bývate vo vlastnom dome alebo v radovej zástavbe, konkrétna inštalácia pre vaše vozidlo je jednoduchá. Spoločnosť Citroen si vybrala dvoch partnerov, ktorí vám pomôžu pri výbere a inštalácii najvhodnejšieho nabíjacieho riešenia pre vaše potreby.
  • VEREJNÉ NABÍJANIE: Na cestách ľahko nájdete nabíjacie riešenia blízke vašej práci alebo každodenným činnostiam.
  • DLHÉ CESTY: Hlavné európske ťahy majú takisto nabíjacie stanice, ku ktorým máte prístup na trase.

Služby, ktoré vám uľahčia život s plug-in hybridným vozidlom

  • MY CITROËN: Pomocou mobilnej aplikácie My Citroen si môžete na diaľku skontrolovať dojazd, ovládať nabíjanie či vyhriať/klimatizovať kabínu pred jazdou.
 
 
 

NOVÝ CITROËN C5 AIRCROSS PLUG-IN HYBRID

Nový Citroën C5 Aircross Plug-in Hybrid, vhodný na väčšinu každodenných jázd, ponúka plynulé a dynamické jazdenie so spaľovacím motorom s výkonom 180k a elektromotorom s výkonom 81,2 kW (110 k) pre kombinovaný výkon 225 k a kombinovaný krútiaci moment 360 Nm.

Ovládač jazdných režimov, ktorý je ideálne umiestnený na stredovej konzole, vám umožňuje zvoliť si jazdný režim, ktorý vám najviac vyhovuje: elektrický, hybridný alebo športový.

Nový Citroën C5 Aircross Plug-in Hybrid ponúka dojazd až 55 km/h, tichú a ekologickú jazdu bez vibrácií s nulovými emisiami CO2 až do rýchlosti 135 km/h v elektrickom režime.

NOVÝ CITROËN C5 X PLUG-IN HYBRIDE

Citroën C5 X obnovuje segment veľkých cestovných áut s originálnym štýlom spájajúcim eleganciu sedanu, dynamiku kombi a vyvýšený posed SUV.

Citroën C5 X, dostupný s benzínovými alebo plug-in hybridnými motormi vyjadruje modernosť, status a inováciu.

Plug-in Hybridný pohon s výkonom 225 k poskytuje potešenie z jazdy viac ako 50 km v režime ZEV (Vozidlo s nulovými emisiami), čo je dojazd v elektrickom režime, ktorý je vhodný pre väčšinu každodenných jázd až do rýchlosti 135 km/h.

Pri bežných denných cestách môžete jazdiť celý týždeň bez použitia spaľovacieho motora. Dobíjajte C5 X podľa svojich potrieb, doma, v práci alebo na verejnom termináli. Cez víkend alebo cez prázdniny máte voľnosť cestovania ďaleko bez starostí s dobíjaním s úsporným benzínovým motorom.