Zobraziť obsah

AG2R CITROËN TEAM

Významné partnerstvo v cyklistike

Už viac ako 100 rokov vytvára Citroën so svojimi zákazníkmi výnimočný príbeh o ich každodennom živote a ich mobilite.
V januári 2021 sa Citroën po boku AG2R LA MONDIALE stáva spolusponzorom tímu Vincenta Lavenu.
Toto partnerstvo s jedinečným podpisom „Poďme jazdiť inak“ nesie silné posolstvá.

CITROËN

Obľúbená značka

Citroën bol od svojho vzniku vždy obľúbenou značkou, blízkou ľuďom. Cyklistika dokonale stelesňuje túto blízkosť: spája veľmi veľké množstvo ľudí všetkých vekových kategórií v mnohých krajinách po celom svete. Je preto veľmi prirodzené, že Citroën sa spojil s cyklistikou.

AG2R LA MONDIALE

Historický partner tímu vincenta lavenu

AG2R Prévoyance a neskôr AG2R LA MONDIALE spolupracuje po boku Vincenta Lavenu a jeho tímu už 23 rokov. Pripojením Citroënu ako spolupartnera sa otvára nová kapitola v histórii tímu, ktorý od januára 2021 nesie názov AG2R CITROËN TEAM.

AG2R CITROËN TEAM

Francúzsky tím s medzinárodným rozmerom

AG2R CITROËN TEAM tvorí 30 cyklistov ôsmych rôznych národností: 17 Francúzov, 5 Belgičanov, 2 Luxemburčania, 2 Švajčiari, 1 Talian, 1 Fín, 1 Austrálčan a 1 Američan. S verejnosťou a nadšencami cyklistiky zdieľa hodnoty Citroënu: odvahu, výkon a blízkosť. Nové partnerstvo jej umožní urobiť nový krok vo svojom napredovaní a účinkovať na najväčších pretekoch World Tour.

JEDINEČNÝ A ODVÁŽNY DRES

Nová identita tímu

Vytvorenie novej grafickej identity tímu AG2R CITROËN TEAM bolo zakladajúcim aktom spolupráce medzi Citroënom, AG2R LA MONDIALE a tímom Vincenta Lavenu. Na jeho vytvorenie bolo potrebných päť mesiacov práce. Dizajn dresu sa neobmedzoval len na kombináciu značiek. Predstavovalo skutočnú výzvu pre všetky tri strany, ktoré si vybrali silný, jedinečný a pozoruhodný grafický dizajn. Dokonale ilustruje spoločnú drzosť, spojenectvo a ambície partnerov.

VOZIDLÁ CITROËN NA CESTÁCH

Na podporu tímu

Tím AG2R CITROËN TEAM sprevádza flotila najnovších vozidiel Citroën. Počas celého roka budete môcť vidieť v prevádzke nový SUV Citroën C5 Aircross a Citroën SpaceTourer XL, ako aj ďalšie nové modely.

ŠKOLENIE A TRÉNING

Športový a ľudský úspech

Tréningový program tímu Vincent Lavenu už 20 rokov objavuje talenty, trénuje ich, pomáha im rásť a pomáha im pripraviť sa na budúcnosť. Reaguje na 3 veľké výzvy: pohodu športovcov, rozvoj cyklistiky a úspech športového projektu. Dnes tento sektor tvoria:

 

AG2R CITROËN U19 TEAM, juniorský tím vo Voirone v Isère,

AG2R CITROËN U23 TEAM, nádejný tím v Chambéry v Savojsku.

Jedinečný model tréningového kurzu umožňuje najlepším francúzskym a medzinárodným uchádzačom, aby si nemuseli vyberať medzi športom na vysokej úrovni a snahou o vysokoškolské vzdelanie.