Zobraziť obsah

CITROËN C5 AIRCROSS PLUG-IN HYBRID

Maximálny zážitok z komfortu

Plug-in hybridný pohon nového modelu Citroën C5 Aircross zvyšuje pohodlie pri cestovaní vďaka výhodám elektrickej jazdy pri každodenných cestách do 55 km (v cykle WLTP) a neobmedzenému dojazdu pri dlhých cestách vďaka zážihovému motoru.

Zákazníci nového modelu Citroën C5 Aircross Plug-in Hybrid majú nárok na ekologický bonus a bonus za prestavbu.

NULOVÉ EMISIE A NULOVÝ HLUK
 • V elektrickom režime vám Citroën C5 Aircross Plug-in Hybrid prináša tichú a ekologickú jazdu bez vibrácií s nulovou produkciou emisií CO2. 
 • Dojazd až 64km v čisto elektrickom režime.
 • Na akumulátor s výkonom 13,2 kW sa vzťahuje záruka osem rokov alebo 160 000 km na 70 % kapacity nabitia.
 
100 % EFEKTÍVNY POHON
 • Citroën C5 Aircross Plug-in Hybrid poháňa kombinácia motora PureTech s výkonom 180 k spojeného s automatickou prevodovkou EAT8 a elektromotora s výkonom 81,2 kW (110 k), ktoré spoločne dosahujú kombinovaný výkon 225 k, alebo spaľovací motoro s výkonom 150k v spojení s elektromotorom dosahuje výkon 180k.
 • Dodáva krútiaci moment 360 Nm, ktorý je k dispozícii okamžite a zabezpečuje nepretržitý komfort jazdy vďaka zaručenému akceleračnému výkonu za každých okolností.
 
DENNÉ NABÍJANIE
 • Riešenia pre nabíjanie modelu Citroën C5 Aircross Plug-in Hybrid sú jednoduché, praktické a pestré.
 • Najrýchlejší spôsob nabíjania je pomocou nástennej nabíjačky. S káblom režimu 3 (voliteľný) môžete nabiť vozidlo z 0 na 100 % za necelé dve hodiny pomocou voliteľnej palubnej nabíjačky s výkonom 7,4 kW.
 • Na zaistenie optimálneho používania odporúčame nabíjať Citroën C5 Aircross Plug-in Hybrid každý deň.
 

DOJAZD C5 AIRCROSS PLUG-IN HYBRID

Ë-KOMFORT PLUG-IN HYBRIDU

Citroën C5 Aircross Plug-in Hybrid je prispôsobený na všetky spôsoby použitia a vďaka elektromotoru s výkonom 81,2 kW ponúka všetky výhody 100 % elektrickej jazdy pri každodenných cestách do 64km (v cykle WLTP) v spojení s dojazdom, ktorý pri dlhších cestách zabezpečuje zážihový motor PureTech 180 Stop & Start Euro 6.3.

 

Elektrifikovaná osemstupňová automatická prevodovka ë-EAT8 optimalizuje radenie prevodových stupňov a zaisťuje ešte plynulejšiu a príjemnejšiu jazdu.

 

Ponúka dva režimy rekuperačného brzdenia: jazda (poloha D) a brzda (poloha B). Druhý, dynamickejší režim zvyšuje rekuperáciu energie dostupnej pri brzdení a spomaľovaní.

HLAVNÉ FAKTORY OVPLYVŇUJÚCE DOJAZD VÁŠHO VOZIDLA

RÝCHLOSŤ
Pri rýchlosti 130 km/h je dojazd nového modelu Citroën C5 Aircross Plug-in Hybrid o polovicu kratší v porovnaní s certifikovaným dojazdom podľa cyklu WLTP. 
TEPLOTA
Na dojazd akumulátora majú vplyv poveternostné podmienky a ich dôsledky, vrátane vykurovania kabíny a klimatizácie. 
ŠTÝL JAZDY
Dojazd akumulátora vášho nového modelu Citroën C5 Aircross Plug-in Hybrid optimalizuje plynulá jazda bez otrasov. 
ZAŤAŽENIE VOZIDLA
Na spotrebu vášho nového vozidla Citroën C5 Aircross Plug-in Hybrid má vplyv aj strešné príslušenstvo a značné zaťaženie vozidla. 

