Zobraziť obsah

CITROËN C5 X PLUG-IN HYBRID

Na elektrinu každý deň, na benzín podľa potreby

Okrem benzínovej verzie ponúka model C5 X aj hybridný variant prispôsobený na každé použitie, na ktorom môžete slobodne a neobmedzene jazdiť počas všedných dní, ako aj pri neočakávaných cestách. Citroën C5 X Plug-in Hybrid ponúka technologicky vyspelé a moderné riešenie elektrickej mobility v záujme vyššieho komfortu a všestrannejšieho využitia: mobilitu v triede e-Comfort.
DOJAZD NA ELEKTRINU AŽ 63 KM

Citroën C5 X Plug-in Hybrid je vhodný pre väčšinu každodenných jázd. V elektrickom režime ponúka:

 

 • dojazd až 63km (v závislosti od namontovanej voliteľnej výbavy a konkrétnych podmienok používania),
 • tichú jazdu až do rýchlosti 135 km/h,
 • ekologicky šetrnú jazdu s emisiami CO2 na úrovni 0 g/km.

 

V prípade akumulátora modelu Citroën C5 X Plug-in Hybrid sa poskytuje záruka na 70 % jeho nabíjacej kapacity na obdobie osem rokov alebo do najazdenia 160 000 km.

 
100% ÚČINNOSŤ

Jednoduchá hybridná jazda, dynamická, upokojujúca a plynulá:

 

 • spaľovací motor s výkonom 180 koní a elektromotor s výkonom 81,2 kW (110 koní) produkujú kombinovaný výkon 225 koní a kombinovaný krútiaci moment 360 Nm,
 • štyri jazdné režimy: elektrický, hybridný, komfortný a športový,
 • spotreba od 1,3 l/100 km a emisie CO2 od 29 g/km (v cykle WLTP),
 • každodenné nabíjanie optimalizuje spotrebu,
 • brzdný režim rekuperuje počas brzdenia a spomaľovania vozidla energiu na dobíjanie akumulátora.
 
RÝCHLE A PRAKTICKÉ KAŽDODENNÉ NABÍJANIE

Pre Citroën C5 X Plug-in Hybrid je k dispozícii viacero nabíjacích riešení:

 

 • Nástenná nabíjačka: Pomocou voliteľného kábla režimu 3 sa akumulátor nabije z 0 na 100 % za 3 hodiny 25 minút alebo pomocou voliteľnej palubnej nabíjačky s výkonom 7,4 kW za 1 hodinu 40 minút.
 • Zásuvka Green’Up: Pomocou voliteľného zosilneného kábla režimu 2 sa akumulátor nabije za 3 hodiny 55 minút.
 • Štandardná zásuvka: Pomocou štandardného kábla režimu 2 sa akumulátor nabije na 100 % za 7 hodín 5 minút, resp. cez noc.

 

Stanice s výkonom 100 kW nie sú s novým modelom Citroën C5 X Hybrid kompatibilné.

 
DOJAZD C5 X PLUG-IN HYBRID

REŽIM E-COMFORT PLUG-IN HYBRIDNÉHO VOZIDLA

Radosť z jazdy

Žiadny hluk, žiadne vibrácie, šikovne navrhnutá zvuková izolácia od cesty a vonkajšieho sveta, najmä vďaka vrstvenému sklu na predných a zadných oknách: na palube modelu Citroën C5 X Plug-in Hybrid zažijete počas jazdy optimálne pohodlie a ticho.

 

Oba motory spoločne zabezpečujú plynulosť jazdy. Rýchla a účinná elektrická automatická prevodovka ë-EAT8 zvyšuje radosť z jazdy sprístupnením potrebného krútiaceho momentu na požiadanie.

 

 

HLAVNÉ FAKTORY OVPLYVŇUJÚCE DOJAZD VOZIDLA

RÝCHLOSŤ
Pri rýchlosti 130 km/h sa dojazd nového modelu Citroën C5 X Hybrid skráti na polovicu oproti hodnote dojazdu schválenej podľa metodiky WLTP.
 
TEPLOTA
Dojazd vozidla sa mení podľa klimatických podmienok a ich vplyvov (vyhrievania alebo chladenia priestoru pre cestujúcich). 
ŠTÝL JAZDY
Plynulá jazda bez otrasov zaručuje optimálnu životnosť akumulátora v novom modeli Citroën C5 X Plug-in Hybrid. 
PREVÁŽANÝ NÁKLAD
Spotrebu paliva ovplyvňuje príslušenstvo na streche vozidla alebo ťažký náklad. 

NASIMULUJTE DOJAZD NOVÉHO MODELU CITROËN C5 X PLUG-IN HYBRID

ŠTYRI JAZDNÉ REŽIMY

Pomocou prepínača na stredovej konzole si môžete zvoliť jazdný režim: elektrický, hybridný, komfortný alebo športový. Riadenie aktívneho odpruženia Citroën Advanced Comfort® sa neustále prispôsobuje jednotlivým jazdným režimom.

 

 • Elektrický: Vozidlo ponúka dojazd až 63 km, ktorý pokryje každodenné jazdy väčšiny používateľov. To všetko predstavuje vzdialenosť, ktorú vozidlo prejde bez toho, aby spotrebúvalo palivo.
 • Hybridný: Automatickým ovládaním činnosti elektromotora a spaľovacieho motora dosahuje vozidlo optimálnu úroveň hospodárnosti.
 • Komfortný: Tento jazdný režim vychádzajúci z hybridného režimu poskytuje viac flexibility prostredníctvom adaptívneho odpruženia Citroën Advanced Comfort®.
 • Športový: Model C5 X Plug-in Hybrid poskytuje dynamický výkon vďaka podpore zážihového motora zo strany elektromotora, s ktorým spoločne poskytujú výkon 225 koní. Adaptívne odpruženie Citroën Advanced Comfort® je preto tuhšie, aby vozidlo lepšie držalo stopu na ceste.
NABÍJANIE CITROËN C5 X PLUG-IN HYBRID

JEDNODUCHÉ NABÍJANIE

Pre Citroën C5 X Plug-in Hybrid je charakteristické veľmi jednoduché nabíjanie:

 

 • Nabíjacie káble sú uložené vo vyhradenom priečinku pod podlahou batožinového priestoru.
 • Súčasťou krytu nabíjacej zásuvky, umiestneného na ľavej stane vozidla vzadu, je LED indikátor, ktorý sleduje proces nabíjania. Môžete si ho zobraziť aj na diaľku v aplikácii My Citroën.
 • Počas jazdy v elektrickom režime sa pod vnútorným spätným zrkadlom v strede rozsvieti modrá kontrolka, ktorá je zvonka jasne viditeľná, aby ju bolo dobre vidieť v premávke, najmä v mestských centrách s obmedzeným prístupom.
 • Na dotykovej obrazovke alebo v aplikácii My Citroën môžete nabíjanie naprogramovať, aby ste napríklad využili nižšie sadzby mimo špičky.

MOŽNOSTI NABÍJANIA

V závislosti od svojich potrieb máte k dispozícii niekoľko riešení na nabíjanie modelu Citroën C5 X Plug-in Hybrid ako na cestách, tak aj doma:

 

 • Nástenná nabíjačka: Pomocou voliteľného kábla režimu 3 sa akumulátor nabije z 0 na 100 % za 3 hodiny 25 minút (16 A) a pomocou voliteľnej palubnej nabíjačky s výkonom 7,4 kW za 1 hodinu 40 minút (32 A).
 • Nástennú nabíjačku, ktorá je dostupná na verejných komunikáciách a niektorých parkoviskách, si môžete nechať namontovať aj doma.
 • Zosilnená zásuvka Green’Up (14 A): Pomocou voliteľného zosilneného kábla režimu 2 sa akumulátor nabije za 3 hodiny 55 minút.
 • Štandardná domová zásuvka (8 A): Pomocou štandardného kábla režimu 2 sa akumulátor nabije na 100 % za 7 hodín 5 minút.

ČAS NABÍNANIA CITROËN C5 X PLUG-IN HYBRID

 

INTUITÍVNE ROZHRANIE

Špecifický displej C5 X plug-in hybrid

Plug-in hybridná verzia modelu Citroën C5 X využíva obrazovky špeciálne určené pre jazdu v elektrickom režime:

 

 • Na digitálnom displeji sa zobrazuje stav nabitia a životnosť akumulátora. Zároveň si tu môžete zobraziť indikátor výkonu a toky energie.
 • Na dotykovej obrazovke sa zobrazuje prevádzkový stav systému, nastavenia odloženého nabíjania akumulátora, predhrievanie a funkcia e-Save, ktorá umožňuje zachovať v akumulátore dostatok energie na prejdenie vopred zadefinovanej vzdialenosti v čisto elektrickom režime. Počas nabíjania modelu C5 X Plug-in Hybrid sa na obrazovke zobrazuje napríklad zostávajúci čas do úplného nabitia.
 Ë-SLUŽBY PRE C5X PLUG-IN HYBRID

SLUŽBY KONEKTIVITY C5 X PLUG-IN HYBRID

Aplikácia MY Citroën

V aplikácii My Citroën na svojom smartfóne si môžete zobraziť stav nabitia a zostávajúci dojazd modelu Citroën C5 X Plug-in Hybrid a naprogramovať každodenné nabíjanie a predhrievanie.