SIMULUJTE DOJAZD C5 AIRCROSS PLUG-IN HYBRID

Nasimulujte si dojazd Citroënu C5 Aircross na základe vašej rýchlosti, teploty a štýlu jazdy.

TRI REŽIMY JAZDY

Prepínač režimov ideálne umiestnený na stredovej konzole

Volič jazdných režimov modelu Citroën C5 Aircross Plug-in Hybrid sa nachádza na stredovej konzole. Vybrať si môžete z troch režimov:

 

 • Elektrický: Vozidlo pracuje v 100 % elektrickom režime až do rýchlosti 135 km/h, čo prináša úplné ticho a výnimočne plynulú jazdu. Celkový dojazd v tomto režime je 64km (v cykle WLTP).
 • Hybridný: Vozidlo automaticky riadi elektromotor a zážihový motor v záujme dosiahnutia optimálnej účinnosti.
 • Športový: Výkon je optimalizovaný elektromotorom, ktorý posilňuje zážihový motor v záujme dosiahnutia výkonu 225 k (resp. 180k v kombinácii so spaľovacím motorom s výkonom 150k) a kombinovaného krútiaceho momentu 360 Nm.

NABÍJANIE C5 AIRCROSS PLUG-IN HYBRID

SPÔSOB NABÍJANIA

Jednoduché a praktické

Citroën C5 Aircross Plug-in Hybrid sa nabíja veľmi jednoducho:

 

 • V ľavej zadnej časti vozidla sa nachádza nabíjacia klapka s indikátorom LED na sledovanie procesu nabíjania. Ten je možné sledovať aj na diaľku v aplikácii My Citroën.
 • Nabíjanie je možné naprogramovať prostredníctvom dotykovej obrazovky alebo v aplikácii My Citroën, a využiť tak napríklad nižšie sadzby mimo špičky.
 • Nabíjacie káble sú uložené vo vyhradenom priestore pod podlahou batožinového priestoru.

MOŽNOSTI NABÍJANIA

Jednoduchšie nabíjanie na každý deň

Na nabíjanie svojho vozidla Citroën C5 Aircross Plug-in Hybrid máte k dispozícii viacero riešení:

 • Akumulátor sa nabije za 7 hodín v bežnej zásuvke alebo za 4 hodiny v zosilnenej domácej zásuvke Green’Up™.
 • Pomocou nástennej nabíjačky 32 A s voliteľnou nabíjačkou s výkonom 7,4 kW trvá nabíjanie menej ako dve hodiny. Nástenná nabíjačka je k dispozícii na verejných komunikáciách a niektorých parkoviskách a môžete si ju nainštalovať aj v domácnosti.

 

Nabíjacie stanice s výkonom 100 kW nie sú kompatibilné s modelom Citroën C5 Aircross Plug-in Hybrid.

ODHAD ČASU NABÍJANIA MODELU CITROËN C5 AIRCROSS PLUG-IN HYBRID

Simulujte čas nabíjania svojho vozidla Citroën C5 Aircross Plug-in Hybrid podľa dostupných spôsobov nabíjania.

Ë-SLUŽBY PRE C5 AIRCROSS PLUG-IN HYBRID

INTUITÍVNE ROZHRANIA

Prispôsobiteľný digitálny panel a nová dotyková obrazovka

Citroën C5 Aircross Plug-in Hybrid má špeciálne obrazovky pre jazdu v elektrickom režime:

 

 • Digitálny displej zobrazuje stav nabíjania a životnosť akumulátora a zabezpečuje prístup k indikátoru výkonu a tokom energie.
 • 10-palcová dotyková obrazovka zobrazuje prevádzkový stav systému, nastavenia odloženého nabíjania, predhrievania kabíny a funkcie e-save, ktorá umožňuje zachovať v akumulátore dostatok energie na prekonanie vopred určenej vzdialenosti v 100 % elektrickom režime.

APLIKÁCIA MY CITROËN

Prostredníctvom smartfónu s aplikáciou My Citroën môžete kontrolovať stav nabitia akumulátora či zostávajúci dojazd svojho vozidla Citroën C5 Aircross Plug-in Hybrid alebo naplánovať denné nabíjanie či predhrievanie kabíny